Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzeba im było porządnego kopa w cztery litery, żeby założyli własną sieć. Mam nadzieję, że inni właściciele sieci, z których korzysta INEA, też ich wygonią. INEA nieźle zyskuje pasożytując na sieciach innych operatorów. Stać ich chyba na własną sieć, tylko żałowali pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji niestety, w prosty sposób tego nie zrobisz, a zapomnij że do tunerów Inei podłączysz zewnętrzny dysk po USB i zgrasz sobie nagranie odkodowane na kompa... :( To jest niestety wada nie tylko dekoderów z dyskiem Inei, ale i innych operatorów, w tym tv-sat :?

Ale mimo wszystko jest na to metoda :D Otóż, jak jeszcze miałem ofertę TV z INEI, to do zgrywania używałem takiego oto fajuchnego pudełeczka, co zwie się Hauppauge HD PVR (http://www.hauppauge.com/site/products/data_hdpvr.html). Podłączyłem sobie to po złączu component i jechałem odkodowany materiał na kompa :D Niestety wada taka, że bez zewnętrznego urządzenia (czyli dodatkowe koszty) jesteś pozamiatany jeśli chcesz sobie coś zarchiwizować do swojej kolekcji.

Inaczej sprawa się ma w "mądrzejszych" dekoderach opartych o linuxa (enigma2) i jeśli masz satelitę. Wówczas nie ma takiej bariery, wpinasz HDD (czy to w dekoder, o ile wspiera taką funkcjonalność, albo po USB jakiś zewnętrzny HDD) i masz zdekodowany materiał nagrany bezpośrednio z dekodera, bez konieczności żadnych dodatkowych kombinacyj 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problemy z "brakiem połączeń przychodzących" w naszej kochanej sieci w dwóch różnych lokalizacjach, problem dotyczy głównie utorrenta.

Nigdy wcześniej nie było cyrków, to tylko u mnie czy coś poblokowali?

 

Nie wrzucili Cię czasem za NAT?

 

Jeśli inea zakłada swoje kable na terenach gdzie teraz ma te od city neta sama przyznaje się do porażki.

Otóż to, w tej całej wojnie i w przerzucaniu się oświadczeniami warto zwrócić uwagę na to, że mimo wszystko Inea kładzie swoje kable, co oznacza, że biorą dość mocno pod uwagę, że jednak nie mają racji :)

 

Nic nowego, dział PR/marketingu swoje a rzeczywistość swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaspar, to zależy jaki miałeś dekoder, bo w ADB teoretycznie nie powinno to urządzenie działać, bo fabrycznie zablokowana jest możliwość wysyłania sygnału po większej ilości wyjść niż jedno, czyli sobie wybierasz HDMI, Scart itp. Jak jest w rzeczywistości nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako abonenta inei, niepokoją mnie, w swinskim galopie, uzupełnienia sieci swiatlowodowej. tak w swarzedzu jak i na starym miescie.

nie ma nic za darmo, od pracy technikow do kosztów samych swiatlowodow.

zaplace ja abonent, i nie tylko ja, wzrostem kosztów usługi

 

edit_140120_1450

Mieli na to z 10 lat, sami są sobie winni.

nie pisałem o winie, czy jak dawno mogli temu zaradzić

pisałem o kosztach tych zaniedban, które przypuszczalnie poniosą abonenci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaspar, to zależy jaki miałeś dekoder, bo w ADB teoretycznie nie powinno to urządzenie działać, bo fabrycznie zablokowana jest możliwość wysyłania sygnału po większej ilości wyjść niż jedno, czyli sobie wybierasz HDMI, Scart itp. Jak jest w rzeczywistości nie mam pojęcia.

 

Miałem ADB bez HDD, ale to nie powinno mieć znaczenia.

Zgoda z jednym, jeśli wybrane jest HDMI, to SCART jest wyłączone, ale HDMI+component jednocześnie działał wyśmienicie :)

Jak jest teraz to trudno mi powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako abonenta inei, niepokoją mnie, w swinskim galopie, uzupełnienia sieci swiatlowodowej. tak w swarzedzu jak i na starym miescie.

nie ma nic za darmo, od pracy technikow do kosztów samych swiatlowodow.

zaplace ja abonent, i nie tylko ja, wzrostem kosztów uslugi

 

Mieli na to z 10 lat, sami są sobie winni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako abonenta inei, niepokoją mnie, w swinskim galopie, uzupełnienia sieci swiatlowodowej. tak w swarzedzu jak i na starym miescie.

nie ma nic za darmo, od pracy technikow do kosztów samych swiatlowodow.

zaplace ja abonent, i nie tylko ja, wzrostem kosztów usługi

 

edit_140120_1450

Mieli na to z 10 lat, sami są sobie winni.

nie pisałem o winie, czy jak dawno mogli temu zaradzić

pisałem o kosztach tych zaniedban, które przypuszczalnie poniosą abonenci

Już płacisz, bo sieć w Swarzędzu była wybudowana rok temu. Od tego czasu nastąpił wzrost cen dla nowych abonentów, lekki wzrost cen dla obecnych, wzrost opłaty aktywacyjnej, opłaty za wydanie sprzętu, straszenie opłatą za nieuzasadniony przyjazd technika, dłuższe umowy itp.

Co ciekawe, jak okazało się, że z Citynetem raczej nie da się dogadać i zapadła decyzja o budowie sieci w Swarzędzu (jakoś na wiosnę 2013) Inea chciała być prokliencka i w ofercie na lato 2013 było taniej niż wcześniej, zaprzestano wciskania we wszystkich opcjach Internetu mobilnego, zaczęto wydawać gratis multiroomy, wydano kasę na sponsoring stadionu, żeby pokazać, że Inea jest bliżej Poznania. Chcieli ocieplić wizerunek Inei. Przyszedł inwestor, dzięki czemu miało być jeszcze lepiej, ale było już tylko gorzej, najpierw zamieniono bezpłatne multiroomy HD na SD, potem poszły ceny w górę, wydłużyły się lojalki, podrożał multiroom, pojawiły się różne dodatkowe opłaty a przede wszystkim mocno wzrosła awaryjność. Jak właścicielem był Kosiński i spółka to mogli sobie dokładać kasy ile chcieli i jeździć z walizami z kasą do E&W, teraz już jakoś nikt się do dokładania nie kwapi, wszystko musi się kalkulować. Szkoda, bo Inea mogłaby być fajną, lokalną firmą, konkurencją w skali kraju dla innych gigantów, niestety stała się firmą nieprzyjazną klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoich postach często pisze o internecie inei, choc może to forum dotyczy telewizji.

 

do tych którzy korzystaja ze skrzynek pocztowych inea, kilka spostrzezen:

 

w zakladce eboa, dotyczacej bezpieczenstwa;

był suwak umozliwiajacy weryfikacje spamu wg punktów naliczonych przez filtr spamowy na serwerze pocztowym, niestety był i wyparowal,

była tez mozliwosc tworzenia indywidualnych filtrow spamowych, była i tez wyparowala

serwer pocztowy, był fitrowany przez program SpamAssassin z zalaczona lista barracuda, często blokowal skrzynke pocztowa, bo inea rozdzielala dynamicze adresy ip od lat zablokowane na tej liscie, co czyni do dziś,

od pewnego czasu pod serwer podpiela listy spamhaus i sorbs.net i w ten sposób zablokowala calkowicie ruch poczty wychodzacej, oczywiście można korzystac z webmail, bo on wlaczony jest na wolnym ip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem pracowników kładących nowe kable z ul. Chwaliszewo w stronę ul. Garbary

 

No i spoko w końcu się za to wzięli! Pytanie tylko czy to, że kładą swoje kable i najprawdopodobniej nawet światłowody, to czy to coś zmieni w ich idiotycznym :crazy: podejściu do klienta.

Mianowicie chodzi mi:

1. Czy jeśli położą światłowody to w końcu będzie porządny internet z porządnym uploadem najlepiej symetrycznym, czy też nadal będą głupa rżnęli i twierdzili, że nie da się więcej dać uploadu. No albo prezes INEI znowu stwierdzi, ze jemu tyle wystarcza to innym też musi!

2. Czy oferta TV wkońcu wzbogaci się o porządne kanały filmowe takie jak:

MGM

13 ulica

TCM całodobowo

Boomerang

AXN SPIN

AXN WHITE

AXN BLACK

DISCOVERY HISTORY

CBS ACTION

CBS DRAMA

HISTORY HD

Jeśli tego w ofercie TV nie zmienią to czas będzie skorzystać z oferty City-Netu bo ofertę TV mają o niebo lepszą, jedyne co mnie ciekawi w City-Necie to prędkości internetu, dlaczego oferowaną opcją jest tak żałośnie małe 60/2 Mb/s , sorry ale tych co mają teraz w INEI 100/4 nie przekonają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, światłowody są już w wielu miejscach i nigdzie nie ma wyższych opcji niż 100/4 i 250/10.

2. Wątpię. Z tej listy może pojawią się AXN-y, bo w Inotelu po połączeniu oferty tv z Ineą mają zostać na liście, ale o komplecie tych kanałów możesz zapomnieć. Zwłaszcza o Discovery Historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować przedstawiciela Inea: "Gdy tylko coś zmieni się w ofercie, będziemy o tym informowac"

Lepiej w tej kwestii się nie wypowiadać bo dadzą nam jakiś szajs w stylu golf czy muzyka ludowa i będą myśleli, że mają fajną ofertę. Tak jak przed ostatnią podwyżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...