Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie, w budynkach wielorodzinnych, jedynym dopuszczalnym miejscem na montaż anten to balkony, wneki balkonowe, osłony /balustrady/.

nie dziwie się społdzielnia ze nie wrazaja zgody na montaż na dachach.

spogladajac po blokach od stony astry i hotbirda to zainteresowanie odbiorem tv sat nie jest zbyt wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leckow

 

Zainteresowanie pewnie jest dużo większe, lecz propaganda operatorów kablowych i administratorów budynków to drugie.

Jeżeli nie masz możliwości zamontowania anteny na swoim balkonie ADM powinien Ci wskazać miejsce do zamontowania anteny. Jedynym problemem mogą być budynki po modernizacji to w elewacji mogą być braki zgody na montaż na ścianie. Wtedy pozostaje tylko dach.

Ale to już trzeba sobie sprawdzić u swojego ADM.

 

Mi dzisiaj INEA ma wymienić dekoder. Szkoda że nie wiem tylko co to ma dać :lol2: sami to to nie wierzą że problem z szykowaniem obrazu zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc ze, tylko pozostal balkon i jego okolice, wykluczyłem elewacje, ponieważ zalozylem, a w znanych mnie przypadkach jest ona ocieplona warstwa syropianu, bądź wełny mnineralnej.

dach, tez wykluczam, blok mieszkalny niski, 70 mieszkan, zakladajac min 10 anten, harcowisko dla montażystów anten, ciagi przewodów na dachu, zwisy do mieszkan, przysloniete kanaly wentylacyjne powierzchniami anten, bezpieczeństwo.

dach, wiezowowiec, 128 mieszkan, tego już nie można sobie wyobrazic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymienili mi dekoder (choć nie wiem w sumie po co), Kanały dość szybo otrzymały aktywację. Ale cóż ów ADB nie posiada funkcji TIMER (chyba że j gdzieś przeoczyłem). Dodatkowo sprawdzałem, działanie jest jak na razie w miarę szybki, zobaczymy jak długo.

Pytanie do użytkowników funkcja APP mieliście już jakieś testy aplikacji - oraz czy internet MUSI być od INEI w tym przypadku do działania aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gorsze? :/

Widać, że zarządca poszedł na rękę i wyznaczył pole antenowe ... dach nie cierpi, elewacja styropianowa zabezpieczona. Dodatkowo pod oknem strefa ciszy :D Kabelki trochę nieestetycznie pociągnięte. Jeżeli to wiocha (mała mieścina) to wydaje mi się, że mogli się dogadać i trochę profesjonalnie to zrobić np. w pionie po czterech https://sklep.delta.poznan.pl/zwrotnica-swe-4-01-1xtv-4xsa_c269_p1863.html chyba, że dekodery Cyfrowego Plusa nie nadają się do takich "zbiorówek". W anonimowych blokowiskach Poznania już trudniej byłoby po sąsiedzku.

 

Na okno możesz wrzucić taki wynalazek:

...

hmmm całkiem całkiem silna konkurencja dla INEA ... już widzę to u siebie w połączeniu z anteną DVB-T np. https://sklep.delta.poznan.pl/antena-dook%C3%93lna-spectra-2000-turbo_c8_p62.html :jupi:

 

pisząc ze, tylko pozostal balkon i jego okolice, wykluczyłem elewacje, ponieważ zalozylem, a w znanych mnie przypadkach jest ona ocieplona warstwa syropianu, bądź wełny mnineralnej.

dach, tez wykluczam, ...

I z tym wyjaśnieniem się w pełni zgadzam.

Jednak dorzucę, że wciąż nie rozwiązuje to problemu. Gdyż są bloki niezależnie od wysokości, których tylko jedna strona widzi satelitę, o ile też coś na przeszkodzie nie ma i jak to rozwiązać? Układy miedzy sąsiedzkie bywają różne, wiec użyczenie anteny z widokiem na satelitę co technicznie możliwe już może być niewykonalne, a montaż anteny na sąsiada balkonie :roll: Kabelek przerzucony na drugą stronę? Mam dwóch kolegów, co mogą mieć taki problem. Jeden, wprawdzie ma widok, ale satelitę zasłania blok ... mieszka na parterze.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby ustawa jednoznacznie regulująca "minimum telewizyjne w wielorodzinnych". Oczywiście kto miałby się tą kosztowną instalacją zająć. Jednak zanim Inea weszła na tereny Komy, Elsat'u, Tesat'u itp. to oni po części rozwiązali problem anten. W ramach Koma, Elsat itp. zarówno ICP jak i TKP, a były przecież podstawą INEA, działały poprzez sieć tych operatorów lokalnych. TKP wprawdzie nie dorównywała już wtedy ofercie z satelity, ale starali się no i ówczesny argument ograniczeń to analogowe możliwości. Dopóki to funkcjonowało, było ciekawie, dziś przejęcia, przepychanki i wyszło wszystko w jednym byle było. Najlepszym rozwiązaniem może być to, co istnieje jeszcze na Winogradach czy istniało w Swarzędzu, czyli po jednym kablu dwóch dostawców. Ciągnięcie własnej sieci przez Inea w tych lokalizacjach, czy innych operatorów na terenach Inea tak naprawdę tylko będzie formalnością dla prawa, gdy korzystniejsza dla abonenta byłaby elastyczność istniejącego okablowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby ustawa jednoznacznie regulująca "minimum telewizyjne w wielorodzinnych". Oczywiście kto miałby się tą kosztowną instalacją zająć.

Ustawę wprowadzili w tym roku. Niestety tyczy się ona nowych budynków. Ale za to będzie duża swoboda. Do każdego mieszkania trzeba doprowadzić światłowód, koncentryk, skrętkę, sygnał DVB-T oraz sygnał satelitarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weźcie uwagę, że żeby komfortowo korzystać z telewizji satelitarnej potrzebne są zazwyczaj trzy kable antenowe. To jeszcze zależy od mieszkania, ale znam osoby, które mają mieszkania po 35 metrów i też mają dwa telewizory, jeden w salonie, jeden w sypialni. Dwa kable do dekodera PVR i jeden do multiroomu wydają mi się standardem. Ciekawe, czy ustawa przewiduje, żeby doprowadzić choćby dwa kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o ustawie dla nowych budynków tylko słyszałem, ale co i jak to wolę zobaczyć w realu, bo u nas przecież zasada prawo swoje, a rzeczywistość naciągnięta pod prawo. Szkoda więc czasu na czytanie, bo starego lokum dla kabelka nikt tu nie zmieni. Dobrze byłoby jednak aby ustawa wprowadziła minimum rozwiązań też dla starego budownictwa, w którym problem jest nawet poważniejszy.

 

Co do ilości kabelków, jeśli wystarczy tylko Hot Bird, to technicznie nie ma problemu z jednym (+ drugi naziemna). Gdy dodatkowo też Astra, to nie wiem czy po jednym światłowodzie (włóknienie), ale możliwości zawsze są. Miałbyś wówczas tylko dwa kabelki: światłowód i koncentryk.

Wystarczy chyba dla TV? Trzeci może np. Inea dorzucić dla internetu. Skrętkę do neostrady zapewne dadzą w ramach telefonii stacjonarnej.

TV Sat wystarczy, aby nawet w n-piętrowym dostarczono z wykorzystaniem konwertera optycznego i można zapomnieć o ograniczeniach w ramach lokalu. Multiroom ograniczony własnym sprzętem, a nie gniazdkiem. Gdyby tak technologicznie zmodernizowano dzisiejsze kablówki, jak kiedyś AZART, byłby nie tylko porządek w instalacji, ale i pełna swoboda. To zapewniałoby niezbędne minimum (raczej wypas) instalacji antenowej. Koszt może początkowo wyższy, ale zważywszy na zasięg w budynku/ach i uporządkowanie problemu TV Sat ostatecznie wygląda korzystnie. DVB-T (koncentryk) też ma przewagę, np. hbbtv kto dziś odbiera w Inea z TVP?

Jednak czym wówczas zajęłaby się Inea mając w ofercie TV to co ma dziś?

Chyba dlatego horyzont wygląda ciekawie, a w zasięgu ręki (nie naszej) pozostaje zyskowna technologia. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do inei

_co z fonia na tvp3 na analogu, od dłuższego czasu poziom zaniżony,

_co z serwerowa ochrona antyspamowa spamassassin, wylaczona?

 

nowa ustawa generuje dodatkowe koszty dla osob, które chciałyby mieć sygnal dvd-t i tvsat /fta/,

dziś wystawiają anteny np. na balkonie i odbieraja, jutro sa wlaczone do zbiorowej anteny blokowej i placa!!!!!

 

edit 140923_0900

to tak z przyzwyczajenia, dotyczy tvp poznan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA mimo że w niedzielę skończyły się mistrzostwa świata w siatkówce - dalej reklamuje programy Polsat Volleyball :)

 

Pytanie do użytkowników ADB 3831 cd czy u Was też wolno ładuje się VOD?

Oraz czy na TVP POLONIA, TVP KULTURA macie teletekst? Wcześniej miałem Technisata HD i był.

 

 

EDIT: Usunięto kanały POLSAT VOOLEYBALL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem info listem wraz z nową kartą sim do telefonu. W pierwszym punkcie jest napisane, że nie zmieni się wysokość abonamentu, natomiast w drugim wskazują zmiany w cenniku usług mobilnych od listopada na 29.90. A wcześniej płaciłem 19.90 zl. O co chodzi, aż tak wprowadzają w błąd? Czy ja już nie umiem czytać takich informacji. Oczywiście dają przy tym darmowy dostęp do internetu o prędkości 32kbps (ha,ha) Może mi ktoś wytłumaczyć tą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...