Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Czy komuś udało się wynegocjować jakieś korzystne warunki przy przedłużaniu umowy? Nie wiem kto tam pracuje ale chcąc przedłużyć u nich umowę gdzie miesięcznie płacę 150 zł otrzymałem jedynie propozycję taka jaka jest u nich na stronie przy przedłużaniu a pytając czy jest możliwość negocjacji cen więcej wiadomności nie uzyskałem :)
Bez szans! Jedyne mozliwe kombinacje, to te dostepne powszechnie na stronie...

A czy wypowiedzenie coś tutaj jest w stanie pomóc? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, mnie umowa kończy się na koniec lipca, wypowiedzenie złożone jeszcze w maju i zero kontaktu. Sam nawet zadzwoniłem do nich żeby spytać czy mogą coś zaproponować ciekawego to Pan miał się ze mną skontaktować nastepnego dnia i przedstawić ofertę. Czekam już 2 tydzień i zero odzewu !!!! to jest chyba niedopuszczalne w innych sieciach kablowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi umowa na internet kończy się z końcem sierpnia, więc już zacząłem się rozglądać za opcją jej ewentualnego przedłużenia. Przejrzałem stronę www i dowiedziałem się, że opcja Internet ToyaStart 12/1, która mnie interesuje jest dostępna w następujących konfiguracjach:

a) umowa 12-miesięczna

- nowy klient: 6 m-cy x 24,50 zł + 6 m-cy x 49 zł = średnia 36,75 zł

- przedłużający: 3 m-cy x 24,50 zł + 9 m-cy x 49 zł = średnia 39,86 zł

B) umowa 24-miesięczna

- nowy klient: 12 m-cy x 22,50 zł + 12 m-cy x 44,99 zł = średnia 33,74 zł

- przedłużający: 6 m-cy x 22,50 zł + 18 m-cy x 44,99 zł = średnia 42,87 zł

 

Być może niektórzy pomyślą, że nie ma co się rozczulać o parę złoty za miesiąc, ale pokazałem to wyliczenie tylko po to by zilustrować jak traktowani są stali klienci przez firmę Toya. Co oczywiste przy wyższych pakietach różnice cenowe będą większe.

Zadzwoniłem również na infolinię w oczekiwaniu, że otrzymam jakąś ciekawszą ofertę. Niestety Pani konsultantka zaproponowała dokładnie to co na stronie, ewentualnie mogę przedłużyć obecną umowę w "promocyjnej cenie" 51,50 zł przez 24 miesiące.

Gdy powiedziałem, że w takiej sytuacji bardziej opłacalne jest rozwiązanie obecnej umowy i podpisanie nowej otrzymałem odpowiedź, że: "niekoniecznie, ponieważ, jako nowy Abonent będzie Pan traktowany, jeśli upłynie 6 miesięcy karencji, kiedy to nie korzysta Pan z usług firmy Toya"...

Na kolejny mój argument, że w takim razie podpiszę na moją narzeczoną nie otrzymałem już odpowiedzi...

Wnioski możecie drodzy koledzy wyciągnąć sami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy powiedziałem, że w takiej sytuacji bardziej opłacalne jest rozwiązanie obecnej umowy i podpisanie nowej otrzymałem odpowiedź, że: "niekoniecznie, ponieważ, jako nowy Abonent będzie Pan traktowany, jeśli upłynie 6 miesięcy karencji, kiedy to nie korzysta Pan z usług firmy Toya"...

Na kolejny mój argument, że w takim razie podpiszę na moją narzeczoną nie otrzymałem już odpowiedzi...

Wnioski możecie drodzy koledzy wyciągnąć sami.

Pozdrawiam

 

Dokładnie tak jest, promocja na C+ też jest tylko dla nowych abonentów, później po rozwiązaniu umowy musisz czekać 6 miesięcy, by mieć C+ na preferencyjnych warunkach. Nie podpiszesz umowy na narzeczoną, bo karencja obowiązuje na dany lokal. Przerabiałem to, kiedyś można tak było robić, miałem umowy po kolei na mnie , na żonę, teściową, teścia. Teraz się wycwanili i nie pozwalają zawierać nowych umów na nowe osoby w tym samym lokalu..:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny kraj ta Polska. Coś co jest na zachodzie standardem to u nas nazywa się że jest coś za free i jeśli już jest to lepiej nic nie mówić bo to coś zniknie. Nic się tutaj nie zmienia widzę.

TOYA w takim razie i inne sieci robią "Was" abonentów w h.. ciula. Drą z Was kasę i naciągają na dekodery cyfrowe, które powinny być ZA DARMOCHĘ. Przecież płaci się abonament więc tak naprawdę nie wiem nad czym oni się tak trzęsą. Moi rodzicie płacą abonament a nie mają dekodera HD. A skoro jest tuner tv DVB-C w telewizorze lub monitorze to dlaczego kodują sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOYA w takim razie i inne sieci robią "Was" abonentów w h.. ciula. Drą z Was kasę i naciągają na dekodery cyfrowe, które powinny być ZA DARMOCHĘ. Przecież płaci się abonament więc tak naprawdę nie wiem nad czym oni się tak trzęsą. Moi rodzicie płacą abonament a nie mają dekodera HD. A skoro jest tuner tv DVB-C w telewizorze lub monitorze to dlaczego kodują sygnał?

 

Wiesz, ja też nie widzę problemu, aby te kanały występowały także w niekodowanym DVB-C. Tym bardziej że w naziemnej już nic nie nadaje w analogu. Największa zbrodnią uważam sens istnienia kablówki (w przypadku Toya), bo tak naprawdę mając ten kabel, niema żadnych przywilejów, a jedynie blokady wynalazkami pt. Dekoder Toya.

 

Idąc dalej tym tropem, dlaczego mamy płacić za wynajem ich dekoderów ? Czy np kupując abonament w sieci komórkowej, internet na liniach telefonicznych lub inne usługi, powinienem mieć prawo wybrać sobie sprzęt, jakim chcę to odbierać. A jak nie mogę wybrać, tylko muszę bezwzględnie korzystać z ich sprzętu, to taki powinien być dostarczony w ramach abonamentu za darmo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Toya cienko przędzie. Dziś po raz pierwszy w życiu miałem od nich telefon. Kiedyś miałem pakiet C+ i z niego zrezygnowałem bo oczywiście Toya chciała 60 zł miesięcznie zamiast 29 które płaciłem..:)) czyli podwyżka ponad 100%, swoją drogą uważam że ten pakiet nie wart jest swojej ceny. OCzywiście straszono mnie karencją 6-cio miesięczną, itd..:) Dziś miałem telefon z pytaniem czemu zrezygnowałem po tym jak mi umowa się skończyła.. To mówię, z powodu ceny!! Pani zdziwiona, jakby z kosmosu była mówi: TO CENA BYŁA POWODEM DLACZEGO PAN ZREZYGNOWAŁ?? No nie k.wa... prawie 400 zł rocznie więcej, akurat mnie robi różnicę..:) Suma sumarum zaproponowała powrót do ceny poprzedniej 29 złociszy na miesiąc..:) przy rocznej umowie. Ale nie skorzystałem....niech się dolą..cwaniaki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z Toy'owcow ustosunkuje sie do mojej wypowiedzi odnosnie zakodowania przez polsat mistrzostw w siatkowce:

"Pare lat temu to samo zrobili z mistrzostwami swiata w pilce kopanej - utworzyli nowy kanal polsat sport extra - ktory rowniez byl dodatkowo platny. Pytanie tylko dlaczego jako abonent kablowki mam placic za kolejne nowo tworzone kanaly, skoro place juz dodatkowo za polsat sport i polsat sport extra (pakiet Sport i Sport Plus w Toya). Czy te kanaly zostana na ten czas "wylaczone" czy po prostu mam placic za setki powtorek na nich?!?!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... mam dekoder szanownej Toya ARC 1010 YR. Posiadam TV Samsung ue40f6320.... I co? Nic się nie da oglądać, obraz na wielu kanałach się zawiesza, robi się pikseloza, tnie się, łamie i w ogóle wszystko się robi co nie powinno. Kabel HDMI nowiutki, kabel łączący gniazdko z dekoderem tez jest nowy. Czasami nie ma w ogóle kilku kanałów. Nie wiem czy to wina dekodera, czy to słaby sygnał. TV jest dobry bo na kablówce śmiga ładnie. W poniedziałek dzwonię do technika. ZObaczymy co mi powie. I tak przy okazji zapytam... skoro mam publiczne IP To czy powinienem mieć zablokowane porty na modemie CISCO? Bo w utorrencie niestety mi nadal wyskakuje, że porty są zablokowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu kabli, jak problem występuje prawdopodobnie usterka jest na przyłączu do mieszkania lub w samym dekoderze. Raczej stawiałbym na dekoder, skoro gubi Ci kanały, ale może to być wina słabego lub za mocnego sygnału. Przyczyn może być kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...zeby nie byc goloslownym: https://satkurier.pl/news/104829/polsat- ... gawex.html

i tu: https://satkurier.pl/news/104657/multime ... -0-zl.html

a tu najswiezsze zestawienie: http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368, ... e_.html#MT

plus ciekawostka: "...Polsat w cenie 92,25 zł brutto od jednego abonenta zaoferował prawa do transmisji polskim sieciom kablowym."

Czyli Toya jeszcze na tym chce zarobic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...