Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Mylisz pojęcia, owszem dublują dany kanał dla posiadaczy pakietu Start, ale jeśli kanał jest z pakietu MAX, to wtedy klienci pakietu SELECT dostają uprawnienia w dekoderach, w paśmie DVB-C jest on dalej kodowany i tak samo właśnie robią z pakietem FILMBOX. A co do Twojego przypominania nie wiem o co dokładnie chodzi, bo akurat wiem że multiroom jest "oficjalnie" na jeden dodatkowy telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty się mylisz. Przeskanuj pasmo telewizorem z tunerem DVB-C, to zobaczysz, że kanał udostępniany promocyjnie w ramach otwartego okna jest odkodowany 2 razy - raz na swojej normalnej częstotliwości, a drugi raz (jako dubel) w dolnym pasmie (dla abonentów pakietu Start).

Co do "przypomnienia" - chodziło mi o to, że są ludzie, którzy posiadają w domu więcej niż 2 telewizory. Skoro UPC zapewnia możliwość podłączenia tylko 1 multiroom, ale jednocześnie też nie koduje podstawowych programów (w ramach tzw. pakietu Start), ludzie ci często odbierają na tych pozostałych telewizorach właśnie ten podstawowy pakiet. Gdyby UPC faktycznie odkodowała paczkę FilmBox, ludzie ci mogliby ją oglądać na wszystkich domowych telewizorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty się mylisz. Przeskanuj pasmo telewizorem z tunerem DVB-C, to zobaczysz, że kanał udostępniany promocyjnie w ramach otwartego okna jest odkodowany 2 razy - raz na swojej normalnej częstotliwości, a drugi raz (jako dubel) w dolnym pasmie (dla abonentów pakietu Start).

Codziennie skanuje sieć UPC, i wiem że tak nie jest. U mnie AXN Black odkodowany jest na 162 MHz, a kodowany jest na 746 MHz.

Co do "przypomnienia" - chodziło mi o to, że są ludzie, którzy posiadają w domu więcej niż 2 telewizory. Skoro UPC zapewnia możliwość podłączenia tylko 1 multiroom, ale jednocześnie też nie koduje podstawowych programów (w ramach tzw. pakietu Start), ludzie ci często odbierają na tych pozostałych telewizorach właśnie ten podstawowy pakiet.

A wiesz czemu UPC oficjalnie daje tylko jeden multiroom? Zdaje mi się że jednak nie.

 

Gdyby UPC faktycznie odkodowała paczkę FilmBox, ludzie ci mogliby ją oglądać na wszystkich domowych telewizorach.

Owszem, ale klienci pakietu START do tych wszystkich nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz rację. Przeskanowałem teraz pasmo i AXN Black na swojej normalnej częstotliwości jest zakodowany. :shock: Pamiętam jednak, że jak w otwartym oknie było Kino Polska czy Polsat Romans, to kanały te wówczas były odkodowane także na swoich normalnych częstotliwościach.

 

Owszem, ale klienci pakietu START do tych wszystkich nie należą.

Tylko, że klienci pakietu Start niewiele mają wspólnego z tym, o czym pisałem. Z założenia pakiet Start przeznaczony jest bowiem dla klientów pakietu analogowego Mini, czyli osoby takie mają założony w skrzynce filtr dolnoprzepustowy. Skoro więc mają wycięte górne pasmo, w którym to nadawana jest paczka FilmBox, to i tak tego pakietu by sobie nie pooglądali, nawet gdyby UPC odkodowała te kanały. Ale gdyby kanały odkodowano, to abonenci pakietów cyfrowych Max, Select, Start HD oraz abonenci pakietu pełnego tv analogowej mieliby do nich dostęp na wszystkich posiadanych w domu telewizorach z tunerem DVB-C (a nie tylko na dwóch, do których podłączone są mediaboxy albo moduły CI+). Tych ludzi miałem na myśli, a nie klientów pakietu Start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tak by było lepiej, ale UPC dba o klientów i o swój interes. Daje klientom darmowy pakiet na parę dni, ale nie daje go w całości żeby nie być stratnym i mieć kontrole nad nim.

Wystarczy że ktoś jest "na lewo" podpięty do sieci, i dla czego ma mieć dostęp do darmowego pakietu FILMBOX? A to co zostało w cyfrówce odkodowane aż tak nie daje straty, a analog powoli odchodzi do lamusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem u rodziców, którzy mają UPC. Usunięcie dubli w SD to moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Nie ma obok siebie i gdzieś tam jeszcze na liście dubli, rodzice oglądają zawsze w najlepszej jakości ;) i dekoder mediabox HD jakby szybciej chodził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się chyba zdawało, że chodzi szybciej :lol2:

Wielkiej łaski nie zrobili że odkodowali to co ludzie nie chcą kupować, nie ma tam nic do oglądania. Jak by odkodowali Canale to by było git, ale w FilmBox-ach nie ma co oglądać.

Ja dawno temu (około 1,5 roku ) dostałem pakiet Canal+ na 6 dni żebym się zdecydował, a mama miała na 3 dni pod koniec października ubr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym Mediaboxie zepsuli ulubione, ja też muszę co 2-3 dni wpisywać z powrotem programy, które gubi dekoder. Dodatkowo jak się go włączy to przełącza samoczynnie programy, zanim się ustabilizuje.

dostałem pakiet Canal+ na 6 dni żebym się zdecydował, a mama miała na 3 dni pod koniec października ubr.

Mnie jeszcze Canali nie odkodowali nawet na parę dni, ale może odkodowują tym co dużo płacom, ja płace razem z internetem 50 złotych, to pewno im się nie opłaci :lol2:

 

Pamientam jak miałem jeszcze Cyfre + to można było na weekend odkodować Canale, w UPC tak dobże nie ma :]

 

Raz tylko UPC odkodował mi HBO, ale to wtedy wszystkim odkodowywali, bo w ten czas puszczali nowy sezon ,,Gry o Tron''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym Mediaboxie zepsuli ulubione, ja też muszę co 2-3 dni wpisywać z powrotem programy, które gubi dekoder. Dodatkowo jak się go włączy to przełącza samoczynnie programy, zanim się ustabilizuje.

U mnie ulubione działają bez problemu, i tym bardziej nie przełącza mi sam kanałów.

 

Mnie jeszcze Canali nie odkodowali nawet na parę dni, ale może odkodowują tym co dużo płacom, ja płace razem z internetem 50 złotych, to pewno im się nie opłaci :lol2:

.

 

W podpisie widzisz ile płacę, a moja mama płaci 74,98 i jej dali tylko po to żeby wzięła na 12 miesięcy po 35 złotych. A no i my jesteśmy z tych co dużo nie płacą :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten Box bez dysku i po włączeniu kanały same się przełączają i giną ulubione. Ale za tą kasę to nie trzeba narzekać :) Gorzej mają ci co mają ten najnowszy Box, jak czytam jakie tam są kwiatki odstawiane na tym Horizonie, to ten mój problem to mały pikuś :) Abonenci tego Horizona są traktowani jak betatesterzy i jeszcze muszą za to słono płacić :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś propozycję na Select Extra HD + Fiber 30Mb/s za 55 pln, lub z Fiber 60Mb/s za 60 pln.

Powiedziałem Pani, że oferta nie spełnia moich oczekiwań w kwestii ceny. Od razu po rozmowie dostałem maila, że w związku z tym, że przedstawiona oferta nie spotkała się z moim zainteresowaniem odłączenie usług UPC nastąpi 1.05.15.

Czy oferty z DUK jeszcze się pojawią, czy ten mail już zamyka sprawę przedłużenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paco24 wygląda na to że zaproponowali ci WRU XV. Jeżeli uważasz że to zła oferta to przyjmij ofertę i zrezygnuj w ciągu 14 dni jak pisze @pavello. Ale tak po prawdzie mówiąc to WRU XV też jest bardzo dobrą ofertą na rynku, za 55 złotych nigdzie nie dostaniesz telewizji i internetu. Niby można wyciągnąć Select i 30 Mega za 30 złotych, ale mało komu to się udało, mnie się nie udało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...