Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jestem nowym klientem stąd moje pytanie czy są jakieś szanse ponegocjować warunki przy podpisaniu umowy?

 

Zależy mi głównie na pełnym pakiecie C+, do tego TV w pakiecie Select, Internet wystarczy 10Mb.

 

Czy jest jakaś szansa ogarnąć taki zestaw do 100zł?

 

Przez stronę proponują promocję regionalną "69 zł za 30 Mb/s i 100 kanałów, Canal+ 49,90 zł/msc dodatkowo" dlatego sie zastanawiam czy chociaż te 20 zł dałoby radę ugrać przy podpisywaniu umowy?

 

Nic taniej się nie da. Ta oferta jest jedną z niższych.

 

Dla nowego byc moze

co nie znaczy ze nie mozna mieć więcej za mniej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no wiem o tym ale to tylko dla starych klientów ;)

 

A więc da się, ale żeby wziąć pakiet trzeba płacić abonament minimum 20 złotych wyższy niż ma się obecnie.

Czyli jeśli ktoś ma Select HD + Internet 30 lub 60 do 79 złotych to może mieć Horizona za 99 złotych z internetem 30, natomiast z 60 za 109 złotych.

 

Przechodził ktoś już na Horizon?

 

Mam teraz Select HD + upgrade do Max HD i neta 60mb/s za 85zł miesięcznie i mi to odpowiada, czy w tej mniej więcej cenie będą mieli mi coś do zaoferowania z nowym dekoderem?

Kolega za pakiet który ma według tej promocji po zmianie wyjdzie 124 złote ( pierwsze 3 miesiące 104 złote) jeśli chce mieć pakiet MAX, przy Select wychodzi 109 złotych ( pierwsze 3 miesiące 89 złotych) pod warunkiem że wcześniej zadzwoni żeby wyłączyli upgrade do Max HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można się cieszyć z tego, gdy operator usuwa abonentom jakiekolwiek kanały? :crazy:

 

Można powiedzieć, że nie usuwają, a robią porządek. Bo teraz np. włączając 7 masz TVN7 HD (w dekoderach HD) lub TVN7 SD (w dekoderach SD). Wcześniej było wszędzie jednakowo: TVN7 na pozycji 7, a TVN7 HD na pozycji 107. To było słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym się nawet zgodził z tym co napisałeś, gdyby osoby chcące korzystać z kanałów w wersji SD miały możliwość wyboru dekodera SD. Tak niestety nie jest. Zresztą można było tak zrobić od samego początku (kanały SD na dekoderach SD, a kanały HD na dekoderach HD) i każdy by sobie wybrał to, co by chciał oglądać. A teraz po kilku latach (gdy na dekoderach HD dostępne były także kanały w wersji SD) po cichu (bez żadnej informacji) odbierają zainteresowanym abonentom możliwość korzystania z kanałów, z których chcą dalej korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym się nawet zgodził z tym co napisałeś, gdyby osoby chcące korzystać z kanałów w wersji SD miały możliwość wyboru dekodera SD. Tak niestety nie jest. Zresztą można było tak zrobić od samego początku (kanały SD na dekoderach SD, a kanały HD na dekoderach HD) i każdy by sobie wybrał to, co by chciał oglądać. A teraz po kilku latach (gdy na dekoderach HD dostępne były także kanały w wersji SD) po cichu (bez żadnej informacji) odbierają zainteresowanym abonentom możliwość korzystania z kanałów, z których chcą dalej korzystać.

 

5 lat temu jak usuwali co chwilę kanały z analagu ( w sumie 13), też były narzekania, bo ludzie nie chcą dekoderów. Postępu technologicznego nie da się zatrzymać, a UPC dla garstki klientów nie będzie trzymała analogu i cyfrowych SD skoro są również w jakości HD i cyfrówka daje większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jednak analog jest. Kierując się postępem to chyba najpierw analog powinien zniknąć, dopiero później cyfrowe SD. Tak przynajmniej nakazuje logika. Dzięki myślącym inaczej z UPC teraz powstała idiotyczna sytuacja, że w analogu niektóre kanały nadawane są z logotypami "HD". :lol2:

A odnośnie wycofywania SD z dekoderów HD, to powinni o tym wcześniej poinformować abonentów, a nie robić to cichaczem. Ewidentnie zmieniają warunki umowy, bo w momencie podpisania umowy klient miał dostęp do dwóch wersji (SD i HD), a teraz ma tylko do jednej (HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie zmieniają warunki umowy, bo w momencie podpisania umowy klient miał dostęp do dwóch wersji (SD i HD), a teraz ma tylko do jednej (HD).

Wszystkie SD które usunęli były oferowane jako niegwarantowane od przynajmniej roku, tak mam w załączniku swojej umowy. A parę % klientów co mieli jeszcze zagwarantowane je w umowie, zapewne zostali poinformowani o zmianie regulaminu i możliwości wypowiedzenia umowy bez żadnych konsekwencji.

Dzięki myślącym inaczej z UPC teraz powstała idiotyczna sytuacja, że w analogu niektóre kanały nadawane są z logotypami "HD". :lol2:

U mnie w analogu tylko TVP 1 i TVP 2 są tak "dopieszczone" przez znaczek HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że miał ten sam kanał w dwóch wersjach. Przecież mając go w HD, nie oglądał go w SD! Abonent nic na tym nie traci.

Ja korzystałem z wersji SD - zwłaszcza do nagrywania, bo kanały w wersji SD zajmowały 3 razy mniej miejsca na dysku i tym samym mogłem pomieścić na dysku więcej audycji. Ponadto np. na Eurosporcie HD nie ma teletextu, który na wersji SD był i z którego również korzystałem. Tak więc jak widzisz niektórzy jednak na tym tracą!

 

A parę % klientów co mieli jeszcze zagwarantowane je w umowie, zapewne zostali poinformowani o zmianie regulaminu i możliwości wypowiedzenia umowy bez żadnych konsekwencji.

Tak się składa, że jestem wśród tych paru % i nie zostałem poinformowany o zmianie warunków umowy i przysługującej możliwości wypowiedzenia umowy bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie wersji SD programów dostępnych w HD w kablówkach i nie tylko wg mnie to dobry pomysł, pozwoli na zaoszczędzenie znacznej części pojemności i przeznaczenie wolnego miejsca pod kolejne programy. Gdyby kroili dalej analog abonenci, którzy nie chcą "przesiąść się" na cyfrę byliby niezadowoleni, natomiast abonenci, którzy posiadają pakiet cyfrowy praktycznie tracą niewiele żeby nie powiedzieć nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nikt wersji SD nie usunął. Kanały nadal nadawane są w sieci dla abonentów z dekoderami SD. Jedyne co zrobiono, to pozbawiono dostępu do tych kanałów abonentów z dekoderami HD - poprzez usunięcie ich z list dekoderów HD.

Ze "znacznym miejscem" trochę przesadziłeś. Na jednym MUX-ie kablowym nadawanych jest około 13 kanałów SD, więc nawet gdyby fizycznie usunięto wszystkie kopie SD z MUX-ów, to za dużo transponderów by nie odzyskali. Usunięcie raptem jednego śmieciowego kanału z analogu (typu Mango, Galeria UPC, itp.) daje tyle samo korzyści co usunięcie aż 13 kanałów cyfrowych SD, bo zarówno w jednym jak i drugim przypadku odzyskuje się tak samo 1 transponder cyfrowy. Większe korzyści uzyskuje się zatem z sukcesywnej likwidacji analogu. Zresztą to nie platformy cyfrowe, gdzie operatorzy rzeczywiście muszą się martwić o miejsce na HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mój post miał trochę ogólniejszy charakter. To, że jeszcze fizycznie nie usunęli programów SD posiadających odpowiednik HD z multipleksów nie oznacza, że w ogóle ich nie usuną w przyszłości. Myślę, że od czegoś po prostu zaczęli porządki robić i tyle. Myślę, że kolejnym krokiem może być wymiana pozostałych dekoderów SD na HD aby to wyłączenie było możliwe do przeprowadzenia. Swoją drogą ciekawe jakie są proporcje w UPC wśród abonentów pakietu cyfrowego, ile % korzysta jeszcze ze sprzętu SD a ile z HD. Może ktoś posiada aktualne dane na ten temat. Średnio cztery wyłączone programy SD to miejsce na jeden program HD. Owszem jeden wyłączony program analogowy to miejsce na cztery programy HD ale nikt analogu raczej wyłączać nie będzie (jeszcze nie teraz). Abonentów tv analogowej należy zachęcać do przejścia na pakiet cyfrowy ale nie na siłę, ponadto jest druga strona medalu wg mnie - abonenci analogowi są "wygodni" dla kablówek bo nie wymagają wiele, nie trzeba im zakładać kosztownych dekoderów a płacą nie tak mało. Podsumowując myślę, że dziś kablówki chcą zachować jakiś rozsądny kompromis pomiędzy abonentami analogowymi a cyfrowymi, jednym nie zabierać więcej niż potrzeba innym dodawać w miarę możliwości kolejne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...