Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dajemy więcej .... czyli wersja HD i SD, proponuję jeszcze w analogu skasować połowę lepszych kanałów tematycznych a podstawowe typu TVP, Polsat i TVN nadawać równolegle w systemie Pal, Secam i NTSC to jest po prostu tak niezbędne jak właśnie włączanie czy utrzymywanie kanałów w wersji SD i HD. Niestety brak zdrowej i przystępnej cenowo konkurencji powoduje takie rzeczy. W Warszawie gdzie dostępna jest konkurencyjna UPC większość osób przeszła do Vectry ze względu na niższą cenę. Nie kiedy dla niektórych osób 20 - 30 zł tańsze rachunki są nie bez znaczenia i stąd taki wybór, że na 8 mieszkań aż 7 mieszkań ma vectrę. Inaczej jest w podwarszawskim Legionowie, gdzie vectra wpuszczona na bloki będące w zasobach SM posiadają swoją sieć kablową, tam vectra praktycznie nie posiada abonentów. Ale nie dziwne skoro za 30zł m-cznie lokalna kablówka oferuje podobną ilość kanałów jak vectra w pakiecie złotym i to DVB-T czyli dostępnych można powiedzieć na każdym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, że nadawanie w sd to nie jest jakiś wybryk Vectry tylko mus, bo mają od [beep]y wydanego sprzętu sd. Jak widać ludzie nie chcą przechodzić na hd, nie wszystkich stać na nowe tv wiec nie mają zamiaru zmieniać stb. Tym bardziej, że często pakiet złoty jest tańszy na dekoderze sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystkie dekodery systemu HD posiadają możliwość współpracy z telewizorem wyposażonym co najmniej w złącza "video", że o sygnałach RGB nie wspomnę - jest to standard. Powiem szczerze, że również taki dekoder współpracuje z tv kineskopowym i obraz po RGB jest bardzo dobry. A czy będzie kanał odbierany w SD czy HD to nie ma to większego znaczenia natomiast dla posiadaczy telewizorów HD niestety już tak. Zatem lepiej iść w kierunku wymiany sprzętu na lepszy a użytkownik i tak ma możliwość korzystania z niego na każdym typie telewizora.

Tak na dobrą sprawę nikt się nie pytał czy był za zmianą nadawania stacji radiowych z OIRT na CCIR, to użytkownicy byli zmuszeni albo do przestrojenia swoich odbiorników lub zakupu nowych, podobnie było ze zmianą standardu TV z Secam na Pal, gdzie również ludzie byli skazani na łaskę serwisantów. W przypadku vectry koszt leży po ich stronie ale z drugiej strony niech ktoś mi powie co się dzieje ze zwrotami sprzętu HD. Ludzie rezygnując z pewnych usług oddają sprzęt do BOK. Na moje pytanie czy nie mogą mi wymienić nowego dekodera na nowy z powodu nieakceptowalnego koloru wyświetlacza (paskudny niebieski kolor :crazy: ) na starszy model ADB z zielonym wyświetlaczem, dowiedziałem się że tego sprzętu już nie ma :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki cytat od Dyrektora Eleven Sport:

"Jesteśmy w kontakcie z bardzo dużą grupą operatorów płatnej telewizji - od największych do najmniejszych. Dążymy do tego, żeby nasze kanały były w podstawowych pakietach"

Więc to zależy od Vectry !!!!

Ja bym te kanały umieścił w platynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej do Vectry, ale jak zwykle jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Również jestem za "otwartym oknem" w kanałach typu "premium". Nie musi to być jak w przypadku "Canal+ sport" aż miesiąc ale wystarczyło by tydzień w celu zapoznania się z ofertą i ewentualnej decyzji potencjalnego abonenta. Często kupujemy przysłowiowego "kota w worku" decydując się na pakiet premium i po miesiącu entuzjazmu następuje rozczarowanie a faktura co miesiąc prosi "zapłać mnie".

Dlatego takie okienka w kodowaniu powinny być częściej przez operatora udostępniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkodowanie kanałów premium jest decyzja ich nadawcow nie operatorow. Canal+ stracil prawa i to jest chyba powod okienka.

Zawsze porozumienie musi być pomiędzy dystrybutorem a nadawcą, jeżeli była by to decyzja wyłącznie nadawcy, wówczas kanały były by dostępne u każdego operatora kablowego, który retransmituje normalnie tę paczkę kanałów.

Na razie vectra o tym się chwali, ITV Media, TVK Toruń, Elsat z Bytomia czy choćby Telpol/Joy TV jak pisała o tym Redakcja Sat Kuriera:

https://satkurier.pl/news/118264/2x-cana ... oy-tv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie wykupił cały pakiet C+ i cały pakiet HBO nawet przy obecnych cenach i bez promocji na 24 miesiące. Ale pod warunkiem że będą one dostępne solo bez pakietów złoty, platyna itp...

Może kiedyś doczekamy takich czasów że będzie to możliwe...

 

Ja u siebie nie mam odkodowanych kanałów Canal+.

Będą od 01.09.2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej do Vectry, ale jak zwykle jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Również jestem za "otwartym oknem" w kanałach typu "premium". Nie musi to być jak w przypadku "Canal+ sport" aż miesiąc ale wystarczyło by tydzień w celu zapoznania się z ofertą i ewentualnej decyzji potencjalnego abonenta. Często kupujemy przysłowiowego "kota w worku" decydując się na pakiet premium i po miesiącu entuzjazmu następuje rozczarowanie a faktura co miesiąc prosi "zapłać mnie".

Dlatego takie okienka w kodowaniu powinny być częściej przez operatora udostępniane.

Zupełnie się z tym nie zgadzam. Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie jakie prawa sportowe lub filmowe ma dany kanał. Przecież powszechnie wiadomo, że z piłki Canal+ ma prawa do ligi angielskiej, polskiej, LM i LE. Wiadomo, że oferta HBO to produkcje własne typu Gra o tron. Wystarczy prześledzić ramówkę z powiedzmy poprzedniego roku i już nie kupuje się kota w worku :). Dla mnie i tak najważniejsze jest to, żeby w Vectrze były dostępne kanały Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeśli Vectra nie wprowadzi np. 2 kanałów Canal + Sport w osobnej ofercie, np. za 20zł, lub dorzuci do pakietu Sport na Ostro z dopłatą 15=20zł to straci abonentów Canal +, ponieważ większość abonentów Vectry kupowało pakiet Canal + dla ligi hiszpańskiej, włoskiej czy też francuskiej, a tego brak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...