Skocz do zawartości

Zmiany na Forum


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie odświeżyłem kącik DX-era (zmiany nazw kilku działów, zmiany w części tematów). Jeśli ktoś zauważy tam jakieś błędy/braki (tylko nie typu np.: AfriStar 1 - trzymamy się raczej umiarkowanie popularnych pozycji, dlatego niektórych rzeczy brakuje celowo :P ), to proszę zgłaszać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Kolejna grubsza aktualizacja kącika DX-era. Zajęło mi to trzy bite dni od rana do nocy. Najważniejsze zmiany to aktualizacje i nowe działy dla pozycji na wschodzie, za zachodzie powrót rozbicia na działy od 30°W do 45°W, a dalsze pozycje do 61°W dodane i zebrane w jeden dział, sporo aktualizacji mapek (jeszcze nie skończone, ale to idzie wolno, więc po prostu będę działać przy tym dalej w wolnych chwilach, głównie mapki Eutelsata i SES), tematów z listami kanałów (linki do Lyngsata, wybrani nadawcy), informacji w samych tematach (m.in. inklinacje) i dokończenie poprawek w tematach o Eutelsatach (nazwy, linki do strony domowej). Dodane kilka satelitów, które są planowane. Ogólnie sporo różnych różności, które mam nadzieję spodobają się osobom tam zaglądającym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Wprowadzone urodzinowe zmiany na forum ;)

 

W większości to kosmetyka, ale są też większe nowości, w tym:

- dział Komputery, software, gry, Internet, programowanie

- dział Telefony, smartfony, tablety, akcesoria, technologie mobilne

- dział Wykazy (pomysł SatExperta, zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce, w każdym razie wiele nie ryzykujemy, bo same wykazy w działach platform i tak były już dość nieaktualne, więc albo się uda, albo docelowo całkiem to wywalimy)

 

Idea działu Wykazy jest taka, że każdy, kto będzie chciał z grup: SAT Kurier VIP, Początkujący Redaktor, Support Team, Przyjaciele (i docelowo grupy Aktualizatorzy - warunki przystąpienia to minimum rok stażu na forum, ponad 300 wypowiedzi, dobra opinia, brak aktualizacji w nadzorowanych przez siebie wykazach będzie skutkować skreśleniem z grupy), będzie mógł wprowadzać aktualizacje w wykazach i dowolnie je modyfikować, w tym celu w/w grupy mają tam uprawnienia do nieograniczonej czasowo edycji. W innych działach wykazy sprawiały trudności z uwagi na limit 24h edycji - nie dało się ich edytować, teraz będzie to możliwe.

 

Oprócz tego nastąpiły drobne porządku w Archiwum wraz z przygotowaniem pod porządki w działach n i CYFRY+, w dziale Ferguson (teraz stare modele są w działach podrzędnych, a Ariva jest działem głównym), IDTV przeniosły się do odbiorników, Solarkurier z uwagi na brak zainteresowania jest zredukowany do jednego działu, Nowe technologie są pod nową nazwą i w kategorii z komputerami, telefonami itp.

 

Porządki związane z platformami CYFRY+ i n nastąpią wkrótce, w działach zostaną przypuszczalnie tylko wątki istotne w tej chwili dla osób na starych umowach, reszta pójdzie do Archiwum lub do działu nc+, jeśli ma znaczenie dla nc+.

 

Możliwe są jeszcze jakieś drobne zmiany w nazwach itp. Można także zgłaszać mi uwagi, jeśli coś jest nie tak jak być powinno ;)

 

Wiem, że do pewnych zmian trzeba będzie się przyzwyczaić, ale wydaje mi się, że w dłuższej perspektywie ułatwi to korzystanie z forum ;)

 

UWAGA!

 

W związku z uruchomieniem działu Wykazy - tam przeniesione zostały wszelkie zestawienia! Dotyczy to także wykazu polskich kanałów FTA oraz przywróconego po przerwie wykazu wybranych interesujących zagranicznych kanałów FTA (jest tam zaktualizowany Hot Bird, reszta czeka na zainteresowanego aktualizatora ;) )

 

Link do dzialu: viewforum.php?f=178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy nie dałoby się zmienić przenoszenia do pierwszego nieprzeczytanego postu? Teraz wchodzę na forum przez Nowe posty a następnie muszę klikać w ten malutki, żółty znaczek by przeniosło mnie do nieprzeczytanego postu. Myślałem że nie da się inaczej ale na innym forum admin przełączył to tak że już nie trzeba klikać w kwadracik a wystarczy w wątek i jesteśmy automatycznie przenoszeni. Da się cos takiego wprowadzić tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że to jakaś zmiana w kodzie :/ Niezmiennie jestem niechętny kolejnym modyfikacjom z uwagi na to, że mam ich już bardzo dużo i robi się to problematyczne przy każdej kolejnej aktualizacji ("na szczęście" ostatnio nie wydają nowych phpBB). Dzięki za namiar, przemyślę sprawę i w wolnej chwili może to dorzucę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zmiany ustawień na forum , tak aby można było np. w ciągu godziny usunąć swojego posta ? Chodzi o to , że jakbym w ciągu kilku minut chciał skasować jakiegoś posta , bo stwierdziłem, że np. pytanie zawarte w nim okazało się nieaktualne i zamiast zmieniać treść postu na usunąć chciałbym mieć możliwość samodzielnego usunięcia swojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wpadłem na taki może trochę szalony pomysł i uruchomiłem dział Prasa. Jeśli ktoś kojarzy jakieś wątki nadające się tam, to proszę dać znać, na razie przeniosłem tylko kilka namierzonych na szybko ;)

Można by to poszerzyć o książki, jeśli ktoś by był chętny coś tam popisać o książkach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co zgłaszam się do pomocy przy dziale prasowym - mam tu pewne pytanie a mianowicie czy można rozbudować dział dodając osobne wątki dla poszczególnych tytułów z zakresu pism telewizyjnych i satelitarnych? Bardzo liczyłbym na odpowiedź.

Co do działu wspomnieniowego to optymalne w moim odczuciu byłoby jego przesunięcie nad dział radiowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wątki TYLKO jeśli masz w nich coś do napisania. Zakładanie tematów na zasadzie "tu będziemy pisać o czymś" - kosz. Niech tematy powstają naturalnie - jak ktoś będzie się chciał coś przekazać, to założy wątek, bez produkowania na siłę.

 

Co do działu Wspomnień czar, to faktycznie nie specjalnie pasuje tam, gdzie jest, ale szkoda mi go aż tak degradować na sam dół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem do pod dyskusję z moderatorami ;) W sumie to trochę przyzwyczailiśmy się już do obecnej lokalizacji, więc sam nie wiem ;)

 

EDIT: Zmieniłem nazwę kategorii - teraz się zgadza - myślę, że zbyt przyzwyczailiśmy się do lokalizacji tego działu, spróbowałem go na moment przesunąć, ale dziwacznie to wyglądało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wątki TYLKO jeśli masz w nich coś do napisania. Zakładanie tematów na zasadzie "tu będziemy pisać o czymś" - kosz. Niech tematy powstają naturalnie - jak ktoś będzie się chciał coś przekazać, to założy wątek, bez produkowania na siłę.

 

Co do działu Wspomnień czar, to faktycznie nie specjalnie pasuje tam, gdzie jest, ale szkoda mi go aż tak degradować na sam dół ;)

 

Można by to zrobić tak:

- Zagraniczne platformy cyfrowe

- Zagraniczne kanały FTA/CI

- Kanały erotyczne

- Wspomnień czar

- Radio

- Prasa

Poza tym dział anglojęzyczny zdecydowanie powinien spaść pod off-topic tak by tego rodzaju dyskusje powinny być tuż pod całością prowadzoną w naszym rodzimym języku. Poza tym nie wiem czy dobre jest umieszczanie działu "Sprawy Serwisów i Forum" na początku forum - zawsze chyba takie tematy były pod off-topiciem a przynajmniej tak jest u większości konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycji działu „Wspomnień czar” nie będę już modyfikować, jesteśmy przyzwyczajeni do jego obecnej lokalizacji.

Dział anglojęzyczny nie spadnie pod Off-topic, bo znajdzie się pod Koszem, co jest bez sensu.

Sprawy serwisów mamy od zawsze na górze, tak to kiedyś wyszło, nie widzę powodu, by to teraz po latach zmieniać i na siłę upodabniać się w tej kwestii do innych for dyskusyjnych (to jest akurat wyjątkowo słaby argument jak dla mnie - zawsze staraliśmy się kroczyć własną ścieżką), zresztą pod Off-topic oznaczałoby tak jak wyżej - pod Koszem.

 

Także 3x nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...