Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem dzisiaj do BOK. Pani usilnie nakłaniała mnie na przejście na abonament ewentualnie na kartę z modułem (parowaną), etc. Mówiła, że ta karta nie jest bezpieczna (słabe kodowanie, że ktoś może ją zhakować) oraz że za chwilę może przestać działać, a przez to mogę stracić pieniądze, które zapłacę i że ich nie odzyskam.

Skutek był taki, że dzisiaj zrobiłem przelew na doładowanie na cały kolejny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ARTIPAPK napisał(a):

Witam. Poleci ktoś jakiś dekoder pod kartę Smart HD? Od ponad 10 lat posiadam dekoder Ariva 100E. Szukam czegoś co by się nie zawieszało i w miarę szybko się przełączały kanały. Mile widziana możliwość nagrywania na dysk.

Ja korzystam akurat z modułu od PB, ale wszystko ładnie śmiga na AB CryptoBox 752HD Combo H.265 CX C. Raz na jakiś czas zgubi uprawnienia i kilka sekund trzeba poczekać, ale tragedii nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Demonides72 napisał(a):

Skutek był taki, że dzisiaj zrobiłem przelew na doładowanie na cały kolejny rok.

 

Czemu korzystasz z oferty pre-paid, jeśli płacisz za nią na rok z góry? Ja mam abonament C+ z modułem i na przedłużeniu dostałem pakiet comfort+ za 22,50 zł/miesiąc i jeszcze canal+ online w cenie, który działa jak multiroom bez anteny.

Pre-paid jest z definicji drogi i jest dla osób, które chcą opłacać go w wybranych miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tajniak+, ja na przykład, bo nie mam ochoty używać tandetnego tunera satelitarnego od operatora, lub równie ułomnego tunera satelitarnego w telewizorze w których to nagrania są szyfrowane. A akurat sobie cenie możliwość zachowania tego co nagram z telewizji używając własnego tunera.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tajniak+ napisał(a):

 

Czemu korzystasz z oferty pre-paid, jeśli płacisz za nią na rok z góry? Ja mam abonament C+ z modułem i na przedłużeniu dostałem pakiet comfort+ za 22,50 zł/miesiąc i jeszcze canal+ online w cenie, który działa jak multiroom bez anteny.

Pre-paid jest z definicji drogi i jest dla osób, które chcą opłacać go w wybranych miesiącach.

Ja nie chcę modułu. Mam kartę, którą sobie udostępniam na TRZY TV w domu. Z kartą w module tak nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ramirez napisał(a):

nie mam ochoty używać tandetnego tunera satelitarnego od operatora, lub ułomnego tunera satelitarnego w telewizorze

Jest dokładnie tak jak piszesz, tuner z łatwą edycją kanałów jak i transponderów.

Chyba że ktoś woli, by ewentualne aktualizacje wykonywał operator za nie go , no to ok.

Tu cza samemu dbać jak coś gdzieś przeniosą, ale to nic strasznego.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ważne doładowanie mojej karty Smart HD+ do dnia 20 października 2023 roku. Po 10-tym października doładowałem ponownie moją kartę na kwotę równą 100 zł. Wówczas termin doładowania przedłużył mi się do 1 maja 2024 roku.

W związku z tym, że nadchodzą drakońskie wręcz podwyżki doładowań dla ofert pre-paid Platformy CANAL+, w tym także dla oferty Smart HD+, postanowiłem ponownie doładować moją kartę na możliwie (pod moim względem finansowym) najdłuższy okres. Dlatego też, w dniu dzisiejszym ponownie doładowałem moją kartę Smart HD+. Początkowo rozważałem doładowanie mojej karty jeszcze na kolejny rok albo nawet dwa lata. Wahałem się. Jednak ostatecznie zdecydowałem się "zaszaleć" i dzisiaj doładowałem moją kartę Smart HD+ ponownie, tym razem na kwotę równą 400 zł. 😮 Jaki jest wynik tej "operacji"? A no, doładowanie mojej karty Smart HD+ jest teraz ważne do... 7 sierpnia 2026 roku. 😀 Czyli licząc od dziś, wychodzi na to, że moja karta Smart HD+ jest teraz ważna (jej doładowanie) jeszcze przez 2 lata i 8 miesięcy, o ile dobrze policzyłem. 😉

Oto dzisiejsze potwierdzenie doładowania mojej karty Smart HD+:

 

Smart-HD.png

Jak widać, "zaszalałem" grubo! 😮 Jednocześnie okazuje się, że, przynajmniej w przypadku oferty Smart HD+, nie ma żadnych problemów z doładowaniem karty na okres dłuższy, niż koniec 2024 roku. 🤔

W sumie to nie jestem aż tak całkiem do końca przekonany, czy dobrze zrobiłem doładowując ponownie moją kartę Smart HD+, tym razem aż na tak bardzo długi okres, ale jednak z drugiej strony, biorąc pod uwagę bardzo wysokie podwyżki doładowań m.in. również i dla tej oferty, które mają nadejść już 16 listopada br., myślę, że chyba dobrze zrobiłem. Przynajmniej mam taką nadzieję. 😉

Podwyżki doładowań ofert na kartę, jakie za niedługo "zafunduje" nam Platforma CANAL+ sprawią, że np. doładowanie karty Smart HD+ na cały 1 rok z góry, zamiast obecnych jeszcze 180 zł, po "nowemu" będzie kosztowało już 249 zł, czyli aż o 69 zł więcej! 😡 Jakby nie było, nie jest to wcale aż tak mała podwyżka... 🫤 A tak, dzięki mojemu dzisiejszemu ponownemu doładowaniu mojej karty Smart HD+, mam teraz "spokój" z tymi jej doładowaniami na bardzo długo. 😀

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy - w canal+ wynegocjowałbyś sobie odpowiednią cenę i miałbyś więcej kanałów za niższą kwotę przy umowie na 2 lata. Następnie ustawiasz zlecenie stałe w banku do daty kiedy kończy Ci się umowa i masz spokój przez dwa lata. Oczywiście cena niezmienna przez cały okres umowy. Skoro zapłaciłeś z góry to według mnie przepłaciłeś bo równie dobrze mogłeś zrobić tak samo przy umowie czyli zapłacić z góry za całe 2 lata i mieć więcej kanałów za mniej. Przy opłatach z góry za tak długi okres według mnie telewizja na kartę nie ma sensu. Natomiast ma sens jeśli opłacam np. na miesiąc lub dwa itp., bo nie wiem czy np. za miesiąc nadal będę zainteresowany taką ofertą i wtedy mam możliwość rezygnacji. Podsumowując uważam że nie do końca przemyślałeś tą decyzję. :)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opensource

Cóż, z pewnością masz sporo racji. Może i przepłaciłem. 🤔 Jednak ja z pewnością zyskuję tutaj kartę nieparowaną z żadnym dekoderem, czy też modułem CAM. Kartę, którą mogę sobie używać do woli w każdym tunerze z czytnikiem kart systemu Conax. 😀 Decydując się na umowę, zostałbym zmuszony przez operatora Platformy CANAL+ do wzięcia dekodera dedykowanego lub modułu CAM CI+ (bez trybu "legacy") sparowanego z dostarczoną wraz z nim kartą. Takie rozwiązanie, przynajmniej na tę chwilę, mi nie odpowiada. 🫤 Dlatego też ja, póki co, pozostanę przy karcie Smart HD+. 😀  Przynajmniej do końca ważności aktualnego doładowania mojej karty. Co będzie dalej? Zobaczymy. Możliwe, że wówczas całkowicie "podziękuję" Platformie CANAL+ za tę niewielką współpracę. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Barti napisał(a):

@opensource

Decydując się na umowę, zostałbym zmuszony przez operatora Platformy CANAL+ do wzięcia dekodera dedykowanego lub modułu CAM CI+ (bez trybu "legacy") sparowanego z dostarczoną wraz z nim kartą.

Niestety też nie do końca. Nadal można podpisać umowę na zestaw tnk np. z tunerem 2850 i sprzęt nadal pozostaje twoją własnością i możesz z nim zrobić co zechcesz. Nadal opierasz się na szczątkowych informacjach i być może dlatego taka a nie inną decyzja ale nie neguję tego co zrobiłeś, bo to twoj wybór. Natomiast jeśli mnie by zależało na telewizji po prostu zrobiłbym inaczej bo uważam że byłoby wtedy taniej. :)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, opensource napisał(a):

To zależy - w canal+ wynegocjowałbyś sobie odpowiednią cenę i miałbyś więcej kanałów za niższą kwotę przy umowie na 2 lata. Następnie ustawiasz zlecenie stałe w banku do daty kiedy kończy Ci się umowa i masz spokój przez dwa lata. Oczywiście cena niezmienna przez cały okres umowy. Skoro zapłaciłeś z góry to według mnie przepłaciłeś bo równie dobrze mogłeś zrobić tak samo przy umowie czyli zapłacić z góry za całe 2 lata i mieć więcej kanałów za mniej. Przy opłatach z góry za tak długi okres według mnie telewizja na kartę nie ma sensu. Natomiast ma sens jeśli opłacam np. na miesiąc lub dwa itp., bo nie wiem czy np. za miesiąc nadal będę zainteresowany taką ofertą i wtedy mam możliwość rezygnacji. Podsumowując uważam że nie do końca przemyślałeś tą decyzję. :)

 

Każde urządzenie od operatora ma raczej szyfrowanie nagrań. Co mi po takim urządzeniu gdzie nie mogę sobie zachować tego co nagrałem. Nie będzie takiego Smart HD, to nie będę miał wcale płatnej telewizji. Nie chcą tak, to niech tracą dalej użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 06:54, Ramirez napisał(a):

 

Każde urządzenie od operatora ma raczej szyfrowanie nagrań. 

Nie zrozumiałeś. Proponuję bardziej zainteresować się tematem, to wtedy zrozumiesz w czym rzecz.

@meckbarnie liczyłem ale być może opcja co drugi miesiąc wyjdzie i tak taniej nawet po podwyżce. W takim przypadku opcja na kartę jest lepsza od abonamentowej.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 22:24, Demonides72 napisał(a):

Ja nie chcę modułu. Mam kartę, którą sobie udostępniam na TRZY TV w domu. Z kartą w module tak nie da rady.

Napisałem przecież, że jest Canal+Online w pakiecie, który ma też kanały TV na żywo. Jak masz w miarę nowy TV, to appka jest dostępna w menu TV i masz kanały C+ bez anteny. Poza tym rozdzielanie sygnału z jednej karty na kilka TV jest niezgodne z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 20:24, opensource napisał(a):

Nadal można podpisać umowę na zestaw tnk np. z tunerem 2850 i sprzęt nadal pozostaje twoją własnością i możesz z nim zrobić co zechcesz. Nadal opierasz się na szczątkowych informacjach i być może dlatego taka a nie inną decyzja

Tak konkretnie zorientowałem się w różnicy pomiędzy ceną smart hd na rok a najniższym pakietem mix na umowę i... nie wiem o co ta dyskusja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tajniak+ napisał(a):

Napisałem przecież, że jest Canal+Online w pakiecie, który ma też kanały TV na żywo. Jak masz w miarę nowy TV, to appka jest dostępna w menu TV i masz kanały C+ bez anteny. Poza tym rozdzielanie sygnału z jednej karty na kilka TV jest niezgodne z umową.

Trzeba mieć normalny internet. Już widzę jak masz zabytkową neostradę w stylu do 20 Mb/s, gdzie masz i tak góra połowę prędkości.... , albo internet z limitem i oglądasz coś przez internet  z rozdzielczością góra 360, i ciągłym buforowaniem. Nie dziękuję, tradycyjna TV lepiej mi działa niż zabawa z niestabilnymi aplikacjami, których sprawność działania doprowadza do szału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, opensource napisał(a):

Aby to miało jakiś sens należy wziąć pod uwagę np. zależność ceny do ilości kanałów. 

Ja tam wolę płacić za 3 kanały, które oglądam niż za 30, które (tylko) mam. 

Oferta z SmartHD była do chwili podwyżki najlepszą ofertą na rynku. Po podwyżce chyba bardziej opłacalna jest aktualna oferta TNK Canal+. Chyba taki był zamysł tej idei "aktualizacji cen".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, meckbar napisał(a):

Ja tam wolę płacić za 3 kanały, które oglądam niż za 30, które (tylko) mam. 

Zarówno w telewizji na kartę jak i w ofercie na umowie zawsze otrzymasz część kanałów których nie oglądasz i tego nie unikniesz. Jeśli zawartość pakietów jest identyczna oraz płacisz z góry za dwa lata i w dodatku cena w abonamencie byłaby niższa w przeliczeniu na jeden miesiąc to nie widzę powodu aby nie skorzystać z oferty abonamentowej. Tak właśnie zrobiłem w przypadku Polsat Box chociaż w tym przypadku cenny są jeszcze wyższe porównując oferty bez abonamentu. Należy też wziąć pod uwagę że nie wszystkie kanały co są w ofercie na abonament są w ofercie na kartę. Ja np. oglądam tylko sport więc telewizja na kartę słabo się w tym przypadku nadaje.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 13:45, markar napisał(a):

Na ten moment nie ma zatem tematu podwyżek jak dla mnie skoro nie ma oficjalnej informacji. Ale linkowanie do nowego cennika działa: https://pl.canalplus.com/-/media/ncplus/files/dokumenty-do-pobrania/pre-paid_nowe_stawki_info_na_www_final.pdf

Masz już komunikat  na stronie operatora   https://pl.canalplus.com/telewizja-na-karte

KOMUNIKATY

NOWE STAWKI DOŁADOWAŃ OD 16.11.2023R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam doładowaną kartę Smart HD+ do lipca 2024r.

Chciałbym teraz zrezygnować z tej oferty i otrzymać zwrot wpłat za niewykorzystany okres czasu.

Jak to najlepiej załatwić?

Wiem, że mogę zatelefonować na infolinię, ale tam będzie tylko namawianie na "super promocje" abonamentowe a ja chcę po prostu zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...