Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuję jeszcze w salonie, może pan nie chciał mi już proponować migracji na nieparowanej karcie która swoje lata już ma, tak samo jak oferta, bo wprost mi nie powiedział że "numer karty już nie istnieje" ;')

Najczęściej powtarzanym zdaniem było że z tymi kartami już nic się nie da zrobić. Do prawdy? Nawet migracji? Karta jest na pewno w 0b01 bo jest oznaczenie iti 2 neovision w uprawnieniach. A i powiedział że karty które były robione na polsat to już nie da się nic z nimi zrobić. Też nie wiem skąd to wiedział że moja była na to migrowana, może mu się wyswietlila a powiedział że nie ma..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opensourceJuż wyjaśniam. Jak była tnk sd to swego czasu dodali polsat (bo wcześniej nie było... Poza tym pewnie o tym wiesz) i jak ktoś go chciał to karta musiała być migrowana do 0b01 przynajmniej tak pamiętam. Gdzieś czytałem że karta która nie jest 0b01 nie da się jej zmigrować na smart hd+ dlatego była to dla mnie istotna informacja o tym że mam taki a nie inny caid

A w salonie mi tego nie zrobią???? A co jak natrafię na tego samego faceta na infolini.(raczej mało prawdopodobne ale nigdy nie wiadomo) może ja pod zły numer dzwonię 22 430 77 77 tak? To bok od tnk raczej powinno być to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie ale pan nie wie o co chodzi, i mówi że się chyba już nie da ale proponuje żeby dzwonić i załatwiać u nich (w bok tnk). I tak jak myślałem mozna tam ciągle doładować karte, jednak trzeba mu podać numer konta karty bo robi to jakąś zwykłą aplikacją do przelewów (jakiś bank infokrak na windowsa czy coś) czyli niby w inny sposób niż robiło się kiedyś ale już nie pamiętam...

W takim razie będę dzwonił do bok, tyle że może ja im to źle tłumaczę? 

Może podpowiecie jak mam to im dobrze wyjaśnić, czy ktoś też miał taką sytuację gdy chciał migrować tnk sd do smart hd+. Mówił że chce migrować to na to i podał numer karty. Czy ja mam powiedzieć że ,,CHCĘ ZLECIĆ MIGRACJĘ" zamiast ,,czy jest możliwość migracji z tego na to" zupełnie nie wiem jak to dobrze zacząć żeby coś z tego wyszło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku zeszłego roku (tj. 2021) migrowałem starą kartę tnk sd do smart hd.
Kupiłem doładowanie na aukcji allegro założonej przez jeden z punktów obsługi klienta.

Dostałem maila:
"karta jest starego typu sd trzeba zrobić migrację do hd koszt 10,00 jeśli wyraża Pan zgodę proszę o dopłatę poprzez allegro"

Dopłaciłem i karta pobrała uprawnienia na kanały ze smart hd.

Czyli wygląda na to, że w jednych punktach wiedza o co chodzi ze starymi kartami a w innych nie.
Penie nowych pracowników już o tym nie szkolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2022 o 14:06, patrykp napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Czytając ten post doszedłem do wniosku że ludzie są tu o wiele "normalniejsi" i bardziej pomocni niż na popularnym forum zaczynającym się na "e". Chciałbym dokonać migracji mojej starej karty tnk sd na smart hd+ ale mam pewne obawy i chcę się z wami nimi podzielić. Kiedy włożyłem kartę do nboxa 2850 włączyłem ustawienia > karta dostępu i ostatnia aktualizacja uprawnień "termin autoryzacji" była wykonana 31.07.2016 dla iti 2 neovision. Kiedy wysłałem smsa z numerem karty pod numer 725 72 72 72 żeby ją aktywować to odpisali mi że dane są niepoprawne.

A nie masz czasem tego nboxa sparowanego z inną kartą? Na infolinii powinni bez problemu z migrować do smarthd, z tym że PO migracji musisz opłacić kartę żeby zadziałało.

Możesz też na infolinii podać nr seryjny tego nboxa to sprawdzą czy jest sparowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich ponownie. Cieszę się niezmiernie, bo okazało się, że dało się zmigrować moją kartę i przy okazji kartę którą dostałem niedawno od rodziny, bo myślałem, że moją usunęli z systemu. Tym razem odebrała miła pani i gdy po podaniu numeru powiedziała że karta w tym momencie została zmigrowana to jeszcze ją przytrzymałem na linii i podałem jej swoją którą od pocztąku chciałem migrowac. Obie są teraz zmigrowane, wystarczy doładować :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak miałem to napisać? Po prostu chciałem wszystkich poinformować że udało się zmigrować (przynajmniej tak powiedzieli w bok). Nie napisałem że poprawnie, bo jeszcze jej nie opłaciłem by zobaczyć czy na pewno "poprawnie". Poza tym, ile może minąć czasu zanim będe mógł kupić na nią pakiet? Czy mogę zrobić to teraz czy mam czekać np. z 2 dni.. Jak coś to będe kupował doł. przez allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i porady. Wszystko działa i mam nadzieję, że tak pozostanie.

 

Mam jednak jeszcze jedną zagwoztkę.. Może nie w tym temacie, ale na tym chociaż ktoś żyje. Mam stary tuner adb z tnk model 1180s, i nie idzie na nim nic wyszukać! Jest ta plansza z siłą i jakością ale jakość na 0% i komunikat "Sprawdź antenę !" jak myślicie co mam zrobić by to w ogóle ruszyło? Chcę tylko by znalazło kanały niekodowane w mpeg2 (cokolwiek) tak żeby mieć dostęp do menu itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, patrykp napisał:

Mam jednak jeszcze jedną zagwoztkę.. Może nie w tym temacie, ale na tym chociaż ktoś żyje. Mam stary tuner adb z tnk model 1180s, i nie idzie na nim nic wyszukać! Jest ta plansza z siłą i jakością ale jakość na 0% i komunikat "Sprawdź antenę !" jak myślicie co mam zrobić by to w ogóle ruszyło? Chcę tylko by znalazło kanały niekodowane w mpeg2 (cokolwiek) tak żeby mieć dostęp do menu itp...

Raczej nie da rady. Transponder z którego brał pewnie dekoder domyślne parametry (prawdopodobnie 11393 V), już 6 lat jest w DVB-S2, czego archaiczny ADB nie odbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz dziwna sprawa, bo przesunąłem antenę na ni to astre ni to hb tylko tak pomiędzy, ale bardziej na astre bym stawiał. Po prostu przekręciłem troche w lewo na oko i gdy przełączyłem w dekoderze tryb LNB na "Normal C" to pojawił się procent paska jakości!! W prawdzie tylko ok. 30% ale coś znalazło, nie mam pojęcia co... A teraz zamiast komunikatu "Sprawdź antenę !" jest "Poprawne ustawienia anteny ?" Na trybie lnb  uniwersalny i normal ku 0% jakości za to siła 78/79%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...