Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Czy odbieracie kanały Discovery HD, AXN HD i nSport?

 

Od początku wejścia na rynek posiadam aktywną i cały czas opłacaną niebieską TNK (kiedyś SD) którą migrowałem do Smart HD+ z pakietem Multi+.

Od kilku miesięcy (dwóch, może trzech) nie odbieram kanałów Discovery HD, AXN HD oraz nSport.
Zgodnie z wykazem kanałów ze strony TVN na kartę - wykaz kanalow smart hd z podzialem na pakiety powinienem mieć możliwość oglądania ww. kanałów.
Co z resztą potwierdzają informacje na stronie DISCOVERY HD (na pl.kingofsat.net), nSport (na pl.kingofsat.net) i AXN HD (na pl.kingofsat.net)

czy też kanały z tp. 11449 wg. www.lyngsat.com oraz kanały z tp. 12265 wg. www.lyngsat.com.

Dodam tylko, że inne kanały z tych samych transporderów działają.

Ww. kanały nie działają w żadnym z posiadanych tunerów VU+ SoloSE, Solo2 i Uno4kSE. Karta abonecncka umieszczona w spliterze Clone+.

Przekładnie karty abonenckiej bezpośrednio do tunerów nie przyniosło rezultatu.

 

Edytowane przez Demonides72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Demonides72 napisał:

Ww. kanały nie działają w żadnym z posiadanych tunerów VU+ SoloSE, Solo2 i Uno4kSE.

Sprawdź w  'Menu --> Informacje o kanale'   czy na kanał Discovery ma taki odnośnik: 1:0:1:3AB8:514:13E:820000:0:0:0:

Jeżeli nie to masz w liscie niewłaściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło oferty SmartHD+. Obecnie dostępne są w niej następujące kanały:

TVP 1 HD        TVN Turbo HD         teleTOON+ HD         TVP Polonia  (FTA)
TVP 2 HD        TVN 24 HD            MiniMini+ HD         TVP Kultura HD
Polsat HD       TVN24 BiS HD         Polsat 2 HD          TVP Rozrywka
TV4 HD          Stopklatka           Polsat News 2        TVP Historia
TVN HD          KINO POLSKA HD       Polsat Music HD      TVP ABC
TV6             AXN HD               MTV Music 24         TVP Sport HD
TVN 7 HD        Discovery HD         STARS.TV (FTA)       nSport+
TV PULS HD      HGTV HD              NUTA TV (FTA)        TBN Poland  (FTA)
Puls 2          Disney Channel HD    POWER TV (FTA)       TVC
Super Polsat    Ale kino+ HD         GOLD TV (FTA)        Red Carpet TV  (FTA)
TTV HD          Planete+ HD          TVP 3                TELE 5  (FTA)
Fokus TV        DOMO+ HD             TVP SERIALE          Polonia 1  (FTA)
TVN Style HD    Kuchnia+ HD          TVP INFO HD (FTA)    TVS  (FTA)

Brakuje jeszcze kilku kanałów FTA.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 11:57, Marko 345 napisał:

@Demonides72 Spróbuj jeszcze takiej możliwości i wyszukaj na transponderze tzw "dubli" gdyż  są kopie tych kanałów i może Ci pójdzie odbiór z tych dubli te kanały.

 

@Marko 345 Sprawdzenie „dubli” nic nie dało. Sprawdzałem też wcześniej.
Zrobiłem kopię kanałów (dreamboxEDIT), i przeskanowałem na nowo HB i nic.
Wgrałem dzisiaj ściągniętą
listę na HB i nic.

 

  

20 godzin temu, djrafik napisał:

Axn, nSport, Discovery i Disney są nieparowane ale w pakiecie komfort+, nie ma ich w start+multi

 @djrafik Chodzi o SMART HD+ z multi, a nie START.

 

 

20 godzin temu, meckbar napisał:

Sprawdź w  'Menu --> Informacje o kanale'   czy na kanał Discovery ma taki odnośnik: 1:0:1:3AB8:514:13E:820000:0:0:0:

Jeżeli nie to masz w liscie niewłaściwy.

 

@meckbar Sprawdziłem listę kanałów.

Dla nadawcy (SID) 15032 to 1:0:1:3AB8:514:13E:820000:0:0:0 oraz (SID) 15032 to 1:0:1:3AB8:514:71:820000:0:0:0
Dla nadawcy (SID) 15062 to 1:0:1:3AD6:514:13E:820000:0:0:0
Dla nadawcy (SID) 15092 to 1:0:1:3AF4:514:13E:820000:0:0:0

 

Pytanie dotyczyło oferty SmartHD+. Obecnie dostępne są w niej następujące kanały:

TVP 1 HD        TVN Turbo HD         teleTOON+ HD         TVP Polonia  (FTA)
TVP 2 HD        TVN 24 HD            MiniMini+ HD         TVP Kultura HD
Polsat HD       TVN24 BiS HD         Polsat 2 HD          TVP Rozrywka
TV4 HD          Stopklatka           Polsat News 2        TVP Historia
TVN HD          KINO POLSKA HD       Polsat Music HD      TVP ABC
TV6             AXN HD               MTV Music 24         TVP Sport HD
TVN 7 HD        Discovery HD         STARS.TV (FTA)       nSport+
TV PULS HD      HGTV HD              NUTA TV (FTA)        TBN Poland  (FTA)
Puls 2          Disney Channel HD    POWER TV (FTA)       TVC
Super Polsat    Ale kino+ HD         GOLD TV (FTA)        Red Carpet TV  (FTA)
TTV HD          Planete+ HD          TVP 3                TELE 5  (FTA)
Fokus TV        DOMO+ HD             TVP SERIALE          Polonia 1  (FTA)
TVN Style HD    Kuchnia+ HD          TVP INFO HD (FTA)    TVS  (FTA)

Brakuje jeszcze kilku kanałów FTA.

 

Mam rozumieć, że w SMART HD+ nie ma tych kanałów o  które pytam (Discovery HD, AXN HD,  nSport)?

 Forumowicz bartek37 na stronie 191 twierdzi, że są.

W dniu 8.01.2021 o 11:19, bartek67 napisał:

Wszystko działa, oryginalna karta Smart HD+.

Discovery HD tp.11449

AXN HD tp.12265

nSport  tp. 11449

 

Jest jeszcze jedna dziwna sprawa o której wcześniej nie wspomniałem. Po przełączeniu na którykolwiek z kanałów Discovery HD, AXN HD, czy też nSport tunery przestają dekodować wszystkie inne płatne kanały, w wyniku czego, by chcieć dalej oglądać muszę restartować tuner.

 

Edytowane przez Demonides72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Ja z kolei zauwazylem wczoraj i dzis, ze na TVP1 HD przy korzystaniu z karty Smart HD+ i modulu Cyfrowego Polsatu pojawiaja sie zwiechy modulu. Bez karty Smart HD+ nic sie nie dzieje. To samo kiedy kanal dekoduje karta Conax i modul CP jest wyjety. Kiedy podobny problem juz byl. Czyzby powrot do korzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy.
Mam kartę abonencką w spiterze Clone+.
Od czwartku mam problem z odbiorem kanałów we wszystkich trzech tunerach (VU+ SoloSE, VU+ Solo2, VU+ Uno4kSE).

Problem polega na tym, że nie dokoduje mi kanałów w tunerach i jest ciemność. Po restarcie tunera czasami zaskoczy i niektóre programy działają, lecz nie wszystkie. Gdy przełączę z jakiegoś działającego (po restarcie tunera) programu na jakiś inny program, który nie działa i wrócę na dotychczas działający - to ten również już nie działa.
Problem znika, gdy włożę kartę abonencką bezpośrednio do tunera.

 

BTW. Wkładając kartę do poszczególnych tunerów stwierdziłem, że działają mi trzy kanały (Discovery HD, AXN HD i nSport) z którymi wcześniej miałem problem.

Edytowane przez Demonides72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
W dniu 26.01.2021 o 08:25, tail# napisał:

Zauważyłeś na czym, na jakim sprzęcie?

Technisat DIGIT ISO STC (UHD). Co ciekawe, po wyjęciu karty moduł Cyfrowego Polsatu nie zalicza zwiech czy restartów na TVP1 HD. Wystarczy dołączyć kartę Smart HD+ i co 30 min. regularna akcja z Inicjalizacją modułu (tak jakby dekodowanie szło z karty, a moduł się co jakiś czas wybudzał - na żadnym innym kanale tego nie ma :D). Niby nic takiego, ale jak coś oglądam to wywala ekran info na kilka sekund. Sprawa ciekawa, bo dzieje się tak od kilku dni, wcześniej zero takich przypadków. Aż zacząłem oglądać TVP żeby sprawdzić czy to była jednorazowa akcja, czy jakaś reguła. No i aktualnie jest to reguła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 06:26, Demonides72 napisał:

Coś jest na rzeczy.
Mam kartę abonencką w spiterze Clone+.
Od czwartku mam problem z odbiorem kanałów we wszystkich trzech tunerach (VU+ SoloSE, VU+ Solo2, VU+ Uno4kSE).

Problem polega na tym, że nie dokoduje mi kanałów w tunerach i jest ciemność. Po restarcie tunera czasami zaskoczy i niektóre programy działają, lecz nie wszystkie. Gdy przełączę z jakiegoś działającego (po restarcie tunera) programu na jakiś inny program, który nie działa i wrócę na dotychczas działający - to ten również już nie działa.
Problem znika, gdy włożę kartę abonencką bezpośrednio do tunera.

 

BTW. Wkładając kartę do poszczególnych tunerów stwierdziłem, że działają mi trzy kanały (Discovery HD, AXN HD i nSport) z którymi wcześniej miałem problem.

Czy nie łatwiej zrobić to na oscam i puścić po lan lub wifi na tunery te kartę? Po co się męczysz ze spliterem?

9 godzin temu, PawelU1981 napisał:

Technisat DIGIT ISO STC (UHD). Co ciekawe, po wyjęciu karty moduł Cyfrowego Polsatu nie zalicza zwiech czy restartów na TVP1 HD. Wystarczy dołączyć kartę Smart HD+ i co 30 min. regularna akcja z Inicjalizacją modułu (tak jakby dekodowanie szło z karty, a moduł się co jakiś czas wybudzał - na żadnym innym kanale tego nie ma :D). Niby nic takiego, ale jak coś oglądam to wywala ekran info na kilka sekund. Sprawa ciekawa, bo dzieje się tak od kilku dni, wcześniej zero takich przypadków. Aż zacząłem oglądać TVP żeby sprawdzić czy to była jednorazowa akcja, czy jakaś reguła. No i aktualnie jest to reguła!

Przypisz kanały do modułu i problem nie powinien się pojawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelU1981 napisał:

Technisat DIGIT ISO STC (UHD)

W Technisatach moduły i karty często się "gryzą". W moim DIGIT ISIO S International również karta Smart HD+ i moduł z Cameleonem się gryzą podczas uruchamiania i przełączania kanałów, występują zawiechy. Nie ma możliwości przypisania kanałów do modułów jak w E2. Technisaty to wielkie niemieckie G. Nigdy więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
14 godzin temu, blaugrana18 napisał:

Czy nie łatwiej zrobić to na oscam i puścić po lan lub wifi na tunery te kartę? Po co się męczysz ze spliterem?

Przypisz kanały do modułu i problem nie powinien się pojawić. 

Jakby to było możliwe nawet bym tu nie pisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 06:26, Demonides72 napisał:

Coś jest na rzeczy.
Mam kartę abonencką w spiterze Clone+.
Od czwartku mam problem z odbiorem kanałów we wszystkich trzech tunerach (VU+ SoloSE, VU+ Solo2, VU+ Uno4kSE).

Kompletnie nie rozumiem sensu takiego połączenia z zastosowaniem splittera w tym przypadku. Wywal splitter, włóż kartę do czytnika jednego z tych tunerów, skonfiguruj i musi działać.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tail# napisał:

Kompletnie nie rozumiem sensu takiego połączenia z zastosowaniem splittera w tym przypadku. Wywal splitter, włóż kartę do czytnika jednego z tych tunerów, skonfiguruj i musi działać.

Wyżej kolega też używa vu+ a korzysta ze splitera. Wszystko można ogarnąć po lan,wifi... bez splitera na oscam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tail# napisał:

Kompletnie nie rozumiem sensu takiego połączenia z zastosowaniem splittera w tym przypadku.

A ja z wykorzystania splitera owszem (mam to nie wyrzucę skoro działa). Karta TNK w spliterze smartwi - dwie karty klienckie w modułach w TV i trzecia karta kliencka w VU+, który przez oscam dzieli ją dalej. Dzięki temu mogę oglądać podstawowe kanały korzystając tylko z telewizora i zachowuję możliwości, które daje mi oscam. Działa jak na razie bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do przypadku wyżej, a nie do twojego. W jakim celu angażować oprócz splittera jeszcze CI w telewizorach z ograniczeniami mając do dyspozycji 3 tunery połączone siecią LAN? Moduły można włożyć do tunerów i dodatkowo korzystać np. ze streamingu np. z telefonu albo tabletu w sieci LAN. Pomijam już inne prostsze rzeczy jak aktualizacja listy kanałów gdzie w przypadku odpowiedniej konfiguracji zmiany na liście robisz na jednym tunerze i masz od razu na trzech. W przypadku telewizora zapewne będzie konfigurował z pilota na każdym tv osobno. Jakbyś nie kombinował to angażowanie w tym przypadku splittera to pomieszanie z poplątaniem.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 30.01.2021 o 12:15, meckbar napisał:

Coś ze spliterem nie tak. Mam obecnie kartę w spliterze Smartwi i wszystko działa poprawnie.

Fakt. Uszkodzony okazał się spliter. Kiedyś do dwóch kart potrzebowałem dokupić trzecią kartę Clone+.

Zamiast kupować nowej - przed trzema laty kupiłem używany komplet (spliter + 2 karty). Dziś okazał się rozwiązaniem mojego problemu.

Podłączyłem ten kupiony kiedyś i okazało się że to spliter.

 

W dniu 1.02.2021 o 21:44, blaugrana18 napisał:

Czy nie łatwiej zrobić to na oscam i puścić po lan lub wifi na tunery te kartę? Po co się męczysz ze spliterem?

Chciałem kiedyś to zrobić, dlatego z upływem czasu wymieniając stare tunery i przechodząc na nowsze kupowałem tylko VU+ i położyłem skrętkę na nowym mieszkaniu. Niestety nie wiem dalej co zrobić. Takie forum jak "DVHK" gdzie wszystko było łopatologicznie (z poradnikami) już niestety nie istnieje.

Pytałem kiedyś na  sat-4-all, ale odpowiedzi są zdawkowe, a ja nie chcę zawracać głowy komuś.
Dlatego zrobiłem tak jak umiałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że słabo szukałeś, bo przykładów w sieci jest mnóstwo. Wrzuć wątek do działu enigma2 wraz z opisem z czym masz problem albo napisz do mnie na PM, bo ten dział nie jest do tego przeznaczony i nie będziemy tu robić śmietnika. 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy na TVP3 Warszawa podczas modlitwy o 15tej macie też czarny (kodowany) obraz (dźwięk jest)?

Po zakończeniu modlitw obraz wraca jakby nigdy nic.

Myślałem, że zmieniły się PID-y na TVP3 a tutaj taka ciekawostka.

Dzisiaj wykasowałem kanał i wyszukałem od nowa i dalej to samo.

W sumie to nie oglądam TVP3 ale chciałbym wiedzieć dlaczego tak się dzieje.

Czyżby już czas na wymianę tunera ( GM 9080)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...