Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są już pierwsze "ofiary" na forum. Wczoraj wieczorem jeden z nowych forumowiczów napisał (nie podając szczegółów), że po migracji do nc+ przestał mu działać spliter Pycha , na którym miał kilka tunków. Dla wielu i to nawet nie maniaków sportu główną zaletą C+ była możliwość dzielenia sygnału w swoim domu. Tym sposobem C+ zdobyła w Polsce dziesiątki tysięcy abonentów mieszkających w domkach jednorodzinnych. Prawie wszyscy moi znajomi mieszkający we własnych domach wybrali C+ tylko z tego powodu. Jeśli spliterowcy zostaną "na lodzie", byłby to kolejny strzał w kolano nc+, bo nie wyobrażam sobie, że wszyscy właściciele 4-6 telewizorów będą chcieli podpisywać kilka umów na ogladanie telewizji w każdym pokoju. Raczej wściekli, być może w myśl zasady "na złość babci odmrożę sobie uszy", zrezygnują z umów i poszukają alternatywy.

 

Splittery są legalne i działają dalej poprawnie na kartach seca.

Masz rację, że wyłączenie seca spowoduje reakcję "na złość babci odmrożę sobie uszy" i wtedy większość przedzie do Polsatu, gdzie jest po prostu taniej i wiecej kanałów (nie każdy potrzebuje sport premium) albo poszukają sobie innej alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już pierwsze "ofiary" na forum. Wczoraj wieczorem jeden z nowych forumowiczów napisał (nie podając szczegółów), że po migracji do nc+ przestał mu działać spliter Pycha , na którym miał kilka tunków. Dla wielu i to nawet nie maniaków sportu główną zaletą C+ była możliwość dzielenia sygnału w swoim domu. Tym sposobem C+ zdobyła w Polsce dziesiątki tysięcy abonentów mieszkających w domkach jednorodzinnych. Prawie wszyscy moi znajomi mieszkający we własnych domach wybrali C+ tylko z tego powodu. Jeśli spliterowcy zostaną "na lodzie", byłby to kolejny strzał w kolano nc+, bo nie wyobrażam sobie, że wszyscy właściciele 4-6 telewizorów będą chcieli podpisywać kilka umów na ogladanie telewizji w każdym pokoju. Raczej wściekli, być może w myśl zasady "na złość babci odmrożę sobie uszy", zrezygnują z umów i poszukają alternatywy.

No jesli oddal cameleona i wzial tuner nc+ to nic dziwnego ze padl "ofiara" i spliter przestal dzialac :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam przewodowego. Jakeś konkrety?
Te które @ircios podal(divisio,clone) tez sa przewodowe, natomiast ja na dzień dzisiejszy doradziłbym ci aby wybrac tańsza opcje np. Medium IV(dostępne na znanym portalu aukcyjnym)zreszta tez taki posiadam i nie mam z nim jakichś większych problemow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem mam 3 arivy 100e Pakiet All Inclusiv i na 2 dekoderach działa mi wszystko bez problemu a na jednym nie działają polsaty i tv4 pisze brak sygnału co to może być ? chyba nie złe ustawienie anteny albo konwertera bo nie działały by wszędzie polsaty a tak tylko na 1 dekoderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A podpowiedzcie proszę jeszcze, czy dla totalnego blondyna i laika - do wykonania temat z splitterem ? Jakiś link może do podłączenia / konfiguracji sprzętu ?

 

Znalazłem póki co wpis od "ajax1982" z info nt Arivy+splitera i kabli (zestaw).

 

Jaki jeszcze byłby dekoder dodatkowy bez pvr? Możliwie jaknajtańsza wersja (budżetowa) żeby tylko dało się ogladać :))

 

Chyba nic innego mi nie zostanie jak każą mi podpisać nową umowę...

 

Edit: byłem w Cyfrze, złożyłem rezygnację i w październiku 2013 dostałem ofertę utrzymaniową za 59 zł = uniwerse + opcja c+platinum i tak zapewne jestem w NC+ (choć do eboka loguję się przez ica c+...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowiedzcie proszę jeszcze, czy dla totalnego blondyna i laika - do wykonania temat z splitterem ? Jakiś link może do podłączenia / konfiguracji sprzętu ?

 

Znalazłem póki co wpis od "ajax1982" z info nt Arivy+splitera i kabli (zestaw).

 

Jaki jeszcze byłby dekoder dodatkowy bez pvr? Możliwie jaknajtańsza wersja (budżetowa) żeby tylko dało się ogladać :))

 

Chyba nic innego mi nie zostanie jak każą mi podpisać nową umowę...

Splitter łączy się z kartami klienta za pomocą kabla telefonicznego z zakończonymi wtykami RJ-11

Jedną stronę kabla z wtyczką RJ-11 wkłada się do splittera, a drugą do karty klienta

Następnie (na odłączonym zasilaniu splittera) wkładamy kartę abonencką do splitera

Wkładamy karty klienckie do wszystkich tunerów na które chcemy rozdzielać uprawnienia karty abonenckiej

Gdy jest już to zrobione podłączamy zasilacz splitera do sieci 230V, po upływie kilku sekund zapali się zielona dioda która podczas transmisji zacznie migać

Oznacza to prawidłową transmisję. Na telewizorach pojawią się programy.

Splitter jest już uruchomiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, blondyn chyba zrozumiał. Oczywiście cały czas kabel rj-11 musi byc wpięty by przesyłać uprawnienia :)

Co do dekodera, to np: http://allegro.pl/tuner-adb-nbox-iti-58 ... 03722.html może być? I zestaw splittera: http://www.eltrox.pl/zestaw-splitter-bl ... -1665.html (ewentualnie jakaś "tańsza" alternatywa?) "-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...