Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosiłbym o mała poradę (w miarę prostą bo laikiem jestem). Od 6 lat korzystam ze spliterów (bezprzewodowe rf600). Układ mam taki: z talerze idą 4 kable do multiswitcha, od niego pociągnięte kable do wszystkich pomieszczeń (razem 7) w domu. Mam podzielony sygnał na dwa telewizory. Dział wszystko bez problemów. Telewizory mam w salonie i sypialni. Chciałem przenieść telewizor z sypialni (z dekoderem oczywiście) do pokoju dzieciaków ale po podłączeniu mam info brak sygnału. Przeszedłem przez resztę pokoi i to samo. Działa tylko tam gdzie był tzn. w sypialni.  W czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie co mnie śmieszy to że jak dzwonisz na infolinie NC+ i zgłaszasz że tnie uprawnienia na karcie. To Ci karzą odnowić uprawnienia na karcie samemu przez swoje konto abonenta albo sami proponują że reaktywują uprawnienia na karcie :-) Jak ja mówię konsulowi że to przez to że testują licznik na kartach Cameleon w tym i u mnie to zaprzeczają bo to już od dawna wprowadzili. Ja na to że nie u wszystkich napewno i że ja do tej pory tego nie miałem bo nie miałem żadnych problemów z uprawnieniami a obecnie rwie uprawnienia w godz. popołudniowych i wieczornych. Tak od 15 do 22 czyli w godz. największej oglądalności jak ludzie są w domach już z pracy i korzystają z dekodera i coś oglądają. Eh! :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem ze splitterem, (sygnał dzielony na 3 tv)ale od początku.
Mój sprzęt to 3 tunery
1.Golden Media UNI-BOX 9060 CRCI HD PVR
2.dwa tunery Golden Interstar HDCA Premium
3.SMALL SPLITTER III + 3 karty w tym 1 łamana
4.karta CAMELEON NC+
Wszystko działało bezproblemowo przez kilka lat, ale ostatnio (po przedłużeniu umowy)zaczęło się cięcie, zatrzymywanie obrazu. Postanowiłem zaktualizować oprogramowanie splittera i kart.
Po kolei wyglądało to tak
1.aktualizacja serwera
2.aktualizacja kart
3.ponowne parowanie kart
na chwilę było dobrze, ale zauważyłem pewną zależność otóż żeby oglądać program na jednym telewizorze muszę załączyć 2 tunery a dzisiaj 3, po wyłączeniu jednego z tunerów obraz zatrzymuje się. Nie wiem czy NC+ przy okazji przedłużania umowy nie zaczyna coś kombinować i utrudniać korzystania ze splitterów. Chcę wierzyć że w moim wypadku to jednak przyczyna leży gdzie indziej, dlatego proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy przeczytałeś kilka postów wyżej?NC+ od roku ma ograniczenie na podział z jednej karty na maksymalnie dwa dekodery jedno glowicowe,lub jeden dwu.Zacinanie jest efektem wprowadzonego zabezpieczenia.Jest  to wprowadzane stopniowo stad teraz padło na ciebie.Masz dwie opcje walczyć ze tnie na ich sagemcomie 87/83 i walczyć by od puli testowej odłączyli twoje karty.Albo odpuscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę to w moim wypadku dziwnie wygląda , bo żeby oglądać program na jednym TV muszą być włączone 3 tunery ... sądzę, że ograniczenie limitem mnie nie dotyczy , bo obraz jest OK na wszystkich TV. Natomiast zastanawia mnie fakt jak pisałem wyżej - po wyłączeniu 1 tunera obraz zatrzymuje się na dwóch pozostałych TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie mam takiej możliwości , jakieś inne pomysły ?

Dodam tylko że obecnie po kolejnej zmianie oprogramowania muszę mieć załączone 2 tunery żeby oglądać program na 1 tv :-|

A jednak nadarzyła się okazja i miałem możliwość podpięcia innego splittera ( ten sam typ - small splitter III ). Niestety objawy te same. Jestem o krok dalej, wiem już że mój splitter jest sprawny, i że licznik mnie nie dotyczy. Tylko co dalej ? Czekam na Wasze pomysły :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...