Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, powinno być jak z komórką..chcesz lepszy TV, kupujesz abonament TVP i dają TV. Wtedy owszem bym płacił...ale to zwyczajny haracz.

Edytowane przez umek
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, djclassic napisał:

To po jakiego grzyba idę do sklepu RTV i płacę za sprzęt? Zapłaciłem za sprzęt, to po co mam dalej płacić ten haracz? To wg. mnie jest chore. 

 

Również i według mnie jest to chore i niedorzeczne. Ale co zrobisz? Takie jest prawo i abonament RTV płacić trzeba.

Nazywa się to "abonament", a tak naprawdę nie jest to nic innego, jak pewna forma zwyczajnego, kolejnego podatku. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro abonament RTV rzekomo nie jest na TVP, to dlaczego TVP ma dostać w tym roku równowartość 1,95 mld zł z tytułu cyt. "sumy ubytku wpływów abonamentowych wynikającego ze zwolnień oraz niewypłaconej dotąd części rekompensaty ubytku wpływów abonamentowych, który wynika z nieuiszczania opłat abonamentowych przez osoby ustawowo zwolnione od tego obowiązku w latach 2018 i 2019."? :)

źródło: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-i-polskie-radio-rekompensata-za-abonament-rtv-z-budzet-panstwa-w-2020-roku-wyniesie-1-95-mld-zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic śmiesznego,  jat tak jak napisałem.  My płacimy KRRiT ( organ państwowy ) a oni zajmują się rozdziałem pieniędzy.

TVP w ramach umowy  emituje programy i za to żąda od skarbu państwa zapłaty.Pieniędzy z abonamentu jest mało,  to budżet dopłaca.

TVP S.A to spółka akcyjna i nie może bez umowy żądać od obywateli żadnych pieniędzy, dlatego jest pośrednik w postaci państwowego organu, który na podstawie uchwaly ,ma prawo doić społeczeństwo.

To że TVP to tendencyjna studnia bez dna , to inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł 68 napisał:

Panowie, gdzie macie napisane że płacicie jakiekolwiek pieniądze na TVP ? Abonament jest pobierany za posiadanie odbiornika , opłaty pobiera Poczta Polska i przekazuje Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, a nie jak większość myśli że TVP.

Więc tylko spytam, dlaczego jakimś biurokratom mam płacić za posiadanie czegoś, z czego stworzeniem nie mieli nic wspólnego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bloo411 napisał:

@djclassic, nikogo nie obchodzi czy lubisz oglądać Ojczulka M, Voice'a i inne, czy też nie. Masz odbiornik RTV, to masz płacić i tyle. A jak nie, to wcześniej czy później ktoś za puka i nie będzie tłumaczenia, że nie oglądasz kanałów TVP. Wszak cały czas kombinują, jak tu się wziąć za tych co nie płacą abonamentu RTV.

To niech do mnie zapuka... albo lepiej nie, bo zakończy się to pocałowaniem klamki, więc szkoda czasu. :rofl:

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatne radia mają pieniądze z reklam i sponsoringu, natomiast rozgłośnie Polskiego Radia oprócz reklam mają także środki abonamentowe i pieniądze z rekompensaty. Bo te pieniądze, choćby ostatnie prawie 2 miliardy złotych, idą nie tylko na TVP (choć często ma się takie wrażenie, gdy czyta się artykuły na ten temat, jakoby wszystko miała telewizja dostać), ale też na Polskie Radio, przy czym ono dostanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411

Jedyną osobą, którą masz obowiązek wpuścić, to policjant z nakazem prokuratorskim. Bez nakazu, to nawet policjanta możesz przegonić. A kontroler to pracownik prywatnej firmy i nie ma prawa Cię nachodzić, a ty masz prawo go nie wpuścić do mieszkania.

Edytowane przez przemek1234
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz racje, bo w określonych sytuacjach choćby policja może wejść bez nakazu, a potem ma 7 dni na udowodnienie stosowności tego. W wyjątkowych sytuacjach mogą wejść nawet między 22 a 6 rano. Bez nakazu mogą wejść także straż leśna, rybacka, łowiecka czy graniczna, jeśli ich działania dotyczą czynności operacyjnych, jeśli ich nie wpuścisz to, działa to na twoją niekorzyść. Komornik podobnie, jedynie musi pokazać stosowny dokument. Podobnie kwestia ma się choćby z operatorami telekomunikacyjnym (np. kablówka czy Orange), gazownią, wodociągami czy elektrownią ich też musisz wpuścić bo wynika to z umów, jeśli tego nie zrobisz mogą rozwiązać z dnia na dzień umowę. Właściciela mieszkania czy administratora także musisz wpuścić z tym, że oni muszą się wcześniej zapowiedzieć.

 

To nie takie proste. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym w ogóle pozabierał ludziom drzwi.W końcu żeby nie płacić na misję jaka z pewnością jest TVP to wstyd.

 A za posiadanie odbiornika nie płacący powinien dożywotnio zamiatać ulice.

 

Niektórym to się w głowach poprzewracało..

Zakodować te publiczne media i za rok nie będzie dylematu, czy przywrócić abonament, bo nie będzie już za co płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85

OK, masz rację, jest więcej osób, które ma się obowiązek wpuścić. Ale kontroler ds. abonamentu RTV na tę chwilę zgodnie z prawem nie należy do tych osób. Jego masz prawo nie wpuścić. Co więcej, nie może w takiej sytuacji nałożyć na ciebie kary za niezarejestrowany odbiornik (działa domniemanie niewinności). W praktyce oznacza to, że ustawa narzuca obowiązek płacenia abonamentu RTV, ale nie jest w stanie skutecznie go wyegzekwować. A dzieje się tak dlatego, że obecny system jest pozostałością po komunizmie. Ja osobiście jestem za finansowaniem z budżetu państwa z obecnie pobieranych podatków. Pieniędzy w budżecie na pewno by starczyło, wystarczy ich nie rozdawać na prawo i lewo. Poza tym, obecnie nadawane w TVP pseudo-wiadomości skutecznie zniechęcają społeczeństwo do płacenia na nią. I szczerze to się im nie dziwię. Wiadomo, łamią prawo. Ale trudno wymagać od człowieka, by składał się na telewizję, do której czuje odrazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to w kontekście, że jakby nadanie im praw nie byłoby niczym nadzwyczajnym choć moim zdaniem byłaby to głupota. Też jestem zdania, że tą kwestia należałoby rozwiązać inaczej, kompleksowo, to o czym piszesz to jest jeden z pomysłów, można przecież połączyć tą opłatę z opłatą z prąd, płatnych tv itd. Jest wiele możliwości z tym, że tu też w pewnym stopniu idiotyczne przepisy EU nas blokują.  Co do wiadomości pisałem to wiele razy, one są takie jak zawsze, inna polaryzacje sceny politycznej sprawia, że trafiają one tylko do określonej grupy.  TVP zawsze była stacją pro rządową. Dlatego ja np, wyrzuciłbym całą politykę do TVP Info.  Media nie przekazują nam obiektywnych informacji a kreują rzeczywistość jak najkorzystniejszą dla siebie. 

 

A co do łamania prawa, to nie dlatego ludzie go łamią, tylko dlatego że premier z mównicy sejmowej im na to pozwolił, zapowiadając zniesienie. I bądźmy szczerzy wpadają  tylko ci którzy sami są tego winni, czyli tacy którzy nie płacą a nie wyrejestrują odbiornika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...