Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz zaległości w opłacaniu abonamentu radiowo-telewizyjnego? Zostaną umorzone, jeśli zadeklarujesz, że odtąd będziesz płacić systematycznie. To pomysł PiS na zwiększenie wpływów do budżetu TVP i Polskiego Radia - informuje "Życie Warszawy" więcej>>.

Hahahahahaah tylko ja się pytam za co mamy płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest parodia... Kogo nie pytam to nikt nie płaci. Według mnie to powinno być tak, że jak mam na przykład kabłoweczkę, czy jakąś platformę, to część mojego abonamentu powinna iść właśnie na ten cały Abonament RTV. "Dostawca telewizji" powinien dogadać się z tym całym urzędem, że część kasy idzie dla nich i tyle. Wtedy nie było by problemy z opłacaniem i egzekwowaniem tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkad mam CP nie place abonamentu - niby za co? Nie mam nawet TVP 3 wiec wybaczcie, a teksty typu "to abonament za posiadanie telewizora" to glupota, bo rownie dobrze mozna by placic za posiadanie lodowki!

ustawo każdy kto posiada TV jest zobowiązany do płacenia abonamentu. Jest on przeznaczony na "misję" TVP

 

misja ustawowo to produkowanie programów dla wszystkich, które będą bogate kulturowo i dydaktyczne.

 

misja wg. TVP serowanie papki typu Tomasz Kamel prowadzi kolejne "widowisko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik Opłat Abonamentowych za 2007 rok.

 

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby zniesienie obowiązku opłacania abonamentu.

Dlaczego jestem zmuszany płacić za coś czego nie oglądam Dla mnie kanały TVP mogłyby nie istnieć nie zależy mi na ich obecności w platformach cyfrowych. Gdyby wszystkie kanały TVP zostały zakodowane i każdy wykupował by sobie abonament za niego byłoby najsprawiedliwiej.

 

Mam też pytanie.

Abonament RTV jest opłatą za używanie Radia i Telewizora czy np posiadając kartę TV w komputerze lub tuner tv i projektor multimedialny mógłbym że tak powiem brzydko wykręcić się od jego płacenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy tuner fta możemy uznać za odbiornik telewizyjny?

jeżeli masz sam tuner nie musisz płacić. Potrzebujesz jeszcze czegoś na czym możesz to wyświetlać.

Sorry za wprowadzenie w błąd.

W tym wypadku karta + monitor = TV

 

ustawa mówi o odnirnikach radiofonicznych i telewizyjnych.

a odbiornik radiofoniczny lub tv to urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programów.

Zatem jeżeli do projektora możesz podłaczyć dekoder i wyświetlać programy oznacza to, że jest to odbiornik telewizyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę trochę u[beep]liwy ale po prostu chce wyjaśnić kwestię czy taki zestaw w domu można uznać za odbiornik TV. I czy można by się wykręcić od płacenia abonamentu.

 

Sam projektor nie jest technicznie przystosowany do odbioru telewizji więc nie możemy go uznać za odbiornik TV. A to że posiadam w domu tuner fta nie musi o niczym świadczyć. I wydaje mi sie że raczej nikt mi nie udowodni że używam tego jednocześnie i że można to nazwać odbiornikiem telewizyjnym.

Odbiornik TV raczej kojarzy mi się z jednym urządzeniem.

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, jeżeli da się oglądać na projektorze kanały, telewizję to znaczy, że jest do tego przystosowany. na TV też nie możesz oglądać kanałów z dekodera jeżeli nie połączysz kablem. i to jest właśnie przystosowanie. To, że jak czymś połączysz, albo coś (bardzo technicznie powiedziane) i dzięki temu będziesz mógł oglądać to znaczy że jest do przystosowany.

 

Domniemywa się ustawowo, że jeżeli masz odbiornik to go używasz.

 

Druga sprawa:

sam projektor nie może odbierać kanałów czyli nie jest odbiornikiem telewizyjnym. jeżeli masz projektor i nie używasz żadnych urządzeń do odbioru nie musisz płacić abonamentu :)

 

czyli wystarczy, że schowasz dekoder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Newsweek": w styczniu ruszy kampania nakłaniająca Polaków do płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Spoty i ogłoszenia pojawią się jednak wyłącznie w mediach katolickich i niszowych pismach branżowych.

 

TVP wyda 425 tys. złotych na reklamę w Telewizji Trwam, "Niedzieli", "Gościu Niedzielnym", "Różańcu", "Kwietniku" i "Lancecie". Za pomysłem spotów stoi Anna Milewska, członek zarządu TVP z ramienia Samoobrony. "Newsweek" pisze, że Milewskiej zależy na poparciu o. Rydzyka.

 

Między innymi dlatego (a także przez reklamy w Naszym Dzienniku spółek państwowych) Ojciec Dyktator już tak często nie błaga o datki na paliwo do maybacha i inne potrzeby.

 

PS

Podejrzewam że:

30% widzów tv trwam jest zwolnione z abonamentu (wiek)

30% to staruszkowie którzy mieszkają z dziećmi i wnukami tylko oglądają tv trwam i nie polecą do dzieci/wnuczków żeby się zapytać czy płacą abonament

pozostałe 40% czyli około 100 osób może się sprawą zainteresuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum Satkuriera :D

 

Chciałbym w tym topiku poruszyć sprawę abonamentu RTV i TVP.

Jak wszyscy dobrze wiemy, każdy posiadać telewizora musi go płacić. Co do tego nie mamy wątpliwości. Ale moje wątpliwości pojawiają się wraz z zadaniem sobie pytania: Czemu ten abonament płacimy... ?

 

1. Pierwszym powodem jest to, że w TVP nie ma reklam w trakcie trwania programu - co jest absolutną bzdurą! Każda transmisja sportowa, czy to skoki, czy piłka nożna zawiera masę reklam (np. między studiem, a właściwą transmisją). Mało przekonujące ?... hmmm... a powiedzmy reklamy w czasie trwania Kawy czy Herbaty ? Jest program i co 30 minut jest studio Wiadomości (ok. 3-5 minut) a przed nim i po nim są oczywiście reklamy. Dzielenie koncertów na 2-3 części jest również po to, by wcisnąć reklamy. Tak więc mimo iż płacimy za to, by reklamy nie przerywały transmisji to jednak przerywają...

 

2. TVP jest jak sama nazwa wskazuje telewizją publiczną (z misją :twisted: ) co według słownika PWN znaczy "dostępny lub przeznaczony dla wszystkich". W takim razie dlaczego nie mogę odbierać TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Sport, a nawet TVP3 (jest w niektórych regionach Polski)? Mimo iż płaci się abonament, to nie ma się prawa i możliwości do oglądania tych stacji, które jak przypomnę - są publiczne.

 

3. Ostatnia sprawa to sprawa posiadania kablówki czy TV Cyfrowej. Mając jedno z nich płacimy podwójnie za kanały TVP (płacąc operatorowi i abonament RTV). Pytanie - czy to legalne ? Moim zdaniem każdy posiadacz w/w usług powinien nie płacić abonamentu RTV, lub TVP nie powinna pobierać opłat za umieszczanie swoich kanałów u dystrubutorów kablówki/telewizji cyfrowej.

 

Nie chcę tu mówić już o braku sensu, że ktoś kto nawet nie ogląda TVP musi płacić za nie, bo to również jest dla mnie absurdem.

 

Zastanawiam się co robi UOKIK i inne organy zajmujące się sprawami konsumentów? Przecież równie dobrze możnaby uchwalić opłatę za korzystanie z pralki, czy też komputera (odpukać w niemalowane :D )...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pkt. 4: Płacimy za posiadanie TV. Paradoks pojawia się, gdy TVP nie oglądamy (bo np.: tego typu rozrywka nas nie interesuje i wolimy Polsat, TVN lub jakikolwiek inny kanał nie TVP-owski). W każdym razie Polsat pieniędzy od nas już nie dostanie, a TVP owszem dostanie i do tego za nic, bo przecież ich nie oglądamy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzą czy płacisz abonament RTV

 

Uwaga na listonoszy. Jak pisze "Dziennik Zachodni", za kilka dni do wielu mieszkań mogą zapukać pracownicy Poczty Polskiej, którzy będą sprawdzać czy posiadamy telewizor i czy opłacamy abonament RTV.

 

Z roku na rok spadają przychody z abonamentu RTV, coraz mniej osób go opłaca. Jak zapewnia "Dziennik Zachodni" rzecznik katowickiej Poczty Polskiej, owa akcja to nic nowego, bo nadal obowiązuje stare rozporządzenie. Rzecznik przyznaje, że obecnie trwa burza mózgów jak te kontrole usprawnić.

 

"Dziennik Zachodni" pisze, iż tajemnicą poliszynela jest, że poczta szykuje ofensywę i z nowym rokiem abonamentowi kontrolerzy mają odwiedzić tysiące mieszkań. Na razie na Śląsku brakuje pracowników przeznaczonych do ściągania opłat RTV. Jeśli jednak kontroler przyłapie na niepłaceniu abonamentu zarobi dla poczty blisko 500 zł, a dla siebie 100 zł - pisze dziennik.

 

Żródło: Media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja publiczna wspiera Rydzyka

W styczniu ruszy kampania informacyjna, która ma przekonać Polaków do regularnego płacenia abonamentu. Spoty i ogłoszenia pojawią się jednak wyłącznie w mediach katolickich i w niszowych pismach branżowych - podał "Newsweek".

 

Zgodnie z dokumentem TVP, do którego dotarł "Newsweek", telewizja publiczna chce wydać 425 tys. zł na promocję m.in. w Telewizji Trwam, w tygodnikach "Niedziela" i "Gość Niedzielny" oraz w miesięcznikach "Różaniec", "Pszczelarstwo", "Kwietnik" i "Lancet".

 

W gmachu TVP mówi się, że to Anna Milewska, członek zarządu TVP z ramienia Samoobrony, stoi za pomysłem kampanii.

 

Milewska jednak zastrzega, że ostateczna decyzja w sprawie reklam w telewizji o. Rydzyka jeszcze nie zapadła. - Na razie robimy testy. Nie potrafię powiedzieć, czy na pewno wykupimy tam reklamy - dodaje dla "Newsweeka".

Teraz to przegięli i tak nie płace i nie zamierzam a jak chcą to mogą mnie pocałować wiadomo gdzie :evil::evil: a kontrolera to i tak nie wpuszczę bo powiem mu, że pies ma na niego alergie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...