Skocz do zawartości

Przeszedłem z CANAL+ do Polsat Box, wrażenia opinie


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy masz na myśli platformę n czy nc+, w tej pierwszej już nie podpiszesz nowej umowy z wiadomych powodów. W nc+ dolicz jescze Filmboxy i History HD , a w CP uwzględnij darmowe miesiące i wtedy można porównywać już bardziej.

 

 

Dokładnie :D

Nawet jak dolicze to się okaże ze2 zamienił stryjek siekierke na kijek!!! Nawet jak przeliczysz te darmowe miesiące, to wyjdzie , że i w Cp też trzeba sporo płacić, różnica 10 zeta w tę lub tamte stronę moim zdaniem nie ma większego znaczenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się wtedy liczyć więc proszę bardzo.

 

nc+:

- Universe+ 59 zł.

- HBO HD 25 zł.

- Cinemax HD 15 zł

- Filmbox HD 15 zł.

- History HD 1,99 zł.

 

razem: 115,99 zł. (umowa na 12 m-cy), w sumie zapłacisz 1391,88 zł. za rok oglądania

 

CP:

 

Pakiet Premium (Familijny Max HD + Sport HD + HBO Cinemax HD) - 89,90 zł. - umowa na 15 m-cy, pierwsze 3 m-ce gratis, zapłacisz za to w sumie 1078,80 zł. co da średnią cenę 71,92 zł.

 

Pytanie, czy różnica 45 zł. naprawdę nie jest zauważalna? Co zyskuję podpisując umowę w nc+? Prawie 30 kanałów niegwarantowanych, wliczone w ogólną liczbę dostępnych kanałów w pakiecie pozycje FTA (!!!). Nie biorę pod uwagę ofert dla osób migrujących, ale nawet gdybym to zrobił to czy komuś udało się dostać to co wymieniłem w cenie zbliżonej do CP? Każdy ma swoje przemyślenia i wybierze to co mu odpowiada. Jak widzisz nie jest to różnica na poziomie 10 zł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jako główny może być PVR Sagemcom lub zwykły dekoder HD, jako dodatkowy dostaniesz dekoder HD produkcji CP>

2. Z Sagemcomem jest, w innych nie ma.

3. Zależy o rozumiesz, pytanie tendencyjne ;)

4. Aktywacja przebiega na jednym z kanałów z transpordera CP, 12284

5. Nie ma kaucji,jest opłata aktywacyjna, info w temacie o promocjach dla nowych klientów.

 

@ola87 , nie wiem kto tak twierdzi, ja zauważalnych różnic nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda o gorszej jakości kanałów HD w Cyfrowym Polsacie względem tych w n albo cyfrze, czy to jakaś ściema?

 

Pytanie takie wychodzi z niezrozumienia. Kanały (te wspólne) to jedno nadawanie (ten sam sygnał z transpondera z różnymi kodowaniami) więc jakość musi być taka sama. Np. Animal Planet HD, Eurosport HD, BBC HD. Różnica może wynikać z różnego sprzętu odbiorczego czyli różnych dekoderów ale np. HD 6000 ma ten sam układ co Sagemcom z cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem do CP 3 dni temu - po kolejnej "super ofercie tylko dla mnie" od nc+.

 

Na plus na pewno cena - szczególnie dlatego, że są fajne promocje dla klientów pozyskanych od innych operatorów i pakiet maksymalny kosztuje naprawdę niewiele.

 

Drugi wielki plus - jakość obrazu. Wszyscy krytykują CP za fatalny obraz, marny dźwięk itp. Przesiadka z Philipsa PVR HD na Sagemcoma PVR HD całkowicie obaliła to twierdzenie. Obraz jest o wiele przyjemniejszy, jest widocznych o wiele więcej szczegółów, kolory są żywe i naturalne.

 

Sprzęt CP jest o wiele lepszy, niż sprzęt C+ (nie znam nowych dekoderów nc+). Czas uruchomienia dekodera (kilka sekund Sagemcoma vs prawie pół minuty w przypadku Philipsa), dysk teoretycznie minimalnie większy (320 GB vs 250 GB) tak naprawdę oferuje dla użytkownika mniej więcej dwa razy większą pojemność, bo CP nie uszczęśliwia na siłę abonentów wpychając na dyski zawartość VOD. Do tego np. tak krytykowane EPG by CP jest dla mnie gigantycznym skokiem naprzód w porównaniu z C+. Po pierwsze - EPG działa (na dekoderze C+ nie jest to takie oczywiste), po drugie - sam fakt przeglądania pozycji programowych z menu "strzałkowego" i możliwość prostego programowania nagrań jest bardzo przyjemnym zaskoczeniem.

 

Obsługi biura obsługi abonenta - na razie nie jestem w stanie ocenić, ponieważ nie korzystałem, niemniej jednak w jednym punkcie CP zostałem obsłużony najpierw przez bardzo kompetentną osobę (gdy byłem zapytać o ofertę), potem, gdy chciałem już podpisać umowę spotkałem pana, który wykazał się kompletną ignorancją lub też próbował mnie oszukać (niestety - myślę, że to drugie). Zmiana punktu CP zaowocowała bardzo miłym kontaktem i podpisaniem umowy.

 

Bardzo przyjemnym zaskoczeniem było to, że oba dekodery po kilku minutach podłączenia do sieci złapały uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym abonentem CP. Przeszedłem z N i przyznam się, że początkowo miałem obawy dotyczące jakości odbieranych programów poprzez dekoder sagemcom. Abonenci N wiedzą co mam na myśli. Jakość dekoderów N-ki, oprogramowanie, interfejs itp. są niewątpliwie lepszej jakości. Ponadto interfejs N-ki był bardziej przejrzysty i czytelny. Skoro wypowiedziałem N-ce to teraz muszę przystosować się do CP. Na wejściu dostałem pakiet PREMIUM wszystkie kanały + HBO GO i 29 miesięczną umowę z 6-cioma miesiącami za "darmo". Opłata aktywacyjna 50 zł, dekoder + multiroom + HBO GO i iplaMix. Opłaty miesięczne po darmowym okresie promocyjnym po 114,90 zł. w N-ce płaciłem 100,99 zł ale nie miałem tylu kanałów sportowych. Kanały sportowe to jedyny plus w CP w porównaniu do tego co miałem w N przed drastyczną zmianą zaproponowaną przez NC+. powiem tylko tyle, że przy zachowaniu tego co miałem musiałbym płacić 179 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym abonentem CP. Przeszedłem z N i przyznam się, że początkowo miałem obawy dotyczące jakości odbieranych programów poprzez dekoder sagemcom. Abonenci N wiedzą co mam na myśli. Jakość dekoderów N-ki, oprogramowanie, interfejs itp. są niewątpliwie lepszej jakości. Ponadto interfejs N-ki był bardziej przejrzysty i czytelny. Skoro wypowiedziałem N-ce to teraz muszę przystosować się do CP. Na wejściu dostałem pakiet PREMIUM wszystkie kanały + HBO GO i 29 miesięczną umowę z 6-cioma miesiącami za "darmo". Opłata aktywacyjna 50 zł, dekoder + multiroom + HBO GO i iplaMix. Opłaty miesięczne po darmowym okresie promocyjnym po 114,90 zł. w N-ce płaciłem 100,99 zł ale nie miałem tylu kanałów sportowych. Kanały sportowe to jedyny plus w CP w porównaniu do tego co miałem w N przed drastyczną zmianą zaproponowaną przez NC+. powiem tylko tyle, że przy zachowaniu tego co miałem musiałbym płacić 179 zł miesięcznie.

 

Mam prośbę, czy możesz przybliżyć jak Ci wyszło 114,90zł bo jakoś nie mogę się doliczyć, 104,90 zł wychodzi maks. miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 strony tego wątku zmieniły trochę moje podejście do pytania o jakość obrazu w C+ i CP.Dlatego,że gdy tylko zobaczyłem ten temat(trochę późno) chciałem pojechać CP za marną jakość obrazu wobec tego z Cyfry+.

Obecnie(do końca kwietnie w Cyfrze+) używam jako dekodera głównego sławetnego Sagemcoma,pomimo tego iż w darmowym użytkowaniu mam "super" Pace'a PVR 500,którego po miesiącu schowałem do pudełka ponieważ to dooopa,a nie dekoder-to tylko moja opinia o nim.Co do jakości obrazu odnośnie Sagemcoma to mogę tylko pisać w samych superlatywach;na nim dobre SD z C+ wygląda prawie tak samo jak HD z CP na dekoderze HD3000.Dlatego mam wielką nadzieję,że przyczyną takiego stanu rzeczy jest tylko winny dekoder HD3000(testuję od 2 dni) i na HD5000-który jest jeszcze u rodziców(oni chcą przejść na DVB-T) obraz będzie lepszy.

Jeśli nie to będę się jeszcze musiał zastanowić czy nie migrować do nc+ jeśli zejdą do końca kwietnia z ceny na Platynę.

Co do oferty CP to i tak nie będę stratny bo dzięki między innymi @lucassowi wyrwałem Premium z MR za średnią cenę 55zł....rodzice się nie obrażą na pewno za darmową tv,a i MR z CP można śmiało użytkować w 2 domach-pod warunkiem,że są blisko siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultorr z Centrum a na jakich kanałach masz tę słabą jakość w HD. Sporo wątków przeczytałem, i aż tak złych opinii nie widziałem. Generalnie wszystkie programy z poza grupy POLSAT np. AXN są nadawane z tych samych transponderów tylko kodowania odpowiednie dodane, więc zostaje kwestia sprzętowa, co do jakości HD to nie ukrywajmy DOMO +HD czy Kuchnia +HD to rzadko koło HD leżało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@silver1313@ ale taki Canal+ Sport HD bądź Canal+ HD są daleko przed Polsatem Sport HD...najbardziej na dekoderze HD3000 zawiódł mnie Polsat HD.Być może to wina sprzętu,konkretnie dekodera,ale mając dwie platformy pod ręką(HD3000 z CP i Sagemcom z C+),to stwierdzam jednoznacznie,że na starej Cyfrze jakość obrazu jest dużo lepsza...choćby nawet Top Gear z BBC Knowledge na Cyfrze wygląda lepiej.Ale to tylko moje odczucia,być może inni korzystający z modułów i własnego sprzętu nie widzą różnicy.

 

P.s.Porównanie dobrego SD z Cyfry+ do HD z CP odnosiło się do TVN SD względem Polsatu HD-testowane na 2 TV w miarę dobrej jakości: LG LW570s i Sharp Aquos-to tak gwoli ścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne odczucia są subiektywne. ja mam LG i Samsunga, ty LG i Sharpa, chcąc być naprawdę obiektywnym trzeba by porównywać na takim samym sprzęcie - identyczne ustawienia, ten sam kanał, ta sama audycja, i na takich samych dekoderach. a prawda jest taka że jakość HD polskich programów jeszcze nadal zostaje w tyle z jakością HD programów za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym abonentem CP. Przeszedłem z N i przyznam się, że początkowo miałem obawy dotyczące jakości odbieranych programów poprzez dekoder sagemcom. Abonenci N wiedzą co mam na myśli. Jakość dekoderów N-ki, oprogramowanie, interfejs itp. są niewątpliwie lepszej jakości. Ponadto interfejs N-ki był bardziej przejrzysty i czytelny. Skoro wypowiedziałem N-ce to teraz muszę przystosować się do CP. Na wejściu dostałem pakiet PREMIUM wszystkie kanały + HBO GO i 29 miesięczną umowę z 6-cioma miesiącami za "darmo". Opłata aktywacyjna 50 zł, dekoder + multiroom + HBO GO i iplaMix. Opłaty miesięczne po darmowym okresie promocyjnym po 114,90 zł. w N-ce płaciłem 100,99 zł ale nie miałem tylu kanałów sportowych. Kanały sportowe to jedyny plus w CP w porównaniu do tego co miałem w N przed drastyczną zmianą zaproponowaną przez NC+. powiem tylko tyle, że przy zachowaniu tego co miałem musiałbym płacić 179 zł miesięcznie.

 

Mam prośbę, czy możesz przybliżyć jak Ci wyszło 114,90zł bo jakoś nie mogę się doliczyć, 104,90 zł wychodzi maks. miesięcznie.

 

 

Premium 89.90+ hbogo 10+ iplamix 10 + dekoder 5zl = 114.90

Z jednego z pakietu (hbogo lub iplamix) można zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Premium 89.90+ hbogo 10+ iplamix 10 + dekoder 5zl = 114.90

Z jednego z pakietu (hbogo lub iplamix) można zrezygnować.

 

przy zamówieniu przez net pakiet premium bardziej się opłaca:

Premium 89.90+ dekoder 5 + 5 MR (Ipla w pakiecie) HBO GO 3 miesiące gratis - później można wyłączyć (dokładna oferta z infolinii) co daje nam 99.90zł

Natomiast w APS ten pakiet kosztuje 99.90 + 5 zł dekoder, MR - 0 zł (przy pokazaniu rachunku), nie wiem jak Ipla i HBO ale bez tego wychodzi to już wychodzi 104,90zł

 

właśnie dlatego moim zdaniem Premium bardziej opłaca się zamówić przez net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jest 5 złotych różnicy miesięcznie (w miesiącach płatnych), czyli równiutko 4 złote taniej - średnio za miesiąc.

 

Ja nie miałem ochoty przebijać się przez zamówienie internetowe i potwierdzanie telefoniczne (nauczony problemami z C+ - kiedy rozwiązywałem jedną z umów po tym, jak zostałem oszukany - tj. w umowie pojawiły się zupełnie inne zapisy, niż ustalone telefonicznie) i stwierdziłem, że i tak różnica 67 złotych miesięcznie (w porównaniu z takim nie do końca premium pakietem nc+) mnie urządza :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cała procedura trwała 2 dni, we wtorek złożyłem zamówienie internetowe, w środę zadzwonili a w czwartek przyjechał kurier. Przy odbiorze przesyłki masz możliwość dokładnego przeczytania umowy i sprawdzenia sprzętu. Więc jak mogą oszukać?. Nie powiem że ta platforma w 100% mi się podoba ale nie jest źle. Jakoś te 15 miesięcy z nimi wytrzymam, a później jak w NC+ się wszystko unormuje to może przejdę z powrotem do nich.

 

W C+ aneksowałem umowę - usługa została uruchomiona a umowa przyszła pocztą kilka dni później. Walczyłem dłuższą chwilę, żeby faktycznie płacić tyle na ile się umawiałem przez telefon.

 

Ja też liczę na to, że zarząd nc+ pójdzie po rozum do głowy. Myślę, że w ciągu kilkunastu dni stracili bardzo wielu abonentów - i co dla nich najgorsze - wielu korzystających z pakietów premium, czyli przynoszących największy zysk. W każdym razie za rok na pewno wypowiem umowę w CP i zobaczę co się będzie dalej działo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie płaciłem za dekoder i nie mam zamiaru płacić, ale na to wygląda, żeby jakoś bezstresowo przejść przez umowę w CP trzeba wziąć dekoder Sagemcom za którego chcą kasę+ 5zł miesięcznie. HD6000 przed którym ostrzega mnie internet i nawet konsultanci w salonach CP się nie zdecyduje, nie będę się denerwował jak będzie mi się wieszał czy mulił. Pozostaje mi tylko DVB-T, kablówki nie mam, a umowę z nc+ nie przedłuże, bo lista kanałów mnie doprowadza do mega super ku*=@#.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to mnóstwo ostrzeżeń dotyczyło okresu, kiedy wszystkie dekodery CPT często się wieszały, zanim wydano nową wersję softu do dekoderów, o czym można tu wiele razy przeczytać w wątkach dotyczących tych dekoderów.

 

Sam mam moduł + HD 3000 do multiroomu od 2 kwietnia i co do HD 3000 to wyobrażałem sobie nie wiadomo jaką tragedię, a wyszło na to, jest to całkiem przyjazny sprzęt, przyjazne i od razu wczytujące się EPG, od razu po pierwszym podłączeniu pobrał najnowszy soft i nie zawiesił się ani razu. Przypuszczam, że HD 6000 to też dotyczy, tylko że tam jest niby ten problem projektowy (sprzętowy) z czujnikiem, bo trzeba celować pilotem dokładnie i tego się zmianą softu nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę potwierdzić na własnym doświadczeniu ze juz nie ma problemow z zawieszaniem czy zamulaniem z dekoderami cp.

a jeżeli chodzi o sprawę czy lepiej podpisać umowę w punkcie czy przez internet jeżeli chodzi o pakiet premium to jeśli ktoś jest zainteresowany HBO go to dla niego bez różnicy. jeżeli chodzi o niższe pakiety to w porównaniu z oferta ze strony w APS można otrzymać multiroom za 0 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...