Skocz do zawartości

Jaka karta do Cyfrowego Polsatu?


patryk57
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu używam Karty TBS 5980 + DVBViewer do odbioru Orange TV, teraz podpisałem umowę z Polsatem jako dekoder mam Moduł CAM po wsadzeniu go do komputera okazało się, że obraz i dźwięk się tnie. Czy jest jakaś karta DVB która poradzi sobie z odbiorem Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic... jeszcze rzuć okiem na tą blokadę. Natomiast co do innej karty to jest słabo... Z modeli na USB przemykają chyba tylko nieliczne TechnoTrendy TT-connect S2-3650 oraz Anysee E7 S2, ale jak na tych urządzeniach jest z działaniem nowego CAM CI+ od Cyfrowego Polsatu, to nie wiem.

 

Tnie Ci na wszystkich kanałach na 5980?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem blokadę i nic to nie dało.

 

Tnie mi na wszystkich kanałach nawet FTA.

 

Wcześniej miałem podobny problem z kartą Orange TV miałem moduł Viaccess (starego typu v3.0) i też były problemy, napisałem do TBS odpisali mi, że moduł jest za wolny później kupiłem nowszy moduł i teraz jest dobrze. Czy ten sam problem może występować tu?

 

A co do innej karty to mogą być tez wewnętrzne i najlepiej CI+. Czy są karty CI+ do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, ale 5980 testowałem na starym CI, CI+ wtedy jeszcze nie miałem, może niespecjalnie się lubią :(

 

W kwestii innych kart: z CI+ nie ma nic, natomiast z CI trochę jest, m.in DVBSky S950CI PCIe (uwaga na oznaczenie modelu, bo jest tez S950, bez "CI"), TechnoTrend TT-S2 3200, Mystique SaTiX-S2 Sky CI Xpress no i TBS6928... Niestety nie posiadam żadnych aktualnych informacji w kwestii współpracy w/w modułami Cyfrowego Polsatu :( Musiałbyś ew. zakupić z opcją zwrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej, żeby miał... CI, nie CI+. Nowe moduły Cyfrowego Polsatu pracują w trybie "legacy", więc w odbiornikach z CI działają, bez całej warstwy zabezpieczeń CI+ (czyli operator nie może wpłynąć na szyfrowanie nagrań zdalnie). W odbiornikach nagrania TS z modułów nie są szyfrowane, jedynie zdarza się to z czytników kart i chyba dotyczy tylko urządzeń na procesorze ALI3606 (starszy 3602 oraz STi, NXP i inne są tym nieskażone ;) ). Teoretycznie ponieważ chcesz nagrywać TS-y z CAM-a, to założenia powinien spełnić dosłownie jakikolwiek tuner z CI. Jeśli chciałbyś koniecznie postawić na CI+, to już gorzej, bo tunerów z tym niezbyt dużo... może TechniSat DiGYBOXX HD C+? Ale jak jest w CI+ z szyfrowaniem nagrań - nie wiem...

 

W kwestii kart drobna korekta - DVBSky S950CI możesz skreślić z listy - podczas testów w październiku ubiegłego roku karta całkowicie nie działała z CAM-em CI+ od Cyfrowego Polsatu (stale się restartował). O ile nie poprawiły tego jakieś nowe sterowniki, to nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

W kwestii kart drobna korekta - DVBSky S950CI możesz skreślić z listy - podczas testów w październiku ubiegłego roku karta całkowicie nie działała z CAM-em CI+ od Cyfrowego Polsatu (stale się restartował). O ile nie poprawiły tego jakieś nowe sterowniki, to nie ruszy.

 

Ta karta ma konkretną cenę tj. 340 zł nowa z polskiej dystrybucji więc napewno jest najlepsza w segmencie możliwości do ceny oraz bardzo popularna, po za tym CI to pewien standard i powinien być kompatybilny z każdym modułem i teraz pytanie bo ciągle pojawiają się nowe sterowniki np. teraz są z sierpnia, a pewnie nie ostatnie czy ktos może testował CAM Polsatu i NC+ z tą kartą na tych sterownikach ??

Może resetowała się ze względu na brak współpracy z płytą główną lub za małym zasilaniem (tam są taśmy do podłaczenia dodatkowego zasilania) ?? Proszę o test jeżeli ktos może........ DZIEKI

Mam pytanie bo jest odpowiednik tej karty dokładnie taki sam, ale firmy Mystique - lepiej brać Mystique czy DVBSky, ewentualnie jakaś inna w podobnej cenie (wiem, że ciekawe są TBSy i też są z CAM na PCIe ale znacznie droższe, choć z dystrybucji w chinach są prawie w tej samej cenie, ale nie wiadomo czy to oryginały) ?

 

Ktoś już widział może jakąś kartę na PCIe z CI+ ? Widzę, że te sprzęty to rarytasy chyba tylko dla kolekcjonerów :)

 

Najtańsza nowa karta PCIe DVB-S2 bez CI z polskiej dystrybucji z pełną gwarancją to ok 160 zł, a z CI najtańsza to już ponad 110% wiecej, ładnie sobie ceny windują za to całe CI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości: przy moich testach nie restartowała się cała karta, więc zasilanie (karta wymaga dodatkowego zasilania, w zestawie jest przewód na dwa wyjścia z zasilacza, ale oczywiście było podłączone), ani płyta główna nie mają nic do rzeczy. Restartował się sam moduł CAM w karcie, w kółko inicjując się od nowa, inne moduły nie sprawiały takich problemów. Jeśli sterowniki tego nie poprawiły, to nic innego tego nie poprawi. Wymaga raportu od posiadacza tej karty z CAM CI+ na aktualnych sterownikach.

 

TBS z dystrybucji w Chinach są w tej samej cenie, jak sobie nie policzysz cła i VAT-u, które jeśli sprowadza się wszystko prawidłowo - powinny się pojawić... Jak sobie policzysz, to Ci przekroczy :P

 

Na karty DVB z CI+ się nie zanosi, bo standard CI+ wymaga skomplikowanej certyfikacji i odpowiedniego poziomu zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CI+ to kwestia czasu bo teraz producenci chcą wypchać stare karty na zwykłym CI, a po za tym certyfikacja kosztuje, więc zwlekają jak mogą, ale z pewnością w przyszłości pojawi się ten standard także dla komputerów..

 

Ten TBS w Chinach kosztuje z przesyłką do Polski nawet niecałe 300 zł, więc cena kusi, podobno jak wysyłają to bez pudełka (niby jako "używane") i cła nie ma, ale co z tego jak problem jest z gwarancją wiec lepiej kupić w Polsce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cło, a jedynie wat, więc wychodzi około 360 /w Polsce 590/ i chyba warto, jak najbardziej w pudełku kompletnym i jako nowa.

 

Poza tym karta CI+ w komputerze... taki sprzęt może latać w stacjonarnym tv, dekoderze, gdzie zakłada się oryginalne oprogramowanie nagrywające umożliwiające kodowanie, zabezpieczanie przed kopiowaniem, a w kompie jak sobie to wyobrażasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...