Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest prawda ale chodzi mi o to samo w sensie system kodowania Ba licznik ecm również ich dotknoł i to nawet głownie przez wałki jakie robili;)

 

Kablówki mają tak samo wybór jak klient zwykły co chcą.A chcą 0100 bo najtanszy koszt.Stacji z CI+ natywnym prawie niema.

 

Żadnej wymiany nie będzie jest stopniowe wygaszanie niektórych sprzętów ze względów bezpieczenstwa. Cs...... nie widnieją jako APS więc robią wałki ale to inna kwestia.Juz jakis czas temu odradzałem zakupy u nich.0100 i conax to zabytki które dalej będą ze względu na brak kasy. Jeśli wyleci to co jest to wymiana będzie szybsza niż ci sie wydaje.Ale na dziś nie ma żadnego planu wymian czy wyłączen jakiego kolwiek systemu kodowania.( patrz jeszcze poraz ostatni francja oraz Holandia. 0100 ma się bardzo dobrze)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzięki za wszelkiego rodzaju wyjaśnienia. Z tego co czytam to za wesoło nie jest. Powiedzcie mi w takim razie (jako że jestem zielony w temacie), to czy jest sens dawać znajomemu, który zna się na oscamie i jego ustawieniu by coś z tym zrobił, czy dzwonić do firmy i przedstawić jaka jest sytuacja i gdzie może być problem i najwyżej niech mi nową kartę prześlą z takim samym pakietem, bo umowę jeszcze mam do maja 2018r. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najlepszym wypadku doślą ci dekoder. Karta jest sprawna, więc nie widzę szans na wymianę. Ba, o ile wiem, nie są APS, więc możesz mieć ciekawie. Daj znać co wywalczyłeś. Nie odpalisz już tej karty na Linuxie (albo inaczej, nikt ci nie da oscama za darmo, który to odpala, a ceny są zaporowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta nie jest na ciebie zarejestrowana. Będzie teraz problem dla ciebie. W ostatnim czasie przestały ludziom działać karty - trzeba było włożyć do oryginalnego dekodera NC+. Inaczej nie chciały działać. Firma od której kupiłeś kartę będzie musiała nieźle się teraz natrudzić. Tym bardziej że NC+ wprowadza nowe zabezpieczenia i trzeba będzie mieć spięte dwa dekodery w sieć internetową. Główny dekoder i dekoder od multiroom. Dopiero wtedy karta z dekodera od multiroom dostanie prawidłowo uprawnienia z dekodera głównego.

 

Inaczej korzystając z karty Cameleon od dekodera multiroom będzie ciemność na własnym dekoderze.

 

Zaczną się reklamacje i problemy.

A jeżeli ktoś nie ma sieci w domu , to co będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ten temat i czytam że NC+ chce wycofać do końca roku karty 0100 ( jak pisze @nc+user).  Wydaje mi się to nierealne, po pierwsze czas, zostało cztery miesiące, nc wie że wiele kart jest poza granicami naszego kraju a poza tym po co drażnić ludzi w okresie przedświątecznym. Po drugie, gdyby karty miały zniknąć do końca roku to po jakiego czorta uruchamialiby zabezpieczenia w multirum 0100 w postaci łączenia dwóch tunerów w sieć (lub przekładaniem kart co 7 dni)? Podsumowując kolejne bajki, które ktoś "sprzedaje" na forum od kilku lat. Faktem jest wygaszanie tych kart poprzez nie wydawanie ich nowym klientom.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Problem okazał się bardziej prozaiczny niż się wydawało. Był problem z odbiorem uprawnień na mojej karcie. Od wczorajszego wieczora wszystko śmiga. Jest OK. Dziękuję wszystkim za pomoc, a  szczególnie Tobie, Kaspian.

 

PS. Ciekaw jestem jedynie, czy faktycznie to co mogło okazać się na przedwczoraj problemem nie do rozwiązania (tj. zmiana systemu kodowania na karcie, która uniemożliwiłaby korzystanie z własnego tunera) powróci w niedalekiej przyszłości i będzie dotyczyła także kart prepaid, zakupionych za pośrednictwem takich firm jak cardsplitter.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni po prostu mają standardowe umowy podpisane na siebie (firme lub pracowników), Ty im płacisz np. za rok z góry a oni z tej kasy opłacają co miesiąc abonament za tą kartę. :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś "zgasł" dekoder Philips. Mam kartę cameleon włożoną do splittera. Co ciekawe na innym dekoderze (z Enigma2) wszystko działa. Może ktoś poradzi co zrobiłby na moimi miejscu - wolałbym zachować obecną kartę i nadal móc korzystać z dwóch dekoderów - na jaki dekoder ewentualnie wymienić Philipsa ? Myślałem też o wzięciu MR ale z tego co wyczytałem kilka stron wcześniej, co niektórzy spodziewają się nowej oferty (w domysle korzystniejszej) zarówno jesli chodzi o umowy jak i o sprzęt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel działa w 1813. Zostawić mogą.

Edytowane przez Barti
Post bardzo krótki, a napisany bardzo niechlujnie, nieczytelnie. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...