Skocz do zawartości

Wpływ sygnału analogowego na satelitę


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj u mnie (Rzeszów) wyłączono sygnał analogowy telewizji naziemnej i nagle znacznie pogorszył mi się obraz na kanałach z satelity. Zamiast "ostrego" obrazu jest sporo czegoś w rodzaju szumów. Zjawisko występuję na dwóch różnych telewizorach, oraz na dwóch różnych dekoderach (Echostar z CP i Phillips PVR HD z C+). Dodam, że już jakiś czas temu, gdy na chwilę odpiąłem od tv antenę to zauważyłem to pierwszy raz. Gdy z powrotem ją wpiąłem wszystko wróciło do normy. Wtedy jednak tv analogowa działała, więc się tym nie przejmowałem. Ale teraz jest problem, a z nowej naziemnej nie mam zamiaru korzystać, bo nie jest mi potrzebna.

 

Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie będzie to problem kiepskiej separacji między wejściami w telewizorze? Podobne objawy są często przy oglądaniu telewizji z dekodera podłączonego przez eurozłącze (w tle przebija sygnał z gniazda antenowego a w przypadku jego braku mamy pogorszenie obrazu objawiające się ziarnistością). Zakładam, że dekoder z C+ masz podpięty przez HDMI, przy takim podłączeniu nie spotkałem się z podobnymi zakłóceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem występuje w wielu modelach tv crt, np. LG 29" 100hz, miałem ten sam problem, wyciągnięcie anteny z tv (musiał być idealnie czysty program) powodowało przebicia szumów z danego ostatnio oglądanego kanału :/ znów na innym modelu wystarczyło dwa razy wcisnąć AV i szumy znikały. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem się już do zastosowania rad przez Was tutaj podanych, aż nagle znajomy z głupa powiedział, że zamień euro wejściami. Tzn. końcówkę wpiętą w tv podpiąłem do tunera, a tą od tunera do tv. I?! Ziarnistość obrazu (na razie) całkowicie znikła. Wszystko jest tak jak było wcześniej :) Ale i tak oczywiście wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...