Skocz do zawartości

Tuner T-HD 210


Suut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej samej instalacji antenowej, nawet w tym samym miejcu podłaczona Wiwa, Manta, Opticum itd. prawidłowo identyfikują TVP 3 Lodz, dlatego szukam powodu tej sytuacji. Jeśli każdy odbiornik miałby na liście TVP Lodz, wtedy wiadomo że taki sygnał wychodzi z nadajnika.

Na partyline nie szukam pomocy, ponieważ bez ich pomocy zrobiłem co trzeba nie pomijając ustawień fabrycznych.zostało mi tylko spróbowanie na innej instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

To bardzo słabo. Nie można nawet nic nagrać na dysk bo nie pokazuje programu który obecnie jest nadawany. Jakoś wcześniej na to nie zwróciłem uwagi ale wydawało mi się że EPG był. Jakoś tak od niedawna, po jakiejś aktualizacji czy coś EPG zniknęło. Mieszkam w Opolu do nadajnika w Chrzelicach ok. 20 km. Antena kierunkowa na dachu. Odbieram wszystkie kanały dvbt oraz kanały z Czech i Słowacji oraz dodatkowo TV Wrocław. Na tej instalacji podpięte są jeszcze inny dekoder (on normalnie pokazuje EPG) oraz TV z modułem dvbt (on też normalnie). Więc to trochę dziwne. Pozdrawiam. SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja. "Wyszarpałem" zasilanie w trakcie nadawania audycji i EPG powróciło. To zagadka.


Wieczorem ponownie epg zaczęło znikać na pojedynczych kanałach. Przeprowadziłem instalację kanałów i jak do tej chwili epg jest wszędzie. Nowego oprogramowania tuner nie znajduje.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przy wyszukiwaniu kanałów wybralem: tylko niekodowane,

a dekoder wyszukał i zapisał wszystkie kanały, również kodowane. Na moim T-HD 210 nie ma znaczenia czy wybieram niekodowane, czy wszystkie. W każdym przypadku zapisuje się ta samą listą kanałów. Ostatecznie dekoder służący do odbioru kodowanych kanałów, jednak myślałem że opcja niekodowane spowoduje pominięcie kanałów zakodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu i mnie dopadło puste EPG, zrobiłem wyszukiwanie kanałów, bez rezultatu. Pomogło dopiero wykonanie resetu styczniowego.

Wystarczyło kilkanaście dni nie odłączać zasilania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie irytuje coś innego związanego z EPG. Przy przełączaniu kanałów pokazuje na pasku często stare audycje, sprzed kilku godzin, mimo tego, że EPG jest wczytane.

 

Wyszukałem kanały kodowane na TV Samsung, oczywiście brak odbioru z powodu kodowania, jednak jest tak samo. Na belce jest audycja kilka godzin do tyłu. Wejście na moment w EPG powoduje usunięcie tego błędu. Więc to raczej nie jest wina softu dekodera.

Wyszukałem je aby w innym pokoju aby móc sprawdzić program nie przerywając oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dekoder ten nie poradził sobie ze zmianą TVP Rozrywka => TVP Sport. Rano na liście nadal miałem TVP Rozrywkę i oczywiście ciemność na ekranie, konieczne było ponowne wyszukanie kanałów. Dodam że tuner wbudowany w telewizor jak i mój inny dekoder DVB-T (MAXIMUM) same podmieniły jeden kanał na drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo przy przeinstalowywaniu listy kanałów by znaleźć TVP Sport (które pojawiło się tak naprawdę w miejsce TVP Polonia, którą już dawno z tego dekodera wywaliłem) jak to już miał zresztą wcześniej w zwyczaju przestał wynajdywać MUX 1. Moc i jakość sygnału pomimo bycia idealnie w zasięgu nadajnika za mała by go odbierać.

Naturalnie sprawdziłem jak się sprawa ma z dekoderem T-HD 1000 i tam jest wszystko w porządku, nawet przy aktualizacji listy kanałów MUX 1 działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posiadam T-HD 210 i po dłuższej przerwie został odkurzony, oraz zasilone konto klienta aby mieć dostęp do pakietu kodowanego telewizji tzw. mobilnej.

Jedna rzecz odświeżenie EPG w tym tunerze,  proponuje wyłączać tuner w stanie czuwania, zawsze mniejsze ryzyko uszkodzenia.

Ale najbardziej irytujący jest bark uprawnień do dostępu kanałów kodowanych, co sprawia iż jedynym rozwiązaniem jest kontakt z infolinia Polsatu. (czasami 2 razy w m-c, a kiedy indziej co 2 m-sc)

I już po kilku słowach rozmowy widać czy przyniesie to sukces, jeśli infolinia upiera się na kanał np. 5 który nie jest o tym numerze w pakiecie kodowanym. Jesteśmy skazani na niepowodzenie.

Natomiast jeśli mamy pozostawić tuner na którym kolwiek kodowanym kanale jest szansa na sukces

 

Ponadto jakość tv mobilnej tylko do TV ok 32". Na 50" widoczna fatalna jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...