Skocz do zawartości

Opticum HD X110TS


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Witam,Opticum wydało nowy soft do 110TS

Software_Conax_X110TS_1.2.5_PL_SMART_HD+_2015_11_18 - testował ktoś ? ten 1.2 był nie do użytku jak wiadomo (nawet ze strony producenta zostało usunęte :mrgreen: ) proszę o Wasze wrażenia jak sprawuje się 1.2.5 - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Hehe wkońcu (nawet na fb pisałem z prośbą o poprawienie 1.2 sofu).

Wersja 1.25 wniosła trochę ożywienia w ten tuner, znów wrócił wskaźnik siła/jakość (żółty przycisk na pilocie).

EPG ładuje się dużo szybciej dla kanałów (wkońcu!), nagrywanie z 2 kanałów znów działa w miare prawidłowo chodź czasami zdarzają się wpadki typu "nie można nagrywać 2 kanałów jednocześnie" gdzie nagrywam z DVB-T i DVB-S ale zdarza sie to bardzo rzadko. W końcu tuner ten zachowuje się tak jak powinien!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam pytanie do znawców tematu. Mój dekoder HD X110TS kilka miesięcy temu wyłapał bardzo dziwną przypadłość. Otóż w menu głównym nie działa przycisk exit, ani również nie działa rozpoznawanie urządzenia USB. Skutkuje to tym, że nie mogę w sposób normalny wyjść do listy kanałów (muszę odpalać pełne skanowanie 3 multiplexów naziemnej, żeby dekoder sam wskoczył na listę kanałów), ani dokonać aktualizacji oprogramowania (dekoder w menu kompletnie jest ślepy na wsadzony pendrive). Z kolei gdy uda mi się już wejść na listę kanałów, to USB jest rozpoznawane i mogę np. nagrywać coś przez PVR, albo odtwarzać. Przywracanie ustawień fabrycznych nie pomaga. Dekoder już dawno jest po gwarancji, więc nie ma szans na darmową naprawę. Zresztą czy to da się w ogóle naprawić? Macie pomysły jak ruszyć z tematem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było możliwe, to zrobiłbym to pół roku temu. Na USB nie można wejść z poziomu menu, a to uniemożliwia aktualizację oprogramowania. W trybie przeglądu kanałów mogę wejść na PVR i odtwarzać/kasować/nagrywać strumień DVB, a w trybie USB mam do wyboru 4 opcje (filmy, zdjęcia, muzyka, nagrania), które filtrują pozostałe pliki i nawet nie ma tam opcji aktualizacji oprogramowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdzałem, nawet w tym celu zakupiłem nowy pendrive - bez zmian.

2. Kondensatory wizualnie są idealne. Zresztą gdyby np. była zwalona sekcja zasilania, to dekoder by miał poważniejsze problemy. Nie podejmę się recapu kilkudziesięciu kondensatorów w ciemno, bo nie sądzę, by była to wina po stronie kondensatorów.

 

IMHO, uszkodzeniu uległo oprogramowanie, w wyniku być może jakiegoś przepięcia, impulsu. Być może jedynym ratunkiem byłoby zaktualizowanie przez FTA, ale ta opcja nie działa. Cóż, chyba trzeba będzie zainwestować w nowy dekoder.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie czysto teoretycznie.

Niektóre tunery (bez złącz RS232) można ratować poprzez USB. Należy na pendrive umieścić oprogramowanie pod specjalną nazwą. Po uruchomieniu tunera, rozpocznie się automatyczna aktualizacja softu.

Nie mam pojęcia czy ten tuner można w ten sposób zaktualizować. Musisz poszukać, szukaj używając typu (nazwy) procesora jako słowa kluczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery Globo Opticum (obecnie Opticum Blue) nie posiadają takiej opcji. Gdyby takowa była, to support firmy by już dawno mi sprzedał takie info. Aktualizacja oprogramowania odbywa się z poziomu menu. Chwilę trwa zanim dekoder rozpozna urządzenie USB. Co ciekawe dekoder w menu głównym wyświetla napis, że zainstalowano urządzenie USB, ale nie można do niego wejść w żaden sposób, bo pokazuje kolejny komunikat, że urządzenie USB jest nieobecne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była opcja nawet za opłatą, ale na czas naprawy miałbym otrzymać dekoder zastępczy, to bym się nie wahał. A tak to będę bez dekodera. :wink:

 

Z tym 5V to możliwe, ale ja raczej strzelam na buga w oprogramowaniu. Pamiętam, że kilka lat temu bawiłem się jakimś tanim zwykłym dekoderem DVB-T i pokopało coś się z softem (nie działały wszystkie funkcje). Wystarczyło wgrać oprogramowanie od nowa i dekoder hulał jak należy. Przed laty próbowałem się bawić programowaniem dekodera za pośrednictwem JTag, ale wtedy nie dałem rady, bo dekoder był tak walnięty, że nic nie pomagało. :-) W tych nowszych dekoderach tak się nie da. ;)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Krótko. Dlaczego po ułożeniu własnej listy (mniej więcej) po około miesiącu ojcu wskakuje oficjalna lista TnK? Ściemnia i sam wciska "tak" w sytuacji pojawienia się jakiegoś komunikatu w stylu "zapisać nową listę" i w ten sposób zatwierdza zmianę listy na oficjalną TnK, czy gdzieś w menu jest błąd (czegoś nie zaznaczyłem) i podczas przesyłania uprawnień dekoder sam "z automatu" narzuca swoją listę?

 

Gdzie jest problem, ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje software - jedna, pod TNK (czy tam inną ofertę), monitorująca zmiany w ofercie, druga wersja, uniwersalna, jest bez żadnych udogodnień.

Zainstaluj tą drugą wersję oprogramowania, do pobrania ze strony producenta. Można zachować dotychczasową listę kanałów podczas aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...