Skocz do zawartości

Opticum HD X110TS


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł CAM CP działa, bo niby czemu miałby nie działać?

Nie wiem jak kombinacja np. moduł CP + karta TNK, trzeba by to kiedyś sprawdzić.

E-AC3 też działa, są wszystkie trzy ścieżki na TVP1 z DVB-T.

 

Tuner "pochodzi" od modelu X8 dedykowanemu NNK. Może o tym świadczyć fakt, że podczas edycji listy, po wywołaniu "pomocy" dostajemy info, że edycja kanałów 1 - 100 może być ograniczona... ja tam ograniczeń nie widzę. Chyba na szybko przerabiali soft pod nowy model.

 

Tuner ma wejście i wyjście dla DVB-T oraz wejście dla DVB-S2 bez przelotki! Głowica DVB-T chyba do najlepszych nie należy, były problemy z odbiorem, w prawdzie antena była niezbyt wyszukana ale "normalny tuner DVB-T" oraz "pospolita karta USB" jakoś większych problemów nie miały.

 

Jak wspomniałem, soft robiony "na kolanie".

1. Skanowanie pojedynczych transponderów jest nieżyciowe, po każdym skanowaniu wywala w tryb oglądania i kanał nr 1 na liście.

2. Jakiś babol, który nie pozwala na usunięcie nieaktualnych transponderów z listy satelity Astra 4, kasować kasuje ale zmian nie zapamiętuje.

3. Edycja listy kanałów - żenujące, brak wglądu na jakiekolwiek parametry kanału. Dodanie kanału "po PIDach" chyba niemożliwe.

 

Brak zegarka na czuwaniu.

 

Tuner działa ale ktoś musi się przyłożyć do oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - softy Opticuma są bardzo słabe to fakt. Na minus do tego jeszcze to że te dekoder oparty jest na chipsecie ALi - lipa, jak widać tego "szrotu" mają dużo na stanie.

Jak z ceną? Maksymalnie dałbym za niego 150 PLN - żadnych innowaćji, przerobiony odrzewany kotlet...

Czy Opticum nie może żrobić czegoś na Linuxie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Moduł CAM CP działa, bo niby czemu miałby nie działać?

Nie wiem. Pytałem się tylko o to,czy ktoś go testował. Chciałem dowiedzieć się głównie tego, czy wszystkie kanały dostępne w ofercie CP są bez problemu dekodowane przez ten odbiornik. Rozumiem, że wszystkie dekodują się bez problemu? :)

A za resztę opinii dziękuję. Dają trochę do myślenia, ale przy tej cenie to nie są aż tak dużym problemem. :)

 

Na minus do tego jeszcze to że te dekoder oparty jest na chipsecie ALi - lipa, jak widać tego "szrotu" mają dużo na stanie.

Szukam nie za drogiego odbiornika combo, który nie stwarza większych problemów, czyli gdy przełączę na kanał to widzę obraz i słyszę dźwięk kanału, nie zawiesza się (a jeśli już to bardzo rzadko) i nie ma problemów z nagrywaniem. :)

Czy ten odbiornik nagrywa do rozszerzenia .trp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Pojęcia nie mam czy wszystkie kanały, nie mam i nie zamierzam mieć "wszystkiego jak leci".

No, ja też nie chcę mieć wszystkiego jak leci, ale dobrze by było, gdyby odbiornik obsługiwał w prawidłowy sposób wszystkie kanały z oferty CP. Zawsze przecież można zmienić konfigurację pakietów albo dostać jakieś pakiety gratis na określony czas. :)

 

Informacja o nagrywaniu bardzo pozytywna i zaskakująca, bo do tej pory byłem przekonany, że Opticumy nagrywają tylko do .trp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak komunikaty z modułu CP nie pozwalają na jednoczesne korzystanie z właśnie modułu i innej karty w czytniku, jeśli za dekodowanie ma odpowiadać karta, gdy moduł CP (i karta w nim) nie mają uprawnień do danego kanału. Znany tekst "tego kanału nie ma w Twoim abonamencie" i koniec oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Kupiłem ten tuner i żałuje. Zamierzam go oddać, chyba że ktoś mi pomoże. Wgrałem nowsze oprogramowanie ze strony opticuma (na stronie są dwie wersje i na każdej występuje ten sam problem, który dalej opiszę).

Gdy na tunerze mamy kanały DVB-T i kanały SAT, to występuje dość irytujący problem. Gdy na pilocie wybierzemy kanał z przedziału od 1-100 wszystko jest prawidłowo, natomiast gdy już chcemy włączyć kanał od 101 w górę, np. 156 to tuner odejmie sobie "100" i włączy kanał 56, jak chcemy włączyć 377 to przełączy się na 277 itd. Paranoja jakaś.

Natomiast gdy na liście kanałów nie będziemy mieli żadnego kanału z DVB-T to tuner będzie się przełączał na prawidłowe kanały. Tylko to żadne rozwiązanie problemu, co mi po tunerze combo jak musiałbym usunąć kanały naziemne.

Pytanie czy ktoś może ma oryginalne oprogramowanie, które było wgrane podczas zakupu? Dodam, że można utworzyć kopię tego oprogramowania np. na pendrive bezpośrednio z odbiornika, jest taka opcja w menu. Może na fabrycznym oprogramowaniu nie ma tego błędu. Bardzo proszę o pomoc.

Jeżeli to możliwe to proszę o kontakt na priw podam e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pierwszym oprogramowaniu tunera nawet nie myśl - kompletna pomyłka.

Kolejne wersje to także dobre komedie, jak już z resztą sam zauważyłeś. Ciągle jakieś błędy, niedoróbki czy dziwaczne zachowanie.

Spróbuj z wersją poprzednią ale ostrzegam, że to wersja robiąca z tunera sprzęt pod SmartHD (włącza się ciągle na TVN, wyświetla chory komunikat z pytaniem czy aktualizować listę kanałów, itp. itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mam, a może tylko nie potrafię w tej chwili znaleźć. Uwierz mi - nie warto. Jak chcesz mieć w pełni funkcjonalny tuner combo, to na pierwszym oprogramowaniu tego nie uzyskasz.

Skoro ten sam błąd występuje w dwóch nowszych wersjach, to pewnie będzie i w najstarszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jestem nowy na forum i kompletnie zielony w tym temacie (tv sat). Witam i od razu mam problem związany z w.w. dekoderem.

Otóż dzisiaj dostałem go i podłączyłem do telewizora i podpiąłem antenę satelitarną. W instrukcji jest napisane, że przy pierwszym uruchamianiu pojawi się ekran powitalny (kreator konfiguracji), który się nie pojawił i nie pojawia, nic się nie pojawia.

Mam kartę SmartHD+.

Dziwi mnie to, dlaczego na ekranie telewizora nie pojawia się kompletnie nic. Nawet menu dekodera nie działa (pusta, niebieska plansza), nie ma żadnych programów FTA, ani DVB-T!

Proszę o poradę, co zrobić w takiej sytuacji.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy moja rada ci w czymś pomoże bo nie znam tego tunera ale spróbować warto.

Pierwsza uwaga dotyczy sprawdzenia, czy twój telewizor jest przełączony na odpowiednie wejście - nie zawsze jest to przełączenie automatyczne.

Druga uwaga - spróbowałbym połączenia innym sposobem np. za pomocą kabla HDMI jeśli obecne to np. EURO, bo są np. w innych typach tunerów Opticum dostępne softy, które są widoczne tylko przy podłączeniu HDMI, być może twój tuner tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pojawiła się kolejna wersja softu, oznaczona numerem 1.1.6.

Wygląda na to, że poprawiono wielki błąd z poprzedniej wersji, czyli niedziałające nagrywanie.

Podczas edycji listy kanałów, pod przyciskiem info mamy dostęp do parametrów danego kanału. Niewygodne ale przynajmniej coś. Wcześniej edycja odbywała się w ciemno. Ciekawe czy kiedykolwiek zrobią normalny edytor.

Kolejna zmiana, po przeskanowaniu pojedynczego transpondera nie wyrzuca do "trybu oglądania" tylko dalej pozostaje na liście z wyborem transponderów.

Gdy na tunerze mamy kanały DVB-T i kanały SAT, to występuje dość irytujący problem. Gdy na pilocie wybierzemy kanał z przedziału od 1-100 wszystko jest prawidłowo, natomiast gdy już chcemy włączyć kanał od 101 w górę, np. 156 to tuner odejmie sobie "100" i włączy kanał 56, jak chcemy włączyć 377 to przełączy się na 277 itd. Paranoja jakaś.

Natomiast gdy na liście kanałów nie będziemy mieli żadnego kanału z DVB-T to tuner będzie się przełączał na prawidłowe kanały. Tylko to żadne rozwiązanie problemu, co mi po tunerze combo jak musiałbym usunąć kanały naziemne.

Wygląda jakby poprawili.

 

Powoli zaczyna mieć to ręce i nogi. Nadal mnie bawi wpisanych kilkanaście sztuk transpondera 12073 na satelicie Astra4, których to nie można usunąć ani edytować. Śmieci, z którymi nic nie można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ten tuner dość niedawno zaktualizowałem soft i jedno mnie denerwuje,a mianowicie brak EPG na niektórych kanałach.Pól biedy gdy nie mam EPG na kanałach z teletextem,ale jak EPG brakuje na kanale bez teletekstu to trochę denerwuje.Mało tego na niektórych kanałach jeśli już jest EPG to trzeba czekać z 15 minut od włączeniu tunera .Też tak macie?Poza tym większych zastrzeżeń nie ma bo tuner stoi w sypialni a kilkanaście godzin w tygodniu to jego maksymalny czas działania więc idzie przymknąć oko na niektóre niedoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam Opticum HD X110TS combo z nowym softem 1.20 smart hd. Po zainstalwoaniu listy kanałów z smart hd bądż wyszukiwaniu recznym satelity nie znajduje mi kanałów hd z smart hd +(czyli tv1 hd, 2 itd). Jeśli chodzi o inne kanały HD to jakieś znajduje FTA i działją. Co może być powodem(antena ma 75% sygnału). Czy macie może listę kanałów z programami hd(nie wiem mogę się mylić iż do tego dekodera listę wgrywa się z softem). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,powiedzcie jak jednoczesnie nagrywac i ogladac inny kanal ?probuje i probuje i lipa,gdy nastawie timer i ogladam inny kanal to przy rozpoczeciu nagrywania przezuca mnie na nagrywany program a przelaczyc na inny sie nie da .soft 1.2 - w czym problem ? (x110ts combo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...