Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Co tu się odjaniepawla...

 

ETTH to światłowód doprowadzony do budynku, najczęściej w tym samym lub czasem obok.

 

W pionie zawsze stosowana jest miedź jeśli to a/vdsl, Ethernet jeśli to ETTH, nie wiem jakim cudem w pionach miała być by miedź a dalej światłowód do klienta...

 

Ja wiem że może w telekompromitacji polskiej mieli różne pomysły ale no bez jaj...

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bielsku FTTH GPON powinno być w tym roku najpóźniej z tego co pamiętam

 

Niestety wszystko co nowe to GPON i chole.r.cia wie co zrobią z EPON Corecessowym.

 

inbox tak apropo to według mnie lepszy router niż Netia Spot 2 VDSL ;)

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Huawei jest dla PON Netia, jest to GPON.

 

Dla PON Dialog gdzie zrobiono GPON jest Alcatel. Do tego dołącza się Technicolor jak dla ETTH.

 

Dla PON Dialog gdzie zrobiono EPON (najstarsze inwestycje) jest corecess 3942-es. I na nim idzie max 100.

Do niego standardowo jest niestety tylko Netia Spot ETTH. Ale wiem że już testują nowe lepsze urządzenia dla EPON Dialog.

W końcu bo Corecess-y to już złom niestety...

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już testują nowe lepsze urządzenia dla EPON Dialog.

W końcu bo Corecess-y to już złom niestety...

 

Nareszcie dobre wiadomości, 300/900Mbit na horyzoncie! Fajnie gdyby było to jako jedno urządzenie. Już powoli zaczynałem negocjować z Orange aby zainteresowali się wejściem do wspólnoty mieszkaniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już wolę 100 mega netiowe niż Telie serwowaną przez Orange...

Serio.

Dla mnie Orange to będzie jedynie karta przetargowa do negocjacji zawsze.

Niestety nie ma jeszcze wybranego oficjalnego urządzenia :/

 

Ale raczej to będzie ONT Combo ze zmodyfikowanym softem pod usługę TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Polsat nie wykupi tych ~66% akcji które chce mieć to nie liczył bym na żadną zmianę. Najpierw muszą mieć strukturę właścicielską uporządkowaną.

W teorii mogli by nawet w ciągu miesiąca postawić IPTV multicast na bazie tego co mają jako IPTV Dialog ale to tylko HD no i jednak też stare enkodery bez rozbudowanego nPVR jaki mają na streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my będziemy mieć dla odmiany mundial w SD. po raz kolejny będzie lepiej wyglądał ze zwykłej naziemnej. przestańcie się łudzić, że będą zmiany, jak coś tam się stanie. nic się nie stanie. czas płynie, de facto już lata, a wciąż coś się dzieje, co niby nie pozwala na zmiany. ewidentnie strategią netii nie jest inwestycja w nowe technologie, a ich grupą docelową nie są osoby tego oczekujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, ciekawe dlaczego inwestowali w giganagrywarke i światłowody ;)

 

LLU czy BSA do niedawna było dla nich priorytetem. Swoich linii nie mieli tak dużo i słaba penetracja.

 

streaming TV w Netii jest tylko sytuacją przejściową, na adsl i vdsl słabym a szczególnie na łączach bsa to było jedyne wyjście które dawało możliwość dużej ilości klientów, nie mieli długi czas odpowiedniej jakości linii pod multicast...

 

A utrzymywanie streamingu i IPTV w 2013 jak całkowicie zaczęli rezygnować z IPTV Netia było nieopłacalne. IPTV Netia było tak naprawdę usługą w pełni postawioną i zarządzaną przez całkowicie osobną firmę, przy streamingu oni współpracują z Insys,ale to współpraca a nie outsourcing... Ale nadal mają rezerwowo IPTV Dialog więc na podstawie jego spokojnie nawet w miesiąc mogą postawić IPTV multicast. Wystarczy przeprogramować Netia Playery i routery + kilka zmian małych i jest IPTV multicast. UHD też da się wystarczy tylko odpowiedni enkoder i dekoder. Oczywiście IPTV Dialog musieli by trochę przebudować pod nPVR czyli GigaNagrywarke.

 

Nie bez powodu nadal dla IPTV Dialog pozwalają na przeniesienie cesje czy aktywację multiroom, a IPTV Netia nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, niedługo, już za rogiem, mają zmodernizować, już modernizują, przeprogramują dekodery itp dyrdymały, a czas leci. Moim zdaniem, ktoś, kto ma możliwość zagościć u konkurencji, gdzie obraz płynny z porządnym bitrate, to niech nie traci czasu, bo mu życie ucieknie na wiecznym czekaniu. Jak zmodernizują, jak wdrożą wszystkie cuda na kiju o których prawi przedmówca, to zawsze można wrócić do Netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to cuda na kiju, akurat wiem więcej niż wy... Zresztą wiele sieci tak ma niestety że w momencie czekania na przejęcie rozwój jest praktycznie zerowy. I tak Tomkowi Szopie udało się udziałowców wcześniej przekonać do inwestycjiw światłowody... Jakubas od dawna chciał tylko jak najdrożej sprzedać udziały i zbierać zyski a nie inwestować...

 

Po tym etapie modernizacji do FTTH ma ruszyć etap zmiany HFC czy też ETTH na FTTH, jest ono tańsze w użytkowaniu i zdecydowanie mniej awaryjne i da się podłączyć wszystko bezproblemowo. Niestety HFC jak i ETTH ze względu na potrzebę zasilania (w przeciwieństwie do FTTH) lubi się psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne rozważania prowadziliśmy 2 lata temu, przed Euro 2016. Czas leci bardzo szybko i poza "oczekiwaniem" nic się nie zmieniło, a teraz dodatkowo słychać, że muszą być spełnione konkretne warunki wykupu akcji, nie wiadomo czego jeszcze, żeby ktoś coś zmodernizował Klientom. Słusznie mój przedmówca zauważył - klientom Netii czas upływa na czekaniu, niestety. Nie mam wcale frajdy z pisania takich rzeczy, sam jestem klientem i wolałbym się chwalić, jak to Netia z duchem czasu wdraża nowe rozwiązania. Prawda jest taka, że tak się nie dzieje. Tylko o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się nie rozwija ten się cofa, bo konkurencyjność nowe technol. nie śpią.

A szkoda,że tak jest -Polska firma i powinna wymiatać nie dając pola do popisu francuzom.

Emeryty tylko oglądają tv , a ten kto pracuje nie ma czasu , przyjdzie do chaty i obejrzy film w 4K po świetle od konkurencji.

U mnie na przestrzeni pół roku około francuz podłączył 18 budynków na osiedlu gdyż obserwuje od momentu gdy było zaledwie kilka bud.podłączonych.

Edytowane przez m-mediol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...