Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Zdrowych, Wesołych Świąt Wielkiej Nocy wszystkim użytkownikom !

 

Mam dla was dobrą wiadomość. Nieoficjalnie udało mi się dowiedzieć że jeszcze w tym miesiącu ruszy nowa platforma IPTV Ultra HD MultiCast Cyfrowy Polsat na łączach ETTH, HFC, i FTTH Netii.

Infrastruktura pozwoli na najwyższą jakość obrazu i dźwięku w rozdzielczości 4K oraz wysokim bitrate.

 

Aby zachęcić klientów do wybrania nowej platformy tylko dla klientów IPTV w sieci Netii dostępne będą kanały Cyfrowego Polsatu w rozdzielczości Ultra HD, które nie będą dostępne przez jakiś czas w innych platformach cyfrowych niż Grupa Cyfrowy Polsat. Tylko w nowej platformie telewizyjnej dostępne będą m.in. Kanały z grupy Polsat Sport w rozdzielczości Ultra HD.

 

Kanały HD będą oferowane z najwyższą możliwą jakością oferowaną przez nadawcę.

 

Nowością będzie też możliwość oglądania kanałów TV na innych urządzeniach poprzez Platformę Cyfrowy Polsat Go, na razie tylko kanały dostępne w wersji satelitarnej.

 

GigaNagrywarka będzie dostępna w rozbudowanej funkcjonalności. Szczegóły już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o IPTV multicast na szybkich liniach, wiem,że testowali swoje własne rozwiązania, inne niż pierwsze IPTV które wtedy szybko zostało wycofane,ze względu na brak linii mogących obsłużyć IPTV. Kiedy wprowadzali pierwsze IPTV nie mieli tylu linii szybkiego transferu a świadczy je całkowicie osobna firma, dla tych klientów którzy je jeszcze mają,ale nawet cesji tego starego IPTV nie zrobisz czy przeniesienia na inny adres ;) Naprawdę nieliczni jeszcze to mają. Mieli być zmigrowani na streaming.


Zresztą nawet VDSL miał problemy z IPTV gdyż często synchro spadało. Niestety wiem coś o tym ;)

IPTV Netii nie miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam FTTH (światłowód) i telewizję i nie mogę narzekać. Jakość porównywalna do DVB-T (tv naziemna). Jednak momentami brakuje bitrate jeśli scena jest dynamiczna. Nie miałem nigdy problemów z przycinaniem, niedostępnością kanałów. Stabilne jak skała. Liczę że wkrótce pójdą po rozum do głowy i włączą lepszy sygnał TV. Ofertę mają konkurencyjną ale brakuje im jeszcze lepszej jakości. Na koniec opinii o TV dodam że nie należy porównywać telewizji osobistej netii na łączach miedzianych (VDSL i ADSL) z łączami światłowodowymi. Tam występują błędy na liniach które to odbijają się na jakości TV. Niestety taka telewizja wymaga stabilności, czego nie ma w łączach DSL.

 

Generalnie internet Netii na światłowodzie mogę polecić - jestem zadowolony. Dla mnie jest lepszy od Orange Światłowód. Miałem go wcześniej i nie był aż tak dobry jak ten od Netii. Mam teraz porównanie. Mało jest konkretnych informacji o światłowodzie netii. Zależało mi na dużym uploadzie (mam 900/100) i dobrym routingu za granicę i w Polsce. Tego w Orange nie ma i nie będzie. Wiadomo chodzi o kasę. Orange każe sobie płacić za wymianę ruchu ze swoją siecią. Często ruch przepycha do lokalnych operatorów przez łącza międzynarodowe. Wystarczy poszukać na oficjalnym forum Orange w temacie "Telia". Miłym ale dla mnie ważnym jest to że Netia nie wymusza zmiany IP ( cały czas takie samo aż do restartu urządzenia lub zaniku prądu), tak jak to niestety jest w Orange. Tam co 24 godziny dostajemy inne IP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FTTH po kablu TV jest  stabilne, ale racja co do bitrate, niestety widać casem,że jest on nadal dla ADSL. Ale tak samo było z IPTV Dialog na adsl nawet w wersji SD, dopiero na świetle było WOW.

 

Opiniami z tego serwisu bym się nie kierował bo według tej strony nie ma żadnego dobrego isp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki plus, że mam do mieszkania pociągnięty światłowód. Czytałem te opinie, ale większość właśnie pewnie nie posiada światłowodu, dlatego chciałem się poradzić tutaj. Czyli przy konkurencyjnych cenach lepiej IPTV czy CP / nc+? Jak się sprawują Netia Playery n7800? Jeżeli chodzi o internet to mam obecnie 300 Mb i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiniami z tego serwisu bym się nie kierował bo według tej strony nie ma żadnego dobrego isp.

 

to ja czekam na screeny speedtest,spedometer, 5 osób które mają połączenie ETTH ,które nie narzekają na stabilność łącza, które nie maja żadnych problemów w umowie z nimi, w papierologi..które na placach jednej ręki mogą policzyć awarie z ostatniego roku, Które nie czekają na serwis zbyt długo,które nie dostają bez własnej zgody jakieś dodatkowe "płatne atrakcje" od nich,ciekawe djadijos-ciekawe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługi dodatkowe typu bezpieczny internet są teraz już u każdego operatora, jaki to problem wyłączyć?? Nawet im na fb możesz napisać to ci wyłączą.
Ja na FTTH jak miałem awarię to w 2017 aż 2 trwające 10 minut. Serwer PPOE się zresetował po prostu.

Na neta nie narzekam bo serio żaden operator tak duży jak Netia nie daje porządnego uploadu. Chcesz to mogę Ci dać link z speedtest z teraz.

Nie rozpędzałem go tylko z pierwszego kliknięcia.

 

7205379249.png

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale djadijos u mnie ponoć jest 50/5 -czemu to tak mało oferują?Czyżby po vdsl?

Już mam mętlik i niezły w[beep], te opinie w necie , sąsiada jeszcze nie doszedłem,ku..a już mnie ogarnia normalnie w[beep]

Mówili ze ETTH jest u mnie ale stacja gdzie?-czy to ma wpływ jakiś odległość przy tej technologii?

Edytowane przez m-mediol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...