Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie 5 lat bo do listopada 2017 miałem łącze od firmy netia. Niestety kiedyś trzeba było to przerwać bo cena zwyczajnie przestaje być atrakcyjna a same parametry łącza 16 / 1 (ADSL2+) nie są do końca warte 59,90zł/mc. Była próba telewizji - nieudana, wycofałem się jeszcze w okresie próbnym bo nie udawało im się tego uruchomić.Sąsiadowi podłączyli dwa lata później ale też z różnymi efektami bo najpierw działało, później nie następnie coś linią kombinowali bo parametry skoczyły itd ... ale w sumie działało to średnio. Co do samego internetu działał on super i poza przepływnością która odstawała, ciężko o łącze podobnej jakości / stabilności.

 

Obecnie mam łącze 50Mb/s down 10Mb/s up od lokalnego dostawcy (FTTH w technologii GPON) za 39zł/mc, o ile przepływność łącza nigdy nie jest niższa niż w umowie o tyle jakość tego łącza, routing ... mocne 2/10. Maksymalne łącze jakie mogę mieć to 600Mb/s down 120Mb/s up za 99zł/mc.

 

Wracając do netii wydaje mi się iż firma trochę przespała czas w którym powinni się wziąć za modernizację sieci własnej. A jedyne co firma w tym kroku zrobiła to doposażenie IP DSLAM w karty VDSL2 która na wiele się nie zdały gdyż wymagana była pętla abonencka o maksymalnej długości jednego kilometra a np moja linia ma grubo ponad kilometr. Następny krok jaki robi netia zamiast modernizować sieć wprowadza usługę IPTV która raz że nie jest tania, a dwa sensowność pakietu usług na łączu ADSL2+ już zupełnie pomijam.

 

Co dzisiaj? Skracanie pętli aby zaoferować 50Mb/s gdzie standardem niebawem będzie 1Gb/s? G. Fast wymaga dobrego okablowania i pętli do 300m także też odpada. Sam światłowód najbardziej przyszłościowy aczkolwiek nie wierzę że zobaczę go w zabudowie rozproszonej, pewnie pójdą w blokowiska gdzie od dawna jest UPC, Orange i kilku mniejszych lokalnych dostawców. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o przejęciu netii przez Cyfrowy Polsat to prawdopodobnie żadne modernizacje wykonane nie będą.

 

Co do samej oferty telewizji niestety bezkonkurencyjne pozostaje NC+, jak by nie liczył i narzekał że mają drogo tak zawsze okazuje się że mają najtaniej. Tutaj pakiety netii, UPC czy nawet mojego lokalnego dostawcy zwyczajnie wychodzą drożej.

 

Jeżeli netia pojawi się w mojej okolicy z światłowodem biorę najszybszy internet jaki będzie w ofercie, na dzień dzisiejszy trzeba się męczyć z tym co się ma.

Cenowo UPC i nc+ nawet w ofercie utrzymaniowej wychodzą podobnie.Superpremium i Internet osobno w UPC tyle samo co przy ofercie łączonej za to co mam w sygnaturce.

Trzeba tylko trafić na dobrą promocję w UPC

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem podpięty dysk pod Netia Playera i niestety nie wspominam tego dobrze,co chwilę jakieś zawiechy i ogólnie dekoder wolno działał. Teraz mam Giganagrywarkę i jest ok, szkoda tylko że nie działa ona na wszystkich kanałach ( chociaż Time Shifting)

Edytowane przez SeBoLaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o dogadanie się pomiędzy podmiotami bo to, że kanał będzie u większości operatorów jest raczej pewne.
Taka sama była sytuacja z Eleven Extra, też był na początku na wyłączność w nc+. Później został dodawany przez inne kablówki itp. Tylko różnica taka, że u jednych od razu, a u innych trzeba było czekać rok itp. Mam nadzieję, że Netia szybko się dogada i nie będzie trzeba długo czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat udostępni wszystkie kanały Eurosport na Igrzyska... Również te dodatkowe, które będą tylko na Igrzyska. Jeżeli Netia nie będzie miała tych kanałów to wstyd dla takiego operatora. Ja się nie przejmuję, bo mam również CP, ale ktoś kto nie ma innego źródła to będzie pokrzywdzony, jak potwierdzi się to, że nie będzie dodatkowych Eurosportów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kończy mi się umowa na internet w Netii 28 lutego. Obecnie mam 50/5 ale w praktyce 25-28/5. Płacę za to 34,90. Mam też TV od nich do końca 2018r. Napisałem wypowiedzenie z opcja opłaty wyrównawczej za TV. Teraz pytanie... Czy w Netii jest w ogóle komórka pod nazwą DUK? Od wysłania wypowiedzenia żadnego telefonu od nich...  A może ktoś zna numer do nich... Z chęcią porozmawiałbym z jakimś kumatym konsultantem...

Pozdrawiam, shadok.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...