Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, może ktoś pomoże? otóż w najbliższym czasie przymierzam się do założenia w mieszkaniu światłowodu z Netii wraz z telewizją. Dodatkowo planuje również zakup telewizora Samsung UE55MU8002. Czytając wcześniejsze posty, stwierdziłem, że nie ma szału z jakością obrazu jeśli chodzi o transmisje sportowe. Czy zatem z tego telewizora nie wycisnę tego co bym mógł jeśli chodzi o jakość? TV ma 120 Hz, więc idealnie do transmisji sportowych. Ktoś może używa na podobnym TV i się wypowie czy warto inwestować? Chodzi mi tylko o to, czy TV z Netii pociągnie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 Hz w grach pewnie spoko, ale przy zwykłej TV masz 25 FPS, więc chyba akurat ilość Hz jest tu zbyteczna. Zainwestuj w Ambilight. Daje fajny efekt niezależnie od tego, co robisz na TV.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, może ktoś pomoże? otóż w najbliższym czasie przymierzam się do założenia w mieszkaniu światłowodu z Netii wraz z telewizją. Dodatkowo planuje również zakup telewizora Samsung UE55MU8002. Czytając wcześniejsze posty, stwierdziłem, że nie ma szału z jakością obrazu jeśli chodzi o transmisje sportowe. Czy zatem z tego telewizora nie wycisnę tego co bym mógł jeśli chodzi o jakość? TV ma 120 Hz, więc idealnie do transmisji sportowych. Ktoś może używa na podobnym TV i się wypowie czy warto inwestować? Chodzi mi tylko o to, czy TV z Netii pociągnie w 100%.

 

Dziwnie sformowane ostatnie pytanie. Moim zdaniem powinno brzmieć: czy Netia wykorzysta możliwości tego TV przy oglądaniu transmisji sportowych? Moim zdaniem, nie. Ludzie często mylą pojęcia, myśląc, że kupując TV za kupę kasy będą mieć ekstra obraz przy sygnalne z kiepskim bitrate. Nie będą. Sygnał podawany TV to podstawa. Jeśli od marca 2017 nic się nie zmieniło w kwestii bitrate w TV Netia to zapomnij o bardzo dobrym obrazie przy oglądaniu sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie sformowane ostatnie pytanie. Moim zdaniem powinno brzmieć: czy Netia wykorzysta możliwości tego TV przy oglądaniu transmisji sportowych. Moim zdaniem, nie. Ludzie często mylą pojęcia, myśląc, że kupując TV za kupę kasy będą mieć ekstra obraz przy sygnalne z kiepskim bitrate. Nie będą. Sygnał podawany TV, to podstawa.

Właśnie na taką odpowiedź czekałem. Dzięki.

Edytowane przez Barti
Cytowanie treści innego postu zamieszczamy nad własną treścią postu, a nie pod nią. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byli u mnie Panowie z Netii, w ramach mojego zgłoszenia na słabą jakość obrazu (spadający bitrate). Sprawdzili, czy transfer jest u mnie ok - oczywiście jest. Sami byli akurat świadkami, jak na Eleven podczas meczu jakość spadała tak, że nie mogli poznać po twarzy zawodnika, nawet podczas zbliżenia. A więc próbowali mi wymieniać NP, nie wiadomo po co. Odstąpili od tego, gdy wytłumaczyłem im, w czym jest problem i że nie jest nim NP. Poza tym okazało się, że dysponuję nowszym NP (7800), niż oni (7700). Stwierdzili, że kilka miesięcy temu zamawiali wersje 2.0 i nie mogą się doprosić i widzą go po raz pierwszy u mnie. Zadzwonil raz jeszcze do kogoś i uzgodnili, że przekazują dalej do jakiegoś centrum w Katowicach i będą dalej coś sprawdzać. Szczerze, to nie wiem, co mam o tym myśleć... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 5 lat bo do listopada 2017 miałem łącze od firmy netia. Niestety kiedyś trzeba było to przerwać bo cena zwyczajnie przestaje być atrakcyjna a same parametry łącza 16 / 1 (ADSL2+) nie są do końca warte 59,90zł/mc. Była próba telewizji - nieudana, wycofałem się jeszcze w okresie próbnym bo nie udawało im się tego uruchomić.Sąsiadowi podłączyli dwa lata później ale też z różnymi efektami bo najpierw działało, później nie następnie coś linią kombinowali bo parametry skoczyły itd ... ale w sumie działało to średnio. Co do samego internetu działał on super i poza przepływnością która odstawała, ciężko o łącze podobnej jakości / stabilności. 

 

Obecnie mam łącze 50Mb/s down 10Mb/s up od lokalnego dostawcy (FTTH w technologii GPON) za 39zł/mc, o ile przepływność łącza nigdy nie jest niższa niż w umowie o tyle jakość tego łącza, routing ... mocne 2/10. Maksymalne łącze jakie mogę mieć to 600Mb/s down 120Mb/s up za 99zł/mc.

 

Wracając do netii wydaje mi się iż firma trochę przespała czas w którym powinni się wziąć za modernizację sieci własnej. A jedyne co firma w tym kroku zrobiła to doposażenie IP DSLAM w karty VDSL2 która na wiele się nie zdały gdyż wymagana była pętla abonencka o maksymalnej długości jednego kilometra a np moja linia ma grubo ponad kilometr. Następny krok jaki robi netia zamiast modernizować sieć wprowadza usługę IPTV która raz że nie jest tania, a dwa sensowność pakietu usług na łączu ADSL2+ już zupełnie pomijam. 

 

Co dzisiaj? Skracanie pętli aby zaoferować 50Mb/s gdzie standardem niebawem będzie 1Gb/s? G. Fast wymaga dobrego okablowania i pętli do 300m także też odpada. Sam światłowód najbardziej przyszłościowy aczkolwiek nie wierzę że zobaczę go w zabudowie rozproszonej, pewnie pójdą w blokowiska gdzie od dawna jest UPC, Orange i kilku mniejszych lokalnych dostawców. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o przejęciu netii przez Cyfrowy Polsat to prawdopodobnie żadne modernizacje wykonane nie będą.

 

Co do samej oferty telewizji niestety bezkonkurencyjne pozostaje NC+, jak by nie liczył i narzekał że mają drogo tak zawsze okazuje się że mają najtaniej. Tutaj pakiety netii, UPC czy nawet mojego lokalnego dostawcy zwyczajnie wychodzą drożej. 

 

Jeżeli netia pojawi się w mojej okolicy z światłowodem biorę najszybszy internet jaki będzie w ofercie, na dzień dzisiejszy trzeba się męczyć z tym co się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tutaj mam troszkę inne podejście, ja za urządzeniem dostawcy podpinam swój router mikrotika, następny w kolejce jest switch 24 x 1Gb/s z którego już okablowanie leci do wszystkich urządzeń oraz do dwóch AP umieszczonych w mieszkaniu działających w trybie bridge (przerzuca wszystko z kabla na WIFI). Jednakże większość urządzeń podłączonych jest kablowo po sieci Gigabit Ethernet.

 

Co do łącza to 50Mb/s zaspokoi większość osób, na swoim routerze mam statystyki i średnie zużycie łącza na poziomie 24,5Mb/s wszystko każdemu działa płynnie. Do listopada 2017 miałem łącze 16/1 i także nikt nie narzekał aby coś przycinało. Kwestia routera i odpowiedniej konfiguracji a uwierz mi internet w użyciu non stop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...