Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, nawet nie chcą nam zaoferować szybszego łącza, a podobno jednak mamy w bloku kat 5e, bo sąsiedzi robili pomiary łącza od konkurencji Netii i transfery są zdecydowanie powyżej 100Mb/s.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, że tak może być. Dlatego napisałem o parametrach TV i instalacji. Chciałem zwrócić uwagę, że to pokazuje, jak różny może być odbiór tej samej usługi. Przy NC plus jakość zawsze jest ta sama, więc rozważania dotyczą tylko pakietów. Przy Netii jakość obrazu jest kwestią najistotniejszą, ale jak widać, mocno zróżnicowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj że taka fatalna, bardzo dobrze wiesz że 65 cali potrzebuje bardzo dużego bitrate,ogromna matryca wyjawi Ci każdą wadę.

 

I tutaj większość operatorów odpada bo też tną na bitrate ile się da.

 

Netia rzeczywiście musi zwiększyć bitrate, bo w dobie takich TV nie wygląda to najlepiej, pamietajmy jednak że STV powstało w erze ADSL, wtedy królowały TV max 40 cali. Przeczuwam, że pewnie niedługo powrócą do IPTV niebawem a serwery STV będą do multiscreenu. 4k na unicascie nie da rady raczej przy ponad 180 tyś użytkowników, około 300 tyś dekoderow (bo liczę tutaj MR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej, aktualnie mam dwóch operatorów TV: nc+ i Netię. Na 55 calach różnica jest, głównie w sporcie na korzyść nc+, jednak bez przesady... Co nie zmienia faktu, że Netia musi bardziej się starać tym bardziej, że lada dzień w nc+ transmisje w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie zauważyłeś. Tylko, że czasy, kiedy królowały 42 cale, minęły kilka długich lat temu, a Netia po prostu nie zrobiła nic w tym kierunku. Tylko o to mi chodzi. 


Na jakim etapie jest obecnie Netia, jeśli chodzi o zwiększenie bitrate? Rozmawialiśmy o tym jakoś na początku roku, zbliża się powoli jego koniec, ale czy tylko nadal o tym rozmawiamy, czy jednak zbliżyliśmy się do wdrożenia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...