Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Unicast ma niestety tą wadę że jeśli jest duże zainteresowanie i nie przygotują się odpowiednio to jakość może spadać. Dlatego osobiście jestem za klasycznym iptv z kanałami tv na multicascie i vod + giganagrywarka na unicascie. Oczywiście niestety rządzi i rządziła księgowość bo to duża inwestycja.

I oczywiście Netia Spot da radę to obsłużyć.

Może być wtedy jednak problem z tv po wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej statyczny obraz, tym mniej dostrzegalne różnice. Prawdziwa weryfikacja przychodzi dopiero przy wyzwaniach, jak w życiu. Sport jest do tego doskonały. A my dodatkowo słyszymy, że jak jest duże zainteresowanie, to jakość może jeszcze spadać... Nie wierzę, że nawet na to dostawca nie może się przygotować. Tylko po co? Przecież nie dla klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej statyczny obraz, tym mniej dostrzegalne różnice. Prawdziwa weryfikacja przychodzi dopiero przy wyzwaniach, jak w życiu. Sport jest do tego doskonały. A my dodatkowo słyszymy, że jak jest duże zainteresowanie, to jakość może jeszcze spadać... Nie wierzę, że nawet na to dostawca nie może się przygotować. Tylko po co? Przecież nie dla klientów.

Napisałem że dotyczy to ogólnie unicastu. Bo unicastem jest też ipla itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam internet max 20mb który w rzeczywistości wyciąga 16mb. I co do TV wszystko działa dobrze 

 

TV pójdzie, ale jak odpalisz laptopa i zaczniesz grzebac w necie i np coś sciągać, ogladac na yt, to jakość może Ci spasc do SD. Chociaz w sumie to niewielka roznica jesli chodzi o pseudo HD w wykonaniu Netii.

Nie prawda ,gdy włączysz TV podczas ściągania czegoś z neta prędkość ściągania mocno zwolni ale jakość TV zostaje bez zmian .Wygląda na to że transmisja TV ma wyższy priorytet na łączu , i przy odpaleniu dekodera TV przydzielaną ma odpowiednią ilość miejsca na łączu 

Edytowane przez SeBoLaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega wyżej, Netia Spot jest tak skonfigurowany by tv ZAWSZE było najważniejsze.

 

Pozwolę się nie zgodzić z szanownym Kolegą. Przerabiałem to na własnej skórze. TV będzie miało priorytet TYLKO wtedy, gdy NetiaPlayer będzie podpięty do Netia Spot'u kablem ethernet. 

 

W przypadku, gdy połączenie między NP a NS jest przez WiFi, wówczas zobaczcie, co się stanie, jeśli podłączycie przez wi-fi jeszcze 2 urządzenia - np. komórkę i laptopa. Wówczas mamy 3 urządzenia. Włączcie wszystkie (niech gra TV w HD, komórka niech sobie będzie w sieci, komp też). I zacznijcie np ściągać plik laptopem  tak, by zająć całą przepustowość, jaką oferuje Wi-Fi (czyli ok 40-45Mb/s). U mnie śmiga internet o przepustowości 100Mb/s (realne 95Mb/s), a więc pozostaje mi ok 50Mb/s pasma. Niestety, po kilku sekundach jakość w TV spada do SD.

 

Jeśli odłączycie z sieci komórkę (jedno z urządzeń) i zostaną Wam w sieci tylko 2, wówczas sytuacja jest pod kontrolą. Ale przy 3 urządzeniach NS ustala priorytet temu ostatniemu, które ma największą potrzebę. A ściąganie ok 40-45Mb/s przez laptop ma większą potrzebę, niż NP (ok 5-10Mb/s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...