Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Oto chodzi, że mój blok mieści się w dość nietypowym miejscu, wszyscy sąsiedzi za oknami mają drzewa od parteru do czwartego piętra i nie ma możliwości na antene sat, jedyne rozwiązanie to kablówka, lub IPTV. Ale nie mam zamiaru płacić za neta 12Mb/s 45 zł/m (taka stawka mnie czeka od 1 lutego), gdzie do tej pory płaciłem 35 zł/m. W Netii za podobną sumę (44,90 zł/m) jest net do 20Mb/s a Orange dodatkowo oferuje Telewizję (która mnie interesuje ze względu na pełny pakiet Canal+ którego posiadam obecnie i z którego nie zrezygnuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi, że mój blok mieści się w dość nietypowym miejscu, wszyscy sąsiedzi za oknami mają drzewa od parteru do czwartego piętra i nie ma możliwości na antene sat, jedyne rozwiązanie to kablówka, lub IPTV. Ale nie mam zamiaru płacić za neta 12Mb/s 45 zł/m (taka stawka mnie czeka od 1 lutego), gdzie do tej pory płaciłem 35 zł/m. W Netii za podobną sumę (44,90 zł/m) jest net do 20Mb/s a Orange dodatkowo oferuje Telewizję (która mnie interesuje ze względu na pełny pakiet Canal+ którego posiadam obecnie i z którego nie zrezygnuję).

 

policz sobie czy to 10zl wiecej nie bedzie i tak mniej niz w Orange i Netii. Kiedys w TP jak nie miales telefonu to naliczali 30zl za utrzymanie linii, to samo jest w Netii. Majac od nich telefon, tv i internet... w regulaminie mam, ze jak zrezygnuje z telefonu to mam placic 30zl za utrzymanie linii. Nie wiem jak to wyglada w usludze internet i tv, bez telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bestman101 ma rację - obecnie nc+ oferuje chyba najlepszą przepływność sygnału. Nie ma co porównywać z CP. Co do Neti to mam możliwości na 54 mb. Infrastruktura po Dialogu (kable CU) - do 30.06.2014 jest promocja (Giga Oferta Cu) - w zależności od regionu przy zamówieniu online dają 3 lub 6 mcy w cenie 1 pln. Rozumiem że przy takiej przepływności to już będzie IPTv, nie streaming ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowilem sobie tv z netii. Mam łącze 15mbit/s (wg skantarka) i muszę przyznać, że całkiem fajnie to chodzi. Jakość gorsza niż w nc+ ale dużo lepsza niż w polsacie cyfrowym. Jak narazie żadnych przycięć... netia player też fajny sprzęcik, niebo lepszy od mojej arivy210. Muszę tylko potestować z dlna, czy będzie z nasa odtwarzal napisy? oby tak dalej, szkoda tylko, że w czasie oglądania tv lepiej nie sciagac, ze netia spot nie zmniejsza automatycznie transferu pobierania, utrzymujac max dla uslugi tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien w ustawieniach routera priorytet na netia player i po sprawie. Ktos tu nawet pisal chyba na ten temat, a jak nie to pomoga google. Poza tym nie rozumiem skad jakosc gorsza od nc+ a lepsza od CP, skoro wiekszosc kanalow w nc+ i CP wyglada tak samo. Roznica moze byc na kanalach ktore sa w nc+ a nie ma w CP i odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica i to bardzo duża. Możliwe, że różnica tkwi w dekoderze, ale jeden i drugi teoretycznie był HD, a różnica ogromna. W polsacie miałęm hd5000 a w nc+ miałem dekoder 5800 bska. Oba miałem ostatnnio w przeciągu kilku miesięcy. Jakość nc+ wg mnie najlepsza. Obraz w hd - żyleta. W polsacie o żadnym kanale bym tego nie powiedział. Dodam, że obraz byłó na tym samym TV wyświetlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś mi doradzi. Mam internet + tv w Netii, Netia spot + netia Player. Prędkość internetu po wifi jest praktycznie 10Mbs mniejsza niż po kabelku. Czy jest to normalne? Może gdyby zamiast netiaspot podłączyć router tplink z antenkami ta prędkość była by lepsza po wifi?

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie korzystasz z wi-fi? w tym samym pokoju, czy za jakimiś ścianami od rutera? u mnie nie ma różnicy w prędkości internetu po kablu i wi-fi. Albo przeszkody terenowe ograniczają transfer, albo netia spot się chrzani. Jeśli tak to dwa wyjścia - reset do ustawień fabrycznych, albo gwarancja - czyli wysyłka do netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę pytań do osób korzystających z telewizji netii.

Po pierwsze jak z jakością obrazu, gdyż głównie oglądam wydarzenia sportowe i zależy mi na dobrej jakości i płynności. Jak wypadają takie kanały hd jak np. polsat sport, canal + sport, eurosport?

Po drugie pisaliscie wcześniej ze netia sprzedaje już tylko po streamingu tv, tzn. czy to działa na tej zasadzie co telewizja internetowa że może np. zacinac, zawieszac sie itp.? Pytam, bo w domu są i komputer stacjonarny i laptop i czasem ktoś ze smartfonu korzysta po wifi, także czy może się to jakoś znacząco odbić na jakości czy płynności tv?

 

Jestem klientem netii już kilka lat, mam internet do 10mb + telefon i teraz właśnie proponują mi do 20mb z telefonem i właśnie tą ich nową telewizję. Wcześniej miałem cyfre plus ale ze względu na wysokie koszty po przejściu na ncplus zrezygnowałem i szukam jakiejś alternatywy. Tak więc myślę nad tą ofertą, wydaję się korzystna z uwagi na ceny i dostępność pakietów ale jak z jakością i działaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisał destiny123 na stronie 3 kanały mają kiepską płynność; nawet Wieczorek z bloga Netii przyznawał że widzą ten problem;

ma on zniknąć po przepięciu na nową platformę technologiczną, która poprawi jakość obrazu i wprowadzi możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej; tyle że już 3 miesiąc przepinają i jakoś przepiąć nie mogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ich telewizja to póki co to jest wersja prototypowa dla mało wymagającego widza: kiepski mało płynny obraz, jeszcze gorszy dźwięk (tylko jedna ścieżka i tylko stereo), częste asynchronizacje dźwięku z obrazem, kłopoty z nagrywaniem i cofaniem;

netia player jako urządzenie multimedialne też ma sporo wad: brak obsługi dysków NTFS, filmów z dużym bitrate, dźwięku TrueHD, odtwarza filmy 1080p ale wyświetla je tylko w 1080i !!!!!;

http://www.pcworld.pl/news/390446/Test. ... layer.html

http://www.technikalia.pl/technikalia-t ... vb-t-mpeg4

po przeczytaniu opinii pod tymi testami ja odpuszczam na razie ich ofertę; jak będą dobre opinie po przesiadce na nową platformę i aktualizacji firmware to może wtedy, nie wcześniej; oni za bardzo słowni nie są a wiązać trzeba się z nimi aż na dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smooth Streaming Demo

http://www.iis.net/media/experiencesmoothstreaming1080p

w Netii niska płynność obrazu przy dużych przepływnościach sygnału (programy HD) może wiązać się z tym że przy dynamicznych scenach stopień kompresji pozostaje ten sam (lub spada wolniej) kosztem zmniejszonej ilości wyświetlanych klatek na sekundę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...