Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

A ja dostałem już nowy router vv8822 przy przedluzeniu umowy zgodnie z info : https://satkurier.pl/news/170066/netia-wybiera-rozwiazanie-sieciowe-od-adb.html

Bez porównania z netiaspot :)  Wifi AC 1300Mbps 3 anteny robi wrażenie ,łącze mam 300/60Mbps podobno do piwnicy wchodzi śwatełko a dalej do mieszkania już zwykły Ethernet.

Router spisuję się rewelacyjnie na speedtest.net osiągam na wifi pełną prędkość łącza więc jest progres.

W routerku jest wszystko do ustawienia na koncie admina, tak tak QOS czy porty można spokojnie przekierować VPN itp... wszystko działa.

Jedynie nie ogarniam sekcji aplikacje czyżby można było coś z linuxa wgrywać do routerka ? _patrz foto

 

https://imgur.com/ju2tfWR

Edytowane przez meff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADB działa na autorskim oprogramowaniu Epicentro, mają tam możliwość wgrywania konkretnych modułów np dotyczących VPN czy tam innych bajerów. Ogólnie jest to dobry krok Netii i pstryczek w nos w  stronę takich ISP jak np. Vectra co blokują wszystko co się da w Routerach (miejsce takich ISP jest w najgorszym stopniu piekła !!), jeszcze by tylko zrobić język polski dla tych mniej kumatych i git. Ale dziwi mnie,że QOS udostępniają wszystkim. Chyba,że już wgrali moduł zapewniający zawsze najwyższy priorytet dla STV.

 

Ja Huawei dopiero w sierpniu pewnie dopiero będę miał ,a narazie nadal Corecess 3942-es i Netia Spot ;)


Zresztą w przypadku przejścia na multicast albo chociaż na osobny vlan wiele osób może oczekiwać by w sofcie od Netii dało się przypisać do jednego z portów kilka VLAN (nie mówiąc już o ich tagowaniu itp ;) ), by potem na swoim sprzęcie to rozdzielić. Ja np. mam tak że z salonu gdzie jest właśnie światłowód idzie tylko jeden kabel kat 6 Ethernet do jednego z pokoi a w nim dopiero mój router jeszcze to rozdzieli na 4 porty:
2x Internet,2x TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a już myślałem że można samemu wgrywać coś np. z entware ale niestyty sypie błedami :)

Co do portów w tym routerku to można praktycznie wszystko robić coś ala mikrotik RouterOS ,naprawdę poszli z tym oprogramowaniem na max.

Każdy port definiuje się tutaj osobno razem z przycięciem transferu na dany port i działa to perfekt.

Co do polskiego języka to wystarczy dla laika tłumacz strony i też ogarnie temat.

 

Sprawdziłem również wydajność tego Broadcom AC 5GHz tylko w linku 867Mbps ,niestety karta w lapku mam tylko 5GHz 2x2

Transfery w granicach max 460Mbps ,średnio po sambie zapitala po wifi 50MB/s więcej do szczęścia chyba nie potrzeba :)

 

foto z settings ADB

https://imgur.com/YRywTJC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to widzę że nowy ONT będzie pod OLT Alcatel GPON Dialog.

 

Jednoportowe i do niego ADB się podłącza.

 

Ale tylko pod internet i TV Netii.

 

Tv dialogu / telefon stacjonarny to nadal po staremu z tego co widzę.

 

Technicznie nie widzę jednak przeciwwskazań by jednak i na ADB był telefon VOIP. Porty i konfigurację ma.

 

Tak samo IPTV Dialog.

Oczywiście TV Netii w znaczeniu jako STV Netia, nie IPTV Netia bo technicznie IPTV Netia jest bardzo podobne do IPTV Dialog.

A źródło częściowe póki pamiętam:

 

NET_Instrukcja_ADB-VV5822_www-page-005.j

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ostatnio przedłużał umowę na internet + TV? Zadzwoniłem kontrolnie, bo umowa wg systemu kończy mi się 3 sierpnia, przełączyli mnie do działu utrzymania klienta i tam albo to co mam za tyle co teraz, czyli internet 100MBit + Telewizja całość ok. 91zł (sam internet ok. 25zł na fakturze). Jeśli bym chciał wybierać pakiety od nowa to tracę rabat na multiroom i Giganagrywarkę (teraz mam 5+0, a będę miał 10+15). Jedyne, co chyba mogę wyrwać to podniesienie internetu do 150, jeśli zostawię pakiety jakie mam. Czy wypowiedzenie coś jest w stanie zmienić, jeśli chodzi o warunki i jak jest jeśli wyślę teraz, tzn. pewnie będę miał koniec umowy z dniem 3 września, czyli miesiąc później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi umowa skończyła się dobre kilka miesięcy temu i jestem automatycznie na czasie nieokreślonym. Place 105 zł miesięcznie (55 tv + 50 internet 300mb). Dzwonią co jakiś czas i przedstawiają swoje za[beep]iste oferty na podpisanie nowej umowy proponując bym płacił tyle samo ale dorzuca giganagrywarkę. Gdyby nie to że nie chce się pchac w nowe umowy i biorąc pod uwagę że nie wiem jak długo jeszcze pomieszkam w aktualnym mieszkaniu to bym ich olał już dawno. Niby na jakość usług nie mam co narzekać ale mogli by bardziej zadbać o stałego klienta.

 

Wysłane z mojego LLD-L31 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mates25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://gsmonline.pl/artykuly/swiatlowod-w-domu-jednorodzinnym-opinie-oplaty-orange-czy-netia

 

Oficjalnie:

Opłata instalacyjna za światłowód dla domów jednorodzinnych zwiększa się dodatkowo o 200 zł. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż dodatkowa opłata co miesiąc jak w Orange +14,99 miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierpniowe okno otwarte

Od 1 do 31 sierpnia  2018 roku użytkownicy Telewizji Osobistej będą mogli skorzystać z sierpniowego okna otwartego.

Dla naszych abonentów odblokujemy 7 kanałów z różnych pakietów: 

STYL ŻYCIA: Polsat Cafe HD, Kuchnia+ HD

KINO: Polsat Film HD, TNT HD

SPORT I EMOCJE: Extreme Sports Channel HD, Polsat Play HD

Nadal odblokowany pozostaje Comedy Central HD (Pakiet SERIALE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Cyfrowy Polsat i powiem szczerze że płaciłem gdzieś kiedyś około 35 zł i nie byłem zadowolony. Pełno kanałów zapchajdziur, wyższy pakiet też bez rewelacji.

 

Paczka nc+ co jak co ale jest ciekawa.

Jedno jest pewne, jeśli zaproponują pakiety stricte CP nawet bez paczek dodatkowych NC+ to odczują to negatywnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...