Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie cięło cały mecz.

Ale na pewno nie było to wysycenie łącza, bo inne kanały HD w tym momencie działały bez problemu.

 

TVP1 przycinało i wracało po chwili, a przekaz był sprzed kilku sekund.

Więc "oglądałem" często te same akcje 2x.

 

No jak na taki mecz to naprawdę słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie była wina TVP. Ok. 30 minut po meczu wszystko wróciło do poprawnego działania. Ewidentnie Netia nie radzi sobie z ruchem. To samo będzie na Mundial. Za każdym razem przy masowych imprezach w TV w Netii jest cyrk a u innych działa. Czemu w Orange TV jakość obrazu na TVP HD była super ? To samo w NC+. 

Proszę nie usprawiedliwiać Netii, pisać o fuzji z Cyfrowym Polsat itp. Dają ciała na całego przy TV od 2 lat i miarka się przebrała. Nie pozostaje nic innego jak sprawę zgłosić do UOKiK aby zweryfikowali i kontrolowali jakość świadczonej usługi


Co z HEVC i H.264 w Netia? Nie mogą nadawać wybranych kanałów w tej technologi tworząc osobne profile jakościowe pod to tylko dla dekoderów N7800?

Nie są w stanie zagwarantować jakości na Mundial w ten sposób ? Wystarczy TVP HD tak nadać i kanały Eleven na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przekazałem tylko to co mi powiedzieli jak zglaszalem problem, widoczne zresztą były artefakty na obrazie a to akurat cecha multicast/broadcast nie unicast.

Usługa TV działa źle i jest to fo szybkiej zmiany. Niestety nie da się oszacować ruchu jaki może być przy unicast TV. HEVC może trochę pomóc ale jak dla mnie to nie ma sensu. Insys nie potrafi utrzymać tego ruchu jaki tworzy TV. I się nie dziwię bo unicast to studnia bez dna.
Są niby firmy które robią unicast TV ale ich liczba klientów jest mała, żeby unicast działał ok trzeba potężnej infrastruktury, a to w pewnym momencie kosztuje dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zrozumieć w czym leży tu problem, czy to wysycenie łącza czy coś innego...

TV -->  STB --> Modem/ruter ---> OLT/SWITCH/DSLAM ---> SWITCH --> RUTER --->... ---> RUTER (tu wpuszczany jest gdzieś stream)

Jeśli TVP HD mi w danej chwili żabi i traci na jakości, a przełączam na przykładowo DiscoveryHD, który ma ten sam bitrate i tu jest OK, więc na moje rozumowanie cała ścieżka od modemu do miejsca wpuszczenia streamu w sieci jest OK.

Problem musi być w takim razie na styku, gdzie jest wpuszczany dany kanał TV. Coś tam nie wyrabia.
Domniemam, że sygnał jest przesyłany pojedynczo do Netii (do jakiegoś rutera/serwera) i coś go w sieci operatora dopiero dzieli / stream'uje.

Więc z czymś takim, a powtarza się to jak widać, operator powinien sobie poradzić raz dwa.

Jeśli nic nie zmienią, to na Mundialu będzie dużo dużo gorzej, bo zdecydowanie więcej osób będzie oglądać mecze.

Co ciekawe, zapytałem z ciekawości jak transmisja wyglądała w IPTV.
Było to samo :(

Edytowane przez mr.magoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale IPTV Netia a nie Streaming?? Bo multiroom w IPTV jest tylko w jeszcze starszym Streamingu niż TV osobista. Przynajmniej kiedyś tak chyba było.

 

Bo akurat IPTV Netia ma garstka osób już.

IPTV Netia działa na trochę innym oprogramowaniu dekodera i ma dedykowany bodajże 4 port ETH pod IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDSL w IPTV Dialog HD to akurat jest rzadkość, karty VDSL wstawiała już głównie Netia a wtedy nie można było już dostać IPTV Dialog.

Zresztą nie wiem jakim cudem to jest możliwe,w przypadku utraty pakietów powinny być na obrazie artefakty, to jest UDP multicastowe. Jesteś pewien że nie było tam po prostu artefaktów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie widziałem. Tylko telefonicznie się dowiedziałem.

Ale sam miałem wcześniej IPTV dialogowe kilka lat (wtedy na ADSL-u) i wiem, że tam obraz często się zatrzymywał. Artefakty to swoją drogą. Więc pamiętam jak to wygląda.
Później przeniosłem tą usługę na PON'a i działało w porządku.

Teraz mam już stream.

Więc trzeba lobbować za poprawą streamingu, bo to mamy teraz, a mundial tuż tuż :)
Bo IPTV nam nie zrobią przecież szybko. O ile to w ogóle nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie zrobią, bo nie ma takiej woli ani strategii, ale ja nie tym temacie - odróżniłbym "artefakty" od skandalicznego bitrate'u. Jak spada bitrate, to obraz robi się mydlany, nieostry, "netiowaty" :P Artefakty nie są wynikiem niskiego/wysokiego bitrate'u, tylko utraty pakietu danych podczas transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat spadek prędkości też spowoduje artefakty (rzadziej) i zatrzymanie obrazu. Obraz mydlany nieostry to cecha adaptywnego streamingu. Ja się nie dziwię że miałeś tak na ADSL bo ADSL ledwo daje radę z IPTV multicast SD, a często nawet to w ogóle. Dlatego właśnie wprowadzili streaming by na ADSL takim jak LLU czy łączach BSA móc wprowadzić TV. Kasa...

 

IPTV wprowadzą, za dużo problemów mają z Streamingiem. No i UHD trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insys bardzo dużo błędów robi w konfiguracji, nie sztuką jest teraz pchać kasę w streaming bo to studnia bez dna będzie... Wkrótce będą zmuszeni zmienić technologię, na dekoderach Polsatu już raczej wszystko będzie. Bo Polsat ma własną "fabrykę" (tak naprawdę to montowania z zewnętrznych komponentów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego napisałeś, że "UHD trzeba"? Nagle pojawiły się treści i potrzeba? :) Przecież "Super-SD" jest wystarczające, alternatywnie można zmienić telewizor na mniejszy. ;)

 

Ok, dlaczego nikt szczerze nie stanie przed osobami na tym forum, które skupia osoby zainteresowane tematem Netii i nie powie wprost - "w ciągu najbliższego roku nie planujemy żadnych zmian w jakości odbioru TV, ponieważ nasza firma ma inną strategię". Bez gadania o multicastach, unicastach, iptv i nie wiadomo czym jeszcze.

 

Normalnie bym tego nie oczekiwał, ale skoro tak usilnie przez ponad 2 lata klienci Netii byli zwodzeni, że "już zaraz coś się zmieni", to teraz wypada przeprosić i dać spokój z mydleniem oczu. Myślę, że to po prostu uczciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowo jest potrzebne, szczególnie teraz jak właśnie wspólnie z Polsatem mogą dać Ligę Mistrzów czy za rok być może i Ekstraklasę w UHD. Na satelicie nie dadzą, za dużo miejsca im zajmie. Nadal twierdzę że materiałów jest mało, i wystarczy może na jeden kanał, w większości powtórki.

 

Ja nikomu na pewno oczu nie mydlilem, przekazałem jedynie info jakie sam dostałem od nich.

Zdają sobie jednak sprawę z tego, jaka jest sytuacja. Teraz to jednak PolSat rządzi i będzie mówił co mają robić. Na pewno nikt nie będzie chciał iść w kierunku DVB-C , to od razu mówię ;)

Zresztą w ETTH nie znam nawet metody na DVB-C, jedynie taka że u samego klienta zmiana ze strumienia na częstotliwości w modemie ale to było by nieopłacalne.

Przynajmniej tak to zrozumiałem jakby pretensje skierowane były do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Orange, oni już stosują kodek HEVC h.265, przy tym kodeku oferują dla kanałów HD bitrate 8-12Mbit/s, dla 4K - 25Mbit/s. Gdyby to były wartości dla kodeka h.264, to (pomijając 4K), byliby tylko trochę lepsi od Netii, ale skoro to h.265, to przepaść w jakości musi być kolosalna. Tak napisałem, bo niedawno analizowaliśmy i porównywaliśmy bitrate Netia vs Orange IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...