Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dołączam się do pytania przedmówcy i proszę jeszcze informacje jeśli ktoś posiada, czy w pakiecie PAKIET IDEALNY w dalszym ciągu będzie dostępny PAKIET PREMIUM+ obejmujący kanały CANAL+ oraz pozostałe tworzone przez Canal+ Cyfrowy (alekino+, kuchnia+ itd.)? Pytam bo jestem obecnie abonentem Cyfry+ z pakietem Canal+Start za 42zł / m-c. Po stworzeniu nc+ aby mieć Canal+Sport (jedyne co mnie tak na prawdę interesuje) musiałbym płacić 119zł! Za tyle samo to w netii na chwilę obecną mogę mieć Canal+Sport i internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma po IPTV (po kablu) i niestety ale będzie zrywać umowę jak się ino skończy bo ten ich sprzęt (technicolor) non stop rozłącza, technicy nie wiedzą co zrobić i się męczy... pozatym płaci 39 zł za pakiet wygodny co ma 22 kanały (kilka z nich nie ma w NTC więc przepłaca) a konsultant nawciskał mu bajek..

 

Ogólnie po IPTV ... NIE POLECAM!

Jeśli chcesz jednak z neti/orange tylko drogą satelitarną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie zagłębiając się w szczegóły technologiczne mogę Tobie napisać że programy po streamingu są dodatkowo kompresowane aby łatwiej je było przesyłać; potrzebują dużo mniejszej pojemności pasma - prędkości internetu - i potrafią się dostosować do tej mniejszej pojemności bez przerywania ciągłości nadawania; odbywa się to kosztem jakości obrazu - bardzo widocznym;

w IPTV programy zajmują pewne stałe wartości przepływności i sieć musi zapewnić daną przepływność z naddatkiem aby kanały odbierane były płynnie; dla programów HD zdaje się że jest to 8 Mb/s w Netii, więc oni oferują IPTV tylko w swojej sieci i tylko w przypadku gdy ta sieć jest w stanie wyciągnąć 14 Mb/s

 

p.s.

IPTV jakoś mało Netia promuje, bardziej streaming czyli pakiety Praktyczny i Komfortowy;

co dziwne promują te pakiety teraz dla osób niezadowolonych z obecnych usługodawców czytaj abonentów n-ki; tylko jeśli taki abonent n-ki przyzwyczajony do programów HD zobaczy jakość telewizji Netii po streamingu to odechce mu się wszystkiego;

niestety mało kto o tym wie na początku; dowie się dopiero po podpisaniu dwuletniej umowy i po podłączeniu usługi;

jakiś czas temu Netia oferowała telewizję na próbę ale szybko się z tego wycofali - za dużo klientów rezygnowało z tej oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przy 20-30mB ustawia się najlepsza jakoś obrazu na stałe. I jakoś to wygląda. Przy niższych prędkościach włączy się automatycznie gorsza jakość obrazu.

 

Ale nie ma co się oszukiwać jeśli ma ktoś możliwość powieszenia talerza i ciśnie w kanały w HD to lepszej ofert na chwile obecną niż nc+ 34HD za 59zł lub 39HD (z c+ f1 i c+ f2 do tego hbo dla przechodzących z konkurencji) za 79zł nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałam umowę z Netią, na pakiet prestiżowy i internet. Czekam teraz na założenie. Podczas podpisywania umowy, doszło do małego zgrzytu, ponieważ pracownica Netii w biurze, stwierdziła że nie można przenosić numeru telefonu do nich, tylko oni dają nowy i szła tak w zaparte. Ja później zadzwoniłam na infolinię Netii, tam mi stwierdzili że można przenosić numer, a pracownica jest nie poinformowana :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, założyli mi na początku września. Ja mam IPTV (pakiet prestiżowy), Z INTERNETEM do 20 MB (realnie to jest 18 - 19 mb). Na jakośc nie mogę narzekać, chodź przyznaje obawiałam się, jak będzie działać, bo się naczytałam w internecie na temat Netii. Co do jakości odbioru, miałam wcześniej VECTRĘ, później Orange, widać różnicę w odbiorze kanałów, na plus Netii. Do tej pory zdarzyła się jedna awaria, przed dobę nie miałam internetu, telewizja pojawiła się po kilku godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Was. Jestem użytkownikiem Nowej oferty telewizyjnej Netii. Myślę że oferta jest praktycznie kompletna. Wszystkie kanały dokumentalne, filmowe, serialowe i dziecięce. Oferta jest połączeniem obu polskich platform cyfrowych i zawiera również kanały nieobecne w platformach takie jak: Family Sport, Sport Club, English Club Tv, Eurochannel, MTV Base Hits, VH1 Classic, Kino Polska Muzyka i 16 ośrodków Regionalnych, DocuBox, FashionBox. Trzy lata poszukiwałem optymalnej oferty, lokalna kablówka, Cyfrowy Polsat i teraz Netia. Na razie tutaj zostaję :)

 

O co wy sądzicie o tej ofercie. Może ktoś z was tez użytkuje. Zachęcam was do kontynuowania tego wątku i dzielenia się swoimi uwagami i problemami technicznymi związanymi z TV Netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta nie jest aż tak droga za wszystkie kanały bez premium (HBO, Canal+ i Filmbox) wychodzi 85 zł plus internet do 20 Mb za 35 zł (sieć własna Netii) wychodzi 120 zł. Ja osobiście dobiorę sobie pakiet Filmboxm Live gdzie jest świetny kanał dokumentalny DocuBox HD wersja angielska i razem z netem będę płacił 140 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfiasz19gr

napisz jak się sprawuje ten nowy streaming: jaka jest jakość obrazu (czy masz jakieś porównanie, choćby z naziemną dvb-t), czy spada jakość na niższy poziom streamingu przy korzystaniu z neta (masz pełne 20 Mb/s, w VDSL czy ETTH?), czy są do wyboru ścieżki dźwiękowe i napisy na kanałach filmowych premium, jaki jest ogólny komfort użytkowania - szybkość działania dekodera, przełączania kanałów, wyświetlania info, itp.?

 

p.s.

oferta programowa i cenowa jest jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć masloww. Mam TV i internet Max20 mam sieci własnej Netii na Cu. Poprzednio miałem Polsat Cyfrowy, a więc w porównaniu do CP jakość jest lepsza. Telewizja wykorzystuje jakieś 8-10 Mb/s a Netia Player ma w Netia Spocie (ruterze) ustawiony priorytet, a więc wszystko chodzi stabilnie. Lada dzień Netia ma się przełączyć na nową platformę nadawczą i tam mają być dostępne napisy i wybór ścieżki dźwiękowej. Z szybkości działania dekodera jestem zadowolony. Co wyróżnia Netia Playera na tle innych to, że ma wiele serwisów dodatkowych Ipla, Kinoplex, TVP Sport, TVN Player Mood, Filmbox Live i HBO GO. W tej chwili to dla mnie oferta optymalna na rynku.

 

Instalacji internetu i TV od podpisania umowy w salonie Netii zajęła im cztery dni, czym byłem mile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przedłużyć z netią umowę mam u nich teraz prędkość 23mb/s a chcą mi dać do 20mb jak twierdzą konsultanci do 15mb bo niby więcej nie pociągnie (ciekawe) i dają mi telewizję. Dokładnie internet do 20mb(max15) za 49,40 i telewizję 1 miesiąc za złotówkę a później zależy jakie pakiety wybiorę. Mam takie pytanko czy mogę mieć tańszy ten internet np za 40zł i większą tą prędkość niż proponują czyli nawet te 20mb? Jestem z nimi już 10lat i to mogą być ostatnie tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...