Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkoe firmy które obecnie rezygnują z reklamowania się tej stacji, robią to nie dlatego że stacja urosła, tylko że w stacji pojawiły się trzy głupie rasistowskie wypowiedzi. Nie ma tu co dorabiać innych teorii. 

Nikt z reklamodawców by się pakietami nie zainteresował, gdyby nie te wypowiedzi. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Developer napisał(a):

Bardzo dobre pytanie - też chciałbym to wiedzieć. To było 8 lat rządów, dwukrotnie większościowy klub parlamentarny i sprzyjający prezydent, a więc stuprocentowa sprawczość. Jeśli przy takich możliwościach i takim finansowaniu nie potrafili zbudować silnego finansowo, konkurencyjnego kanału informacyjnego, to w moim odczuciu możliwości są dwie. Albo kasa została źle wykorzystana (żeby nie powiedzieć mocniej), albo są na tyle nieumiejętni, że zwyczajnie (pomimo finansowania) nie potrafili zbudować takiego medium. Tak czy inaczej, to jest nie do obrony, więc pretensje mogą mieć tylko i wyłącznie do siebie. Moim zdaniem, zgubiła ich też krótkowzroczność, bo nikt nigdy nie rządził i nie będzie rządził wiecznie, więc na pewne sprawy trzeba patrzeć w dalekiej perspektywie. Mam tu na myśli, zarówno budowę konserwatywnych mediów, jak i budowę zdolności koalicyjnej w parlamencie. Gdyby o tym drugim pomyśleli kilka lat wcześniej, to być może obecnie, jako zwycięska partia w październikowych wyborach, zbudowaliby koalicyjną większość.

 

Bardzo dużo postów od pewnego czasu w tym watku, ale nie znalazłem nigdzie konkretu odnośnie wysokości tego wsparcia. Pamiętajmy tez, ze to często mogły być pieniądze dedykowane wiec np. Pieniądze były z Lasów Państwowych na realizację programu dotyczącej gospodarki leśnej, a nie na rozwój technologiczny stacji itd. Wcale nie jestem przekonany, ze szły tam duże pieniądze biorąc pod uwagę koszta jakie generuje telewizja. 

 

Co do emisji programu M. Wolskiego to pamiętam, że chyba w przeszłości pokazywali jego szopkę noworoczną. TV Republika ma swój program interaktywny prowadzony przez Jacka Sobalę. Kwestia to finanse, tu może być glowny problem, gdyby program wrócił z Rafałem Ziemkiewiczem, Łukaszem Warzechą to byłoby to ciekawe acz mam wątpliwości czy to się uda. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fanbonda napisał(a):

Co do emisji programu M. Wolskiego to pamiętam, że chyba w przeszłości pokazywali jego szopkę noworoczną.

Tak, w pierwszych latach istnienia stacji Wolski miał cotygodniowy program ("Tydzień do rymu") oraz właśnie szopki na przełomie lat, czasem robione z Piotrem Piekarczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adrian96 napisał(a):

Podobno w komentarzach (np. na portalu wpolityce.pl) słychać ubolewanie że Telewizja Republika zaczęła być poprawnie politycznie w sprawie imigrantów i niektórzy z widzów przestają oglądać telewizję z tego powodu. Jak to skomentujecie ?

Ciężko skomentować, bo nie wiem co piszący komentarz ma na myśli pisząc, ze zaczęli być poprawni politycznie.  W ostatnim tygodniu właściwie nie oglądałem kanału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bartosz10 napisał(a):

Z czego jak na razie media expert dalej jest reklamowany w Republice - dzisiaj widziałem ich reklamę w tej stacji

Ale gdzieś czytałem, że mają umowę do dzisiaj, więc chciałem się wstrzymać do czasu upłynięcia tej daty (czyli do jutra), żeby sprawdzić, czy po tej dacie dalej będą ich reklamy na antenie Republiki

Też to zauważyłem, a rzekomo mieli zrezygnować. Czyżby, jak to mówił mój kolega, te odejścia to chwilowe, a na dłuższą metę może im się ten "bojkot" nie opłacać? 🤔

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media Ekspert miał do niedzieli się ukazywać. Nie twórzcie teorii, wystarczy czytać oficjalne komunikaty.

https://www.money.pl/gospodarka/kolejna-firma-rozstaje-sie-z-tv-republika-nieoficjalne-doniesienia-6981135956519456a.html

Na marginesie lista zdaje się wydłużyła:

https://www.fakt.pl/pieniadze/tv-republika-dostala-kolejny-cios-czegos-takiego-nikt-sie-nie-spodziewal/khthsw3?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=undefined

 

Cytat

Carrefour Polska, Pyszne.pl, Żabka, Orlen, Lidl Polska, Polfa, Provident, Perła Browary Lubelskie, Kaufland, Grupa OLX, Reckitt Benckiser i Tarczyński. Na przyłączenie się do bojkotu zdecydował się też Wedel.

Cytat

Postawy i treści prezentowane w TV Republika są sprzeczne z naszymi firmowymi wartościami, dlatego rezygnujemy z emisji reklam produktów E.Wedel w tej stacji. Decyzję o wyłączeniu TV Republika z planu mediowego, podjęliśmy natychmiast po doniesieniach o pojawieniu się tam ksenofobicznych i rasistowskich wypowiedzi, ponieważ nie chcemy, aby marka E.Wedel była kojarzona z mową nienawiści. Obecnie z agencją mediową Zenith pracujemy nad jak najszybszym wyjściem z TV Republika

— czytamy w oświadczeniu biura prasowego Wedla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podał przykłady tego obrażania wiary katolickiej, bo takimi ogólnikami każdy może sobie cokolwiek napisać.

 

 

Tymczasem pojawiła się informacja w sieci że jeśli Polsat Media nie wycofa się z nakładania kar, to firmy które wycofały swoje reklamy z TV Republika, będą je tam emitować, aby nie zapłacić kary, ale zmienią spoty na takie które wymierzają w stacje.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/problem-z-wycofywaniem-reklam-z-tv-republika-kary-od-polsatu-i-sprytny-plan/s5hbqjf

Cytat

Okazuje się, że cały spór może się ostatecznie skończyć tym, że reklamy pozostaną w TV Republika, będą jednak wymierzone w tę stację. Mowa o kampaniach społecznych wytykających nienawiść na tle rasowym i nawołujące do jej zwalczania. Firmy liczą się z tym, że TV Republika odmówi ich emisji.

 

 

 

I kolejny skandal. Tym razem na portalu TV Republika

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-skandaliczny-artykul-tv-republika-serduszka-kwestujace-dziec,nId,7256303

Cytat

TV Republika zamieściła w poniedziałek skandaliczny artykuł, w którym powołując się na nagranie z mediów społecznościowych stwierdza, że "serduszka, kwestujące dzieci, puszki, koncerty, aukcje" to "dla internautów nic nowego", wiążąc to z Niemiecką Pomocą Zimową. Materiał pojawił się po oburzających słowach Jana Pietrzaka i Marka Króla na antenie Telewizji Republika. Po fali krytyki około godziny 12 artykuł zniknął ze strony.

Cytat

W poniedziałek rano na stronie internetowej TV Republika pojawił się skandaliczny materiał. Redakcja, powołując się na jedno nagranie znalezione na portalu X (dawniej Twitter) oceniła, że "serduszka, kwestujące dzieci, puszki, koncerty, aukcje" nie są dla internautów "niczym nowym". 

Jak wskazano, w latach 30. i 40. XX w prowadzono "ogólnoniemiecką zbiórkę" tzw. pomoc zimową (Winterhilfswerk). Powołując się na informacje zamieszczone w Wikipedii, TV Republika wskazywała, że w akcji wykorzystywano "kwestowanie dzieci i młodzieży w miejscach publicznych", a darczyńcy otrzymywali "serduszka".

 

 

Niemiecka pomoc zimowa, to znów coś nowego dla mnie, zatem za wikipedią

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemiecka_Pomoc_Zimowa

Cytat

Niemiecka Pomoc Zimowa (niem.: Winterhilfswerk), pełna nazwa: Pomoc Zimowa dla Ludu Niemieckiego (niem. Winterhilfswerk des Deutschen Volkes), skrót: WHW) – coroczna zbiórka darowizn w nazistowskich Niemczech dokonywana przez Narodowosocjalistyczną Opiekę Ludową (niem. Nationalsozialistische Volkswohlfahrt) w celu pomocy w finansowaniu pracy charytatywnej. Darowizny na rzecz Pomocy Zimowej, które były z nazwy dobrowolne, ale de facto obowiązkowe dla obywateli niemieckich, zastąpiły finansowane z podatków instytucje opieki społecznej i uwolniły pieniądze na dozbrojenie[1]. Ponadto pełniły propagandową rolę podkreślenia solidarności „Volksgemeinschaft” (wspólnoty rasowej)[2].

 

Ja nie wiem to skomentować. To już przechodzi wszelkie granice.

Ktoś tu pisał że stacja się odcięła od poprzednich wypowiedzi? No właśnie widzę. Nowe coraz lepsze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego jeszcze sugerowanie, że IKEA jest miłośnikiem Hitlera - taka jest okładka najnowszego nru Gazety Polskiej, który znajdzie się w sprzedaży w środę, a który już jest reklamowany na antenie.

 

Tak więc pamiętne 3 haniebne wypowiedzi to tylko początek zrównywania wszystkich i wszystkiego z nazistami. Sakiewicz i jego ludzie idą dalej i takich treści będzie coraz więcej.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dajcie spokój, przecież gołym okiem widać, że to jest spisek żeby zniszczyć Telewizję Republikę, no na chłopski rozum widać. Dajcie im w spokoju szczuć na wszystkich dookoła. 

Jak tak dalej pójdzie, to Republika będzie jak telewizja publiczna - nie będzie przerywała programów reklamami 😆 Widać gołym okiem, że celują tylko w najmocniejszy beton, trochę szkoda, że nie chcą powalczyć chociaż o trochę bardziej neutralnego widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie mieści w głowie. Sklep z meblami zrównują z Hitlerem. Czy prawami wiedzą, że większość mebli pochodzi z Polski? Mój ojciec pracuję w fabryce w Wielkopolsce. Co trzeba mieć w głowie by takie rzeczy robić? Czy oni coś złego komuś zrobili. Jako pracodawca, to jest świetna firma u wiem co mówię. Banda ludzi, troglodytów, bo inaczej ich nazwać nie można, mówi, że Ikea to Hitler. Gdzie ja żyję?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

doniesieniach

 To prawda. 

Co do Ikei to twórca Ikei byl zwolennikiem Hitlera, nie widze powodu do krytyki za podawanie informacji zgodnej z prawdą historyczną. 

Co do WOŚP to strzał w stopę. Kto chce to wspiera, kto nie to nie. Akcja cieszy się powszechnym szacunkiem. Gdyby były nieprawidłowości w wykorzystaniu środków finansowych to wykazały by to kontrole ministerstwa. Fundacja przyjęła pewien model dzialania i część zadan realizuje poprzez spółki założone do tego celu. Budzi to kontrowersje, ale jest to zgodne z prawem. 

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fanbonda napisał(a):

Co do Ikei to twórca Ikei byl zwolennikiem Hitlera, nie widze powodu do krytyki za podawanie informacji zgodnej z prawdą historyczną.

Nawet jeśli to prawda, jaki widzisz powód aby po tylu latach robić taką okładkę i wplątywać w to firmę?

 

Poza tym należałoby pisać pełny obraz sytuacji, powołując się na rys historyczny

Wynika z niego że ten epizod miał jako nastolatek a nie jako prezes firmy Ikea.

Nadal nie widzę związku z okładką.

 

https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/ingvar-kamprad-zalozyciel-ikei-historia-zycia/rrh6c3s

Cytat

Rodzice Kamprada byli emigrantami z Niemiec. Życiorys szwedzkiego potentata obfituje w mniejsze czy większe kontrowersje. Największe oburzenie wywołało jednak ujawnienie jego faszystowskiej przeszłości. Jako nastolatek, Ingvar Kamprad dołączył do młodzieżowego ruchu nazistowskiego, będąc pod wpływem poglądów swojej babci, wielkiej admiratorki Hitlera.

Cytat

Wiele lat później, już jako prezes Ikei, nazywał tę decyzję "największym błędem swojego życia". Napisał nawet list do pracowników, w którym prosił ich o wybaczenie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Nawet jeśli to prawda, jaki widzisz powód aby po tylu latach robić taką okładkę i wplątywać w to firmę?

 

Poza tym należałoby pisać pełny obraz sytuacji, powołując się na rys historyczny

Wynika z niego że ten epizod miał jako nastolatek a nie jako prezes firmy Ikea.

Nadal nie widzę związku z okładką.

 

https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/ingvar-kamprad-zalozyciel-ikei-historia-zycia/rrh6c3s

Musi być powód? O historii zawsze można pisać. Związek publikacji oczywisty z decyzja Ikei. Co jak co, ale żaden z twórców Tv Republiki nie byl w młodości zwolennikiem Hitlera. Więc zanim będą potępiać Tv Republika niech spojrzą na siebie i zaczną od siebie. Inaczej to hipokryzja. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szczuciem, o ile nie ma związku z bieżącymi wydarzeniami.
Nie przypadkiem przypomnieli sobie o życiorysie (swoją drogą bardzo niektóre osoby lubią w nich grzebać) akurat teraz. Zatem jest to celowy zabieg, aby uderzyć w firmę, a nie przedstawić rys historyczny jej właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam bardzo Sakiewicz nie ma krewnych kilka pokoleń wstecz, którzy byli komunistami, czy też mają inne brzydkie rzeczy na sumieniu?? Obciążanie aktualne osoby grzechami krewnych pokoleń wstecz jest idiotyczne! Często są to grzechy wymuszone przez okoliczności, przez czasy, w jakich ci ludzie żyli. Każdy z nas ma w rodzinie takie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanbonda Artykuł mnie nie interesuje, skoro widzę okładkę

Jeśli już, to okładka powinna brzmieć neutralnie, typu 'Obecny prezes Ikei w przeszłości miał epizod...."

Tak zaprezentowana okładka ma jasny cel, wywołać emocje skierowane na firmę Ikea która została wymieniona wielką czcionką, aby zwrócić na markę uwagę a nie na jej szefa. Nie broń tego, bo robi się śmieszno i straszno.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jantar napisał(a):

A to przepraszam bardzo Sakiewicz nie ma krewnych kilka pokoleń wstecz, którzy byli komunistami, czy też mają inne brzydkie rzeczy na sumieniu?? Obciążanie aktualne osoby grzechami krewnych pokoleń wstecz jest idiotyczne! Często są to grzechy wymuszone przez okoliczności, przez czasy, w jakich ci ludzie żyli. Każdy z nas ma w rodzinie takie osoby.

Wybacz, ale ja jakoś nie mam. 

@dvbtowiec dziękuję za szczerą odpowiedź. Temat jest zamknięty. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...