Skocz do zawartości

Czego mi brakuje w SatKurierze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#141 Flis

Flis

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Od: 02 cze 2013
  • LokalizacjaSarzyna/Lublin

Napisano 12 grudzień 2013 - 17:23

Jest do tego publisher na stronie głównej portalu Sat kuriera.
Życie to jedna wielka niewiadoma raz masz szczęście a za drugim razem dostajesz kopa
http://forum.satelitarne.tv/index.php

#142 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 grudzień 2013 - 20:50

Newsy trafiają na stronę satkurier.pl, prawdę mówiąc do gazety nie dajemy - za duży poślizg spowodowany drugiem. Kiedyś były działy z newsami, ale przy obecnej powszechności Internetu drukowanie "przeterminowanych" newsów straciło sens ;) Lepiej przeznaczyć cenne papierowe strony na inne teksty ;) News może trafić do druku jeśli jest coś super ważnego, ale zdarza się to obecnie rzadko.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#143 mexykaniec

mexykaniec

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 761 postów
  • Od: 13 sie 2012

Napisano 14 grudzień 2013 - 12:53

A coś na temat mojej propozycji (wrzucenie starych wykazów na stronę/forum)? Żadnej wartości finansowej i tak nie mają, więc wydawca na tym by nie stracił. A choćby kilka przykładowych wykazów archiwalnych (powiedzmy 1 z każdego roku) byłoby fajną ciekawostką dla pasjonatów.

Nie pokazują - źle, pokazują - też źle. Ach te Polaczki, nie da im się dogodzić.

Termin wywodzi się od Niemców, którzy po raz pierwszy zaczęli używać pogardliwego określenia "Pollack" (dosłownie "Polaczysko" bądź "Polaczek") w czasie germanizacji ludności polskiej.

#144 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 grudzień 2013 - 13:51

Na forum na pewno nie, natomiast być może z czasem jakieś archiwalia będą pokazywać się w ramach e-wydań ;) (być może już by się pojawiały, ale blokuje nas permanentny brak czasu)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#145 BizzareX

BizzareX

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Od: 12 lip 2013

Napisano 17 grudzień 2013 - 13:55

Mr. [email protected] Czy jest możliwość w przyszłości wprowadzenia np że użytkownik napisał by dobrego newsa to trafił by on do gazety sat kurier za odpowiednią ilość oczywiście jakaś nagroda. :D

Chciałem zapytać czy nagroda będzie przewidziana również dla użytkownika ,który zrobi jakieś zdjęcie,któregoś z redaktorów Sat Kuriera w kłopotliwej sytuacji :oops: i jeżeli prześle je do redaktora naczelnego to czy też może liczyć na jakąś gratyfikację finansową :?: :smile: :] :wink: :wink: :wink:

#146 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 grudzień 2013 - 16:40

Można liczyć na potępienie administratora :P

#147 BizzareX

BizzareX

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Od: 12 lip 2013

Napisano 18 grudzień 2013 - 14:16

Czyli pójdę z tymi fotkami do "Faktu" :] :wink:

#148 Link

Link

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 6 postów
  • Od: 22 gru 2013

Napisano 23 grudzień 2013 - 11:33

W sat kurierze brakuje mi jednego konta na Twiteerze. Żeby jeszcze bardziej byli popularni.

#149 barluki

barluki

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 74 postów
  • Od: 30 sie 2006
  • LokalizacjaWieś

Napisano 19 marzec 2014 - 13:05

Hej .Koledzy redaktorzy Sat kuriera, czy istniała ,by szansa zamieszczenia w wersji drukowanej testów sprzętu linuxowego. Chodzi mi o tunery Miraclebox Premium/Mini i Gigablue HD800 SE/UE/Quatro Plus.Bo wielu czeka na kompetentne testy tego w miarę przystępnie cenowego sprzętu.
Pozdrawiam

#150 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 marzec 2014 - 15:33

W przypadku Miraclebox nie mamy kontaktu z nikim od dystrybucji, przekażę temat do analizy. Natomiast Gigablue jest dostępny, ale prawdę mówiąc nie planowaliśmy jakoś bliżej przyglądać się serii Plus, traktując ją jako rozwinięcie poprzedniej serii, załatwiające w szczególności kwestię modułu Cyfrowego Polsatu (przynajmniej na UE mamy potwierdzone działanie, choć testowane na razie pobieżnie). W wolnej chwili przyjrzę się bliżej tej serii i zastanowimy się nad publikacją ;)

#151 aro

aro

Król Typer EuroBasket & Speedway 2015

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4090 postów
  • Od: 30 maj 2010

Napisano 06 kwiecień 2015 - 22:54

Czy jest możliwy w jednym z najbliższych wydań test odbiornika Openbox SX9 Combo ?

Openbox SX9 Combo (500GB)
nc+: Superpremium+ , IPTV

CP: Rodzinny HD, Sport HD,
Antena 90 cm, Obrotnica: 53.0E-30.0W

#152 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 kwiecień 2015 - 03:32

Niestety nie ma takich planów, na razie najbliższe dwa wydania są już wstępnie zaplanowane i nawet mógłbym napisać czego testy będą, ale nie napiszę, bo się zepsuje niespodzianka, a poza tym lepiej nie zapeszać :P Na razie tajne :P

#153 irek6311

irek6311

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 764 postów
  • Od: 18 sie 2010

Napisano 08 maj 2015 - 20:25

Niedługo kanały SD zgasną i może by pomóc w doborze anteny/konwertera pod nowy tuner/dekoder Satelitarny,
dziś kupiłem Magazyn z Maja i pochwalę bo ciekawie poskładany i mi spasował taki zestaw, oby tak zostało :D

#154 tracer10

tracer10

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 970 postów
  • Od: 23 kwi 2007
  • LokalizacjaWaterford

Napisano 27 sierpień 2016 - 21:25

Ja napiszę może czego nie brakuje i jest za dużo.

Otóż czytałem ostatni numer SK po kilku latach przerwy i niestety jedno się nie zmienia.

A mianowicie prawie 1/3 pisma to tabele z wykazami programów.

Zupełnie chybiony pomysł na te czasy, nie tego oczekiwałem.

Można śmiało założyć iż każdy kto czyta SK w wersji papierowej ma internet więc te tabele to marnowanie miejsca w gazecie które mogłoby być wykorzystane inaczej.

Żeby to jeszcze było 10% gazety, ale 30%?

Cóż szkoda zamawiać nawet, choć reszta jest OK.

#155 szczepaniu

szczepaniu

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 138 postów
  • Od: 24 maj 2016
  • LokalizacjaSopot

Napisano 27 sierpień 2016 - 22:26

Ale tabele oddają swój klimat. Pamiętam, jak je analizowałem kilka lat temu. Fajna, przydatna rzecz, nie każdy woli wersję z komputera. ;)

Użytkownik Barti edytował ten post 28 sierpień 2016 - 02:07
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.

UPC:Horizon max+eleven+mediabox HD+120mb/s

Nbox E2 250GB:13E+19E FTA

Przepraszam za błędy jestem dyslektykiem :wink:

#156 tracer10

tracer10

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 970 postów
  • Od: 23 kwi 2007
  • LokalizacjaWaterford

Napisano 27 sierpień 2016 - 22:58

Być może i tak, ale według mnie te tabele na 1/3 gazety to relikt po czasach kiedy nie każdy miał neta.
Reszta jest ciekawa i tu nie miałbym większych uwag.
Ale jak kto woli prawda?

#157 patryk92

patryk92

Edytor wykazów Forum SK

• Edytor wykazów Forum SK
  • PipPipPipPip
  • 913 postów
  • Od: 19 cze 2009
  • LokalizacjaSokołów Podlaski / Warszawa

Napisano 23 wrzesień 2016 - 07:48

Być może będzie to delikatine off-topic, ale napiszę tutaj. Mi w SATKurierze brakuje jednej rzeczy, a dokładniej - kolejnej, porządnej książki opisującej Historię telewizji w Polsce. :) Można by ładnie złożyć w całość wątek @Tomo21, który moim zdaniem jest idealną perełką tego forum oraz dodać nieco więcej informacji, przede wszystkim o powstawaniu telewizji publicznej i pierwszych stacjach komercyjnych (wszystko oczywiście z aktualnymi i poprzednimi wersjami logotypów). Moim zdaniem taka książka zyskałaby bardzo dużą popularność i szerokie grono odbiorców. Wiem, że przedsięzwięcie nie jest tak proste, jak wydanie kolejnego numery magazynu, ale w niedalekiej przyszłości może warto byłoby na ten temat pomyśleć. :P  A jak już się trochę rozmarzyłem to mam propozycję na kolejną publikację - Historia telewizji w Europie - i tutaj możnaby dodać np. ówczesny skład multipleksów cyfrowych we wszystkich krajach. :D

Użytkownik patryk92 edytował ten post 23 wrzesień 2016 - 07:50

Ferguson Ariva 250 Combo: Smart HD+.

SAT: 13E+19.2E+28.2E+4.8E+7E.

DVB-T: MUX 1, MUX 2, MUX 3, MUX 8 - RTCN Siedlce/Łosice, SLR Siemiatycze/Makarki.

#158 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 październik 2016 - 18:23

O tabelach już jakiś czas temu pisałem - niezmiennie cieszą się zainteresowaniem, są telefony do redakcji np. zgłaszające zmiany. Ilość stron zredukowaliśmy wyrzucając PID-y. Na razie nie jest przewidywana ani redukcja, ani rozszerzanie. Prosta sprawa - gdyby to nie miało poczytności, to byśmy nie drukowali :)

@patryk92 - pomysł fajny, też bym taką książkę chętnie zobaczył, pewnie z archiwów magazynu udałoby się sporo wyciągnąć, archiwalne zrzuty ekranowe w jakości lepszej niż wrzucane było na Internet lata temu, bo wtedy była inna sytuacja i gdy portal startował, przy ogólnych słabych łączach (portal jest starszy niż Neostrata ;) ), to się oszczędzało transfer i dawało małe grafiki ;) No ale przy obecnej obsadzie redakcji byłoby to ciężko dopiąć, dodatkowo generalnie spada czytelnictwo i wydanie pozycji książkowej o tak wąskiej tematyce może się niestety nie domknąć finansowo. Pomysł przedyskutujemy na spokojnie w redakcji przy większym spotkaniu ;)

#159 SiGi

SiGi

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 618 postów
  • Od: 22 kwi 2009
  • Lokalizacjamałapolska

Napisano 20 czerwiec 2017 - 21:20

Witam, jaka jest realna szansa aby w magazynie pojawiła się dodatek w postaci naklejki na antenę?

19396704_1495034660546680_61698882670913

Użytkownik SiGi edytował ten post 20 czerwiec 2017 - 21:20

1zxwiok.png  10drxuf.jpgUniCable FamilijnyMax +Sport +Film +Cinemax umowa12/3m średnio 48,74zł do 17.05.2018r.

#160 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 czerwiec 2017 - 19:17

W magazynie nie ma planu, bo tych naklejek zrobiliśmy tylko próbną serię w małej ilości, zostało chyba z 10 sztuk, nie ma planów jakoś tego rozwijać.