Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pełne skanowanie dowolnego satelity w tym Astry.

Należy wybrać Antena / Wyszukiwanie automatyczne i dalej w tym menu trzeba wybrać satelitę i uruchomić wyszukiwanie.

Wybór satelity jest dostępny tylko w przypadku skonfigurowania ustawień DiSEqC w konfiguracji Anteny.

@ jpiechocki nie ma pojęcia o działaniu tego dekodera.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno na dekoderach polsatu trzeba recznie wyszukiwac astre po kazdym transponderze? Nie ma automatu?

 

Potwierdzi ktoś?

 

Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

 

Jest pełne skanowanie dowolnego satelity w tym Astry.

Należy wybrać Antena / Wyszukiwanie automatyczne i dalej w tym menu trzeba wybrać satelitę i uruchomić wyszukiwanie.

Wybór satelity jest dostępny tylko w przypadku skonfigurowania ustawień DiSEqC w konfiguracji Anteny.

@ jpiechocki nie ma pojęcia o działaniu tego dekodera.

 

No widzisz, dobrze że odpowiedziałes przynajmniej mnie poprawiłeś. Już wiemy coś więcej :)

Edytowane przez jpiechocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby korzystać z dekodera HD 6000 trzeba posiadać instalację antenową do odbioru sygnału z satelity Hot Bird 13E.

Satelita Astra 19.2E może być wyłącznie skonfigurowany jako dodatkowy satelita po zastosowaniu w instalacji przełącznika konwerterów DiSEqC, który umożliwi poprawne skonfigurowanie anteny w menu dekodera.

 Więc moje pytanie brzmi: mam konwerter tylko na astrę i jak włączę diseq to dekoder dziwnie sie zachowuje (za każdym  razem  znajduję inną ilość kanałów przy pełnym skanowaniu). U kolegi znajduje ponad 300 kanałów(nie posiada diseqa) a tutaj tylko 120 kanałów. Nadmieniam iż sygnał został ustawiony miernikiem satlinka króry wskazuje ponad 80% jakości a dekoder nawet działa przy 29% jakości i nic sie nie tnie mimo iż wskaźnik pokazuje czerwone pole gdzie obraz powinien sta lub wcale. Dla mnie to jest dziwne że muszę włączyć diseq skoro go nie mam bo używam tylko jednego konwertera. I zapewne to może kolidować jego dziwne zachowanie.

Edytowane przez jezyk403
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś. HD6000 potrzebuje sygnał z HB, a nie tylko ustawiony DiseqC w MENU. Karta dekodera musi co jakiś czas odebrać instrukcję do nieblokowania dekodera, która nadawana jest z transpondera CP na satelicie Hot Bird. W Twojej sytuacji dekoder za jakiś czas zostanie zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualna wersja, to: 4.70.1.23

 

Póki co usunięcie kanałów z głównej listy, znajdujących się powyżej pozycji 1000 nie jest możliwe bez wykonania ustawień fabrycznych. Ma to być przywrócone przy kolejnych aktualizacjach.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie, kiedy ta aktualizacja będzie? Przy ostatniej aktualizacji były przywrócone ustawienia fabryczne (albo samo, albo syn), a teraz wyszukałem kanały z Astry 28,2 i niestety pełno muslimskiego śmiecia.

Edytowane przez BODEK510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie do użytkowników tego dekodera. Czy też co jakiś czas (u mnie tak około co 2 miesiące) kasują się wszystkie kanały i lista ulubionych. Po włączeniu jest komunikat" Brak zainstalowanych kanałów...". Czy to jest podstawa do wymiany dekodera od ręki, bo na miejscu w APS przecież tego od razu nie stwierdzą. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi, co z tą przypadłością zrobić.

Edytowane przez raafmix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do użytkowników tego dekodera. Czy też co jakiś czas (u mnie tak około co 2 miesiące) kasują się wszystkie kanały i lista ulubionych. Po włączeniu jest komunikat" Brak zainstalowanych kanałów...". Czy to jest podstawa do wymiany dekodera od ręki, bo na miejscu w APS przecież tego od razu nie stwierdzą. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi, co z tą przypadłością zrobić.

 

Powodem usterki jest uszkodzona pamięć dekodera, wymień dekoder w APS na sprawny.

Dopilnuj aby w APS wpisali w zgłoszeniu dokładnie ten powód usterki o którym piszesz.

Wymień całość, czyli wszystkie akcesoria które dostałeś z dekoderem.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem usterki jest uszkodzona pamięć dekodera, wymień dekoder w APS na sprawny.

Dopilnuj aby w APS wpisali w zgłoszeniu dokładnie ten powód usterki o którym piszesz.

Wymień całość, czyli wszystkie akcesoria które dostałeś z dekoderem.

 

Rozumiem, że równocześnie dostanę od razu ten sam model dekodera czy jakiś zastępczy?

 

Edytowane przez raafmix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem mam drobne zastrzeżenie do HD 6000. Otóż zamiast częstotliwości dekoder wczytuje operatorską listę kanałów będącą na danej częstotliwości. Przez to niestety nie można pobierać na przykład stacji testowych lub FTA będących poza listą kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni dodać możliwość zgrania listy ulubionych na pendrive i możliwość przeniesienia jej na inny dekoder.Mam 4 sztuki i modyfikacja listy na każdym z osobna jest kłopotliwa i czasochłonna.

Opcja przesuń bardzo potrzebna chociaż w ulubione !!!

Edytowane przez kobi666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgranie listy ulubionych na pendrive byłoby przydatne - byłoby jakieś zabezpieczenie przed ustawieniami fabrycznymi, które to trzeba byłoby wykonać. Z tego co wiem to opcja "przesuń" jest w ustrawieniach list ulubionych i tyczy się zmiany miejsc danych kanałów. Jeżeli już przy listach ulubionych jesteśmy to powinno zwiększyć się także limit stacji do dodania na nie - z 300 slotów do takiej liczby możliwych miejsc dla kanałów jaka jest w Evoboxach PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o odpowiedź Specjalistę CP:

------------------------------------------------

(dekoder HD-6000 soft 4.70.1.23 + dysk własny 320 GB

ustawienia softu -> "automatyczna aktualizacja)

 

Problemy (ostatnio):

---------------------------

1) z głosem (po przełączeniu na inny kanał BRAK - pomaga przerzucenie na wyższy/niższy i powrót)

2) Całkowity ZANIK (BRAK) opcji "PRZYPOMNIJ" - po prostu zniknęło !!! (a było!)

3) Całkowity ZANIK opcji nagrywania "Nagraj wg czasu" - zniknęło z menu (a było!)

4) Częste zawieszanie się dekodera - pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki sieciowej (sic!)

 

Co "Jest grane" ? Co się ostatnio wydarzyło? (problem od ok 1 - 1 1/2 tygodnia - nie podam dokładnie).

 

dziękuję

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...