Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z dekoderem a właściwie z sygnałem. Mianowicie wczoraj zrobiłem połączenie dekodera z anteną odu wszystko działa jak trzeba tyle że utraciłem moc sygnału i jakość sygnału teraz mam moc - 72% a jakość 50% wcześniej było trochę lepiej na evoboxie mam 100-95% moc a jakość 85% na konwerterze Unicable. Czy może niechcący  któryś z kabli gdzieś wygiąłem czy drucik bo próbowałem kabel łączący konwerter z odu  wcisnąć w otwór w łączeniu talerza z konwerterem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mianowicie wczoraj zrobiłem połączenie dekodera z anteną odu wszystko działa/.../

próbowałem kabel łączący konwerter z odu  wcisnąć w otwór w łączeniu talerza z konwerterem :)

Fajnie :)

a teraz jeszcze raz,tylko po polsku.

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

zrobiłem instalację antenową odu połączyłem z konwerterem żeby do rutera ciągnąć osobnego kabla ( wyłoby ok 20m ) podłączyłem go z dekoderem HD6000 internet działa natomiast jeśli chodzi o moc i jakość sygnału to coś się zrobiło bo wcześniej miałem większy sygnał i moc teraz mam moc 72% a jakość 50% ( sygnał skacze miedzy zielonym a żółtym paskiem ) i nasuwa się pytanie co jest nie tak ? czy może uszkodziłem niechcący kabel łączący konwerter z anteną czy moze to jest normalne że po podłączeniu dekodera z ruterem automatycznie spada sygnał nie wiem może gdzieś popełniłem błąd :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym poruszył konwerter to również na głównym dekoderze straciłbym moc i sygnał ale jest bez zmian tylko na dodatkowym jest spadek a sprawdziłem to w MENU-USTAWIENIA ANTENY. Stawiałbym raczej na kabel, możliwe że jak nakładałem skrętkę to może drucik uszkodziłem...nie wiem skłaniałbym się raczej ku temu ale czy wtedy nie straciłbym w ogóle sygnału ?

Edytowane przez kx11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może straty są wywołane tym że sygnał przechodzi przez router LTE? Jeżeli na drugim dekoderze tak jak mówisz masz dobry sygnał to ja na twoim miejscu podłączył bym ten dekoder do konwertera omijając antenę LTE i zobaczył czy coś się poprawiło. Tylko teraz pytanie, masz faktycznie problem z odbiorem kanałów czy tylko martwi cię spadek mocy i jakości sygnału ? Bo jeżeli nie ma problemu np. oglądania telewizji przy padającym deszczu to ja bym się tym nie przejmował za bardzo. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłbyś... sprawdź poziom sygnału na tym samym kanale na obu dekoderach, np. na TVP1, potem na BBC Brit, TVN i porównaj. To się chyba w CP robi przytrzymując dłużej czerwony przycisk na pilocie.

 

Sprawdziłem BBC Brit - brak sygnału z anteny to samo na CBS Europa na TVP HD przycina się obraz tak samo jest na TNT HD wszystkich nie sprawdzałem jeśli chodzi o główny EVOBOX to stracił trochę na jakości sygnału jest ok 70% Moc sygnału 90 parę %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Problem jest następujący: posiadam jedną satelitę (90), pod którą jest podłączony osobno Hot Bird oraz osobno Astra 19.2. Dodatkowo mam dekoder HD 6000 i wybierając satelitę Astra nie ma w ogóle żadnego sygnału. Na mierniku Satink WS 6979 pokazuje, że na każdym transponderze jest idealny sygnał, a dekoder 0. I moje pytanie brzmi: czy do tego typu dekodera potrzebny jest monoblock, czy można zastosować osobny konwerter? Bo w menu trzeba wybrać DiSEqC, a przecież tak podłączony konwerter go nie potrzebuje.

 

2l8docp.png

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tym modelu dekodera już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na dekoderze HD 6000 chcesz odbierać jednocześnie Hot Birda i Astrę? Jeśli tak to w przypadku dwóch pojedynczych konwerterów pracujących w układzie "zeza" (jak u ciebie) potrzebujesz jeszcze przełącznik DiSEqC, który wpinasz pomiędzy konwertery, a dekoder. W przypadku konwertera typu Monoblock jest prościej, bo posiada on już wbudowany przełącznik DiSEqC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby korzystać z dekodera HD 6000 trzeba posiadać instalację antenową do odbioru sygnału z satelity Hot Bird 13E.

Satelita Astra 19.2E może być wyłącznie skonfigurowany jako dodatkowy satelita po zastosowaniu w instalacji przełącznika konwerterów DiSEqC, który umożliwi poprawne skonfigurowanie anteny w menu dekodera.

Ponadto w przypadku instalacji w konfiguracji konwerterów typu "zez", głównym konwerterem patrzącym "na wprost" powinien być konwerter dla Hot Bird. Konwerterem zezującym powinien być konwerter dla Astry.

Taki układ wymusza fakt, że sygnał z Hot Bird jest słabszy w porównaniu z Astrą.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...