Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz też nie wiem czy wolno mi o to pytać. Wcale nie żartuję. Skoro wrzucanie linków do teledysków jest zabronione :/

Pytanie do Starsa. W teledysku do Kate Bush Cloudbusting podmieniliście chyba audio? Czy jednak nie? Wersja z teledysku jest unikatowa i nie ma jej prawie na żadnym cd. Jeżeli jest to bardzo trudno dostępna. Czasami może warto zostawić gorsze audio ale zostawić unikalną wersję audio z teledysku aby zachować ten klimat.

 

Edytowane przez Rafiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ale jak się słucha i od razu się rozpoznaje, że to nie ta wersja, którą człowiek zna na pamięć to też chce się przełączyć na inny kanał bo od razu człowiek wyłapie, że coś jest nie tak z tą piosenką, że to nie ta wersja, że coś się nie zgadza. Jeżeli już podmieniacie audio to chociaż na takie, które jest "oryginalne" a nie pierwsze lepsze z brzegu na tzw. "odwal się" :/.  Podobna sytuacja jest teledyskami np. Mel&Kim czy z Chris Rea. W latach 80tych do teledysków były bardzo często wydawane inne wersje niż na płytach cd, najczęściej był to wersje z singli 7" albo naprawdę były to wersje tylko tylko do teledysków. Różnią się one na tyle od wersji albumowych, że słychać to od razu i powoduje  że "coś się tutaj nie zgadza", że to nie ta ulubiona piosenka i że jest jakoś dziwnie. Ale może tylko ja tak mam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko Ty tak masz :) oczywiście większość podmian się zgadza a te które się nie zgadzają jestem w stanie poświęcić dla brzmienia całości. Weź za przykład MTV 80's czy 90's. Tam niczego nie dotykają, jakie mają takie leci. No i przepraszam bardzo ale co chwilę brzmi to źle. STARS TV ma w pierwszej kolejności brzmieć. I może to jest droga do sukcesu bo sukces jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj trafiłem na "Supersonic" i z chęcią obejrzałem ale ani dobrego dźwieku tam nie było (cyka jak mp3 128 kbps) ani obrazu niestety.

Obraz psuje też zapewne to, że najpierw ze słabego materiału SD jest robione u Was HD, a potem to HD znów reskalowane jest do SD w przypadku przekazu satelitarnego.

Efekt taki, że po przełączeniu ze Starsowego mydła na inny kanal w SD typu 4fun ma się wrażenie jakby to było HD ;).

 

A MTV na swoich kanałach tematycznych HD w necie ma bardzo ładnie zremasterowany obraz (i dają 4:3 gdy teledysk tak był nagrany). Przy okazji zrzucę parę screenów bo się od dawna do tego zbieram.

A już Music Box to w ogóle klasa sama dla siebie jak już coś starszego puszczą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mityczna jakość starych kilpów na MBP już nie raz mnie tu dopada ale odpowiedz mi proszę na jedno pytanie: ile tego jest? Na sztuki? Bo na serio godzina programu dziennie to bez żartów proszę :)

 

piszesz o MTV i zremasterowanym obrazie (w tv tego nie widać) a ja o dźwięku. Na serio wszystko tam świetnie brzmi? Znowu bez żartów proszę :)

 

a u mnie zgłaszasz, że Supersonic źle brzmi i już w poniedziałek się tym zajmę :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o kanały takie jak MTV Block Party, Yo! itd z Pluto TV, dostępne za darmo w necie.

Pewnie zarówno w ich przypadku jak i MusicBoxa po prostu przepuszczają teledyski z oryginalnych taśm przez jakies AI.
Efekty mogą być fajne, zobacz np. tą JLO: https://www.youtube.com/watch?v=kvrLfgKGw0k

Na MTV 90s/00s jest niestety sieczka.

A za kontakt z widzem dla Ciebie oczywiście zawsze plus :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bgmnt napisał:

Ja wczoraj trafiłem na "Supersonic" i z chęcią obejrzałem ale ani dobrego dźwieku tam nie było (cyka jak mp3 128 kbps) ani obrazu niestety.

Obraz psuje też zapewne to, że najpierw ze słabego materiału SD jest robione u Was HD, a potem to HD znów reskalowane jest do SD w przypadku przekazu satelitarnego.

Efekt taki, że po przełączeniu ze Starsowego mydła na inny kanal w SD typu 4fun ma się wrażenie jakby to było HD ;).

 

A MTV na swoich kanałach tematycznych HD w necie ma bardzo ładnie zremasterowany obraz (i dają 4:3 gdy teledysk tak był nagrany). Przy okazji zrzucę parę screenów bo się od dawna do tego zbieram.

A już Music Box to w ogóle klasa sama dla siebie jak już coś starszego puszczą.

A jak odbierasz kanały tematyczne MTV HD przez sieć? 

2 godziny temu, STARS.TV napisał:

Jak kiedyś znajdę lepszą to podmienię. Najważniejsze, że w płatnych MTV które przecież mają największą bazę w historii takich kopii nie ma 🤣

Więc tutaj powinien pojawić się kanał roboczo nazwany powiedzmy Viva Classic który by zapewne pozamiatał Eurodance z lat 90 pod warunkiem że gdzieś tam to ich archiwum jest zakopane w piwnicy ale o tym kiedyś już była dyskusja że być może te wszystkie klipy z tej telewizji z tamtych lat, klipy często jednego teledysku czy do pięciu - po prostu nie ma w oryginale. Z całym szacunkiem dla Ciebie @STARS.TV do tego co robisz i za ten też kontakt z widzem w różnych kanałach komunikowania się ale Twoje pasmo Eurodance to nijak ma do tego czym był Eurodance na Vivie w latach 90. Może jakieś naciągane minimum. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, niektórzy pieją z zachwytu a to jedynie złudzenie, oni mają tego niewiele. Ja też już w tej chwili mam ze 300 starych klipów podmienionych na oficjalne HD ale w moim tłumie to znika. No i tę korzyść widać głównie w kablu a nie na sat. Ale umówmy się, czy przekaz sat MBP jest świetny? No nie jest :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, STARS.TV napisał:

Ależ oczywiście, niektórzy pieją z zachwytu a to jedynie złudzenie, oni mają tego niewiele. Ja też już w tej chwili mam ze 300 starych klipów podmienionych na oficjalne HD ale w moim tłumie to znika. 

Zazdroszczę Ci, że masz dostęp do takich materiałów. STARS.TV jest jednym z moich ulubionych kanałów, niestety reklamy psują odbiór. Tak, wiem, już mi pisałeś, ze nie da się nic z tym zrobić, a Pemium oprócz Zuzi nikt nie zechce wykupić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, STARS.TV napisał:

 No i tę korzyść widać głównie w kablu a nie na sat. 

No..widać..🙂

a Premium bez reklam też  bym wykupił 😉

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niedzielę zaskoczył mnie jakiś teledysk z Topu Hard Rock & Metal. Nabita a wcześniej odcięta zakrwawiona głowa jakiegoś zwierzęcia (chyba świni) z oznaczeniem 12+ i w sumie jeszcze przed 20. A wcześniej podobne klipy miały jednak oznaczenie 16+ i nie były tak wcześnie emitowane.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...