Skocz do zawartości

Multiroom w Orange TV


kowidor56
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście dla użytkowników testujących wszystko jest bez zmian. Ale brak pakietów nc+ na drugim dekoderze to nieporozumienie. Mówię to jako pracownik OP.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie,

Orientuje się ktoś czy można w Orange mieć dekoder połączony z jednym TV (w dużym pokoju), a drugie TV podłączone w sypialni do gniazdka antenowego tv kablowej (bez dekodera)? Takie samo rozwiązanie aktualnie mam w Vectrze, a zastanawiam się nad przejściem do Orange... 

Handlowiec Orange mówił, że nic o tym nie słyszał, ale że może zaproponować Multiroom za +10zł/msc. Ja obecnie za coś takiego nic nie płacę...

Myślicie, że może monter będzie mógł mi coś takiego zrobić? W bloku mam kilka kablówek, więc rozważam opcje...

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał kablowy może być analogowy, w systemie IPTV lub DVB-C / DVB-C2. Orange przesyła sygnał jako IPTV więc do jego odbioru potrzebny jest dekoder IPTV z czytnikiem kart Viacess - czyli nie obejdzie się bez drugiego dekodera i drugiej karty. Sprawa ma się identycznie do innych operatorów działających w standardzie IPTV.

Edytowane przez spello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam problem z dekoderem multiroom UHD88. Zauważyłam, że co jakiś czas obraz się zawiesza i pomaga czasem uruchomienie dekodera ponownie. Często po uruchomieniu dekodera widnieje komunikat aby sprawdzić połączenie sieciowe i za chwile wyskakuje komunikat o błędzie S01 przy czym dwa pola test połączenia oraz sprawdź później. Przycisk z testem połączenia niestety nie reaguje. Ponowne uruchomienie dekodera i tak w kółko, po 3-4 próbach dopiero załapuje jednak tylko na max godzinę. 

 

Zauważyłam, że kabel sieciowy podłączony do dekodera jest luźny i nie ma takiego charakterystycznego kliku, tak jakby końcówka była uszkodzona. Czy to może być powód tych problemów. 

 

Czy w takim układzie powinnam zgłosić to do działu technicznego aby przyjechali i sprawdzili? 

Usługę Orange posiadam ok 2 miesiące i od jakiegoś już czasu występują takie problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Chciałbym się w końcu od kogoś dowiedzieć, najlepiej z pomarańczki :), czy jest już możliwość multiroomu dla TV przez satkę? A jeśli tak to czy w połowie umowy da radę wziąć taką usługę?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom jest dostępny w IPTV w technologii VDSL i FTTH. Ogólnie satelita nie jest priorytetem dla Orange, tylko IPTV. Nie wiem, czy opcja multiroom pojawi się kiedyś w TV SAT.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe piszemy wielkimi literami. Poprawiono post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pakiet Polsatu nie będzie dostępny w DTH, bo w DTH poza Optymalnym wszystkie pakiety są pakietami NC+. Jeżeli NC+ dogada się kiedykolwiek z Cyfrowym (w co szczerze wątpię) to wtedy pakiet Polsatu trafi do oferty DTH. Jedyną realną rzeczą może byc to, że NC+ dogada się z Polsatem na Doku HD i wtedy trafi on do Orange TV w DTH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do Was pytanie. Multiroom w ramach oferty LOVE można połączyć przez WiFi albo skrętkę. U mnie WiFi raczej odpada bo są dwie ściany dzielące pokoje więc pewnie by krzaczyło. Pozostaje więc skrętka. Mam już ją położoną, ale potrzebuję internet po kablu w tym pokoju co ma być multiroom. I tu moje pytanie: czy można podpiąć dekoder (multiroom) nie bezpośrednio do tej położonej już skrętki tylko do routera ewentualnie switcha który byłby podpięty do tej skrętki, tak żeby był internet i Multiroom w tym drugim pokoju?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do Was pytanie. Multiroom w ramach oferty LOVE można połączyć przez WiFi albo skrętkę. U mnie WiFi raczej odpada bo są dwie ściany dzielące pokoje więc pewnie by krzaczyło. Pozostaje więc skrętka. Mam już ją położoną, ale potrzebuję internet po kablu w tym pokoju co ma być multiroom. I tu moje pytanie: czy można podpiąć dekoder (multiroom) nie bezpośrednio do tej położonej już skrętki tylko do routera ewentualnie switcha który byłby podpięty do tej skrętki, tak żeby był internet i Multiroom w tym drugim pokoju?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Jeśli wersja satelitarna, to zwykły switch zadziała. Ponoć można już mieć multiroom w wersji satelitarnej.

 

Ale z IPTV to nie przejdzie, bo dekodery trzeba podpiąć do specjalnego portu LAN w Funboxie.

Wtedy mogę ci tylko zaproponować rozdzielać RJ45 z dwóch stron kabla. Za 2zł kupisz takie kostki.

Wyglądają tak: http://obrazki.elektroda.pl/2329540600_1329635163.jpg

Trik polega na tym, że w kablu masz 8 żył, a faktycznie potrzebne są 4, więc można puścić dwa sygnały w jednym kablu.

W sieci znajdziesz o co chodzi.

 

Oryginalnie te rozdzielacze służą do ISDN, więc bez przeróbki się nie obejdzie.

Chodzi o to, aby nic nie rozdzielać, tylko zrobić przekierowanie

Kostki trzeba rozkręcić, połowę kabli wyciąć i jeszcze 4 kabelki z drugiego portu przepiąć na nieużywane piny.

 

Schemat portu 1:

1 - 1 ...kabel w ścianie...  1 - 1

2 - 2 ...kabel w ścianie...  2 - 2

3 - 3 ...kabel w ścianie...  3 - 3

6 - 6 ...kabel w ścianie...  6 - 6

 

Schemat portu 2:

1 - 4 ...kabel w ścianie...  4 - 1

2 - 5 ...kabel w ścianie...  5 - 2

3 - 7 ...kabel w ścianie...  7 - 3

6 - 8 ...kabel w ścianie...  8 - 6

 

Jeśli nic nie zrozumiałeś, to nic się nie martw. W handlu są też rozdzielacze z takim układem, tylko z niewiadomych powodów są sporo droższe.

Ale jeśli nie masz ducha majsterkowicza i nie żal ci tych kilku złoty, to będą ok.

Pamiętaj, że potrzebujesz po jednej sztuce z każdej strony.

https://www.spam.org/equip-rozdzielacz-spliter-rj-45-na-2xrj-45-127603-356820/

Trochę niekorzystnie, że z jednej strony jest kabel, a nie gniazdo. Będziesz potrzebować jeszcze łącznik RJ45, aby podpiąć to do tego kabla co masz w ścianie.

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...