Skocz do zawartości

25 lat MTV Europe


Piotr G.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To właśnie dziś, 1 sierpnia 2012 roku, kanał MTV Europe obchodzi swoje 25-te urodziny.

Kiedyś muzyczna stacja, dziś rozrywkowa, tegoż 1987 roku wystartowała z tym oto pierwszym klipem:

 

Do MTV Europe miałem dostęp od 1990 roku i aż do dziś, z małymi przerwami, głównie za pośrednictwem telewizji satelitarnej, a czasami bywało tak, że za pośrednictwem telewizji kablowej.

Nie sposób spisać tego wszystkiego, co posiadam w swoim archiwum z MTV Europe z tych wszystkich lat. Wiem, że mam całe programy, multum klipów, spotów, koncertów i wywiadów, zapowiedzi VJ-ów. Od tego 1990 roku zakochałem się w tej stacji, bo była ambitną stacją muzyczną z ambitnymi prezenterami i z bogatym archiwum klipów. Oglądałem i uwieczniałem na kasetach VHS program za programem - Music Non-Stop, Greatest Hits, The Soul Of MTV, Dial MTV, PartyZone, MTV Dance, 3 From 1, Hitlist UK, Hanging Out, 120 Minutes, Most Wanted, European Top 20, później wiernie oglądałem i nadal uwieczniałem Select MTV, Dancefloor Chart, Total Request, Data Videos, Bytesize, Top 100 Weekendy, Superock i wiele wiele innych pozycji na MTV Europe, gdyż były to dla mnie wyjątkowe programy - wspaniałe oprawy graficzne, wspaniali prezenterzy w tych programach, wspaniale dobrane klipy. Pokochałem MTV Europe, że mógłbym o tym kanale napisać książkę, ale brak czasu...

Dziś niestety już nie oglądam tej stacji, z wiadomego powodu - brak muzyki!

 

Wszystkich widzów, dawnych i obecnych oraz maniaków tego kanału, zapraszam do dyskusji.

 

Do obszernej lektury pt. "25 lat MTV Europe", której jestem autorem, odsyłam tutaj: http://www.itizaps.net/news.php

 

Poniżej przedstawiam oprawę MTV Europe chronologicznie, od roku 1989 do 2012

 

Wygląd MTV Europe w 1989 roku:

 

eu89.png

 

Wygląd MTV Europe w 1994 roku:

 

eu94.png

 

Wygląd MTV Europe w 1995 roku:

 

eu95.png

 

Wygląd MTV Europe w 2000 roku:

 

eu2000.png

 

Wygląd MTV Europe w 2001 roku:

 

eu2001.png

 

Wygląd MTV Europe w 2002 roku:

 

eu2002.png

 

Wygląd MTV Europe w 2006 roku:

 

eu2006.png

 

Wygląd MTV Europe w 2007 roku:

 

eu2007.png

 

Wygląd MTV Europe w 2008 roku:

 

eu2008.png

 

Wygląd MTV Europe w 2012 roku:

 

eu2012z.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrianie!!! kanał MTV Europe jest dostępny w Polsce wyłącznie w telewizjach kablowych Chopin, Tesat, Bart-sat, Telewizja Kablowa Koszalin, Sat-Mont-Service, JOY TV, Białogardzka Telewizja Kablowa, Bransat, Jim-sat czy Łaska Telewizja Kablowa.

wcześniej w polsce w pierwszych latach nadawania kanał ten był dostępny u wielu operatorów TV Kablowej oraz na satelicie Astra.

później gdy był lipiec 1995 kanał ten zakodowano i MTV Europe był wylącznie w sieci Multichoice, Natomiast w tym samym czasie w telewizjach kablowych MTV Europe zastapiono Vivą Niemiecką.

nawet o ile dobrze pamiętam ten kanał był jeszcze w 1997 roku w TVK Aster City.

później bo w latach 1998-2000 kanał ten był dostepny na platformie Wizja TV oraz w Polskiej Telewizji Kablowej.

w lipcu 2000 roku w miejsce MTV Europe pojawił się kanał VH1 i od tej pory kanał nie wrócił do polski.

obecnie kanał ten nadaje u operatorów telewizji kablowej których wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie te wszystkie elementy potężne, logo i belki

Moim zdaniem stara belka z podpisem artysty powinna powrócić do kanałów MTV. To klasyka.

kanał MTV Europe jest dostępny w Polsce wyłącznie w telewizjach kablowych

Pomijając już fakt chęci zastąpienia kanału MTV Polska wersją europejską kanał MTV Europe powinien zagościć na stałe w platformach cyfrowych. Jeśli chcą sobie nadawać polską wersję to OK ale dajcie nam znowu kanał od którego wszystko się zaczęło. Wiem że to już nie to samo ale przynajmniej tam leci więcej muzyki, jakość jest lepsza i klasyka kanału. Ale o czym ja tutaj piszę skoro platformy w Polsce mają problem z dołączeniem popularnych MTV Dance, MTV Hits czy VH1 Classic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.08.1981r o godzinie 12.01 rozpoczyna nadawanie MTV .Na ekranie ukazuje się obraz asrtonauty wbijającego flagę z logo stacji w powierzchnię księżyca oraz głos "Ladies and gentlemen this is Rock'n Roll",nowy kanał będzie 24 godziny na dobę nadawać teledyski .Pierwszy zostaje wyemitowany utwór "Video Killed Radio star" -The Buggles,w pierszej godzinie pojawią się też nagrania The Who ,Pat Benater,Styx,Clif Richard,Rod Steward,The Pretenders.Start telewizji umożliwiło 20 milionów dolarów przekazanych przez Warner Amex Satelite,telewizję stworzyli Tom Freston i Bob Pittman.Tydzień później MTV po raz pierwszy nadaje stereofoniczną relację z występu zespołu REO Speedwagon w Denver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak MTV to "amerykański wynalazek" potem szaleństwo przeniosło się na inne kraje . Dzisiaj Francja,Anglia ,Polska i inni mają "swoje MTV"

 

Odnośnie tego kanału taka mała ciekawostka ,początkowo MTV była niechętna pokazywać teledyski czarnych wykonawców co dobitnie było widać na przykładzie utworu "Billy Jean " Michaela Jacksona dopiero groźba bojkotu te strony wytwórni Epic/Columbia skłoniły władze stacji do jego emisji ,2 grudnia 1983r MTV jako pierwsza pokaże legendarny 14 minutowy teledysk "Thriller" Michaela Jacksona

 

Mnie w pamięci utkwił inny utwór opowiadający o obsesyjnej miłości "Every Breath You Take " The Police nastrojowy czarno -biały teledysk (dzieło członków zespołu 10CC) też bardzo często gościł na tym kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ... obecnie MTV Europe nadaje takie samo dziadostwo jak i w Polsce ... http://www.mtv.tv/shows/channel/MTV/ .... niestety ... może lepiej by było stworzenie "nowego" programu, mtv2, lub porządnego programu VH1, który zawierałby ramówkę tę z początku swojej działalności ? Obawiam się jednak, iż to nie możliwe.. jakiś czas temu wysłałem zapytanie do MTV w tej sprawie, i odpowiedź przyszła taka, iż to właśnie chcemy oglądać moje 16 urodziny czy też wypicowana bryka, nie wspominając już o nastoletnich amerykańskich, które szybko zaszły w ciąże niż muzykę - taką jaką znamy z lat 80-90. Według nich, muzyka nie cieszy się już zainteresowaniem ???

 

Z okazji urodzin ( podsumowania ) nasuwa mi się jedno, smutne pytanie, gdzie się podziało : europan top20, Greatest Hits z niesamowitym Paul King'iem, nie wspominając już piątkowe mtv party zone? a weekendy z gwiazdą ? Pamiętacie ? super sprawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według nich, muzyka nie cieszy się już zainteresowaniem ???

 

Mnie MTV Polska odpisało kiedyś że obecnie młodzież nie słucha już muzyki w TV tylko na urządzeniach przenośnych. Podobne zdanie było w jakimś wywiadzie. Widać że MTV ma swój "film" i będzie się tego trzymać. Ten "film" to "film" Viacomu i dopóki oni władają dopóty nic się nie zmieni. Wzięli się ostatnio za polską Vivę i już widzimy programy znane z MTV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja natomiast mam sentyment do belek (a raczej powinno się je określić jako banery/strapy), które były stosowane do 1998 roku. Do dziś pozostało z kilkoro maniaków tych banerów, m.in. moja skromna osoba, którzy zaczęli je sami tworzyć w programach z obróbką video-graficzną.

 

Oprócz logo, MTV Central miało zupełnie inną oprawę, a klipy były podpisywane do 2000 roku tak:

http://www.123video.nl/playvideos.asp?M ... 94b0bec803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy rozrywkowe były od początku istnienia kanału MTV Polska. Jednak pasmo ograniczało się do jednej godziny dziennie. Emitowano wówczas serial Daria, Real World, Jackass i Making The Video.

 

Intensywne wprowadzanie programów rozrywkowych zainicjowano w kwietniu 2004 roku zaś na MTV Europe w 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat, można powspominać. 25 lat temu nie było mnie na świecie i strasznie tego żałuję. Kiedyś MTV Europe i inne kanały MTV kojarzyły się wyłącznie z jakością, wysokim poziomem merytorycznym, a nie z reality show nadawanymi niemal non-stop. Co dziwne, MTV ma dostęp do bogatych archiwów i kompletnie tego nie wykorzystuje. Jest wprawdzie VH1 Classic, ale jego poziom nie jest tak wysoki, jak można by się spodziewać. Pamiętam, kiedyś w Polsce był też MTV Classic, który oglądałem prawie cały czas (puszczali nawet polskie piosenki z lat 80.), jeszcze dawniej było także VH1 i też leciały hity. Wszystko było...teraz jest niestety gorzej. A argumenty MTV, że młodzież słucha muzyki na urządzeniach przenośnych, a nie w telewizji są niedorzeczne. Jestem pewien, że MTV Europe w takiej formie, jak jeszcze 15 lat temu miałoby więcej zwolenników. Chcą puszczać reality show, to niech Viacom stworzy sobie osobny kanał, ale niech nie psują dobrej i uznanej marki.

Jak macie jeszcze jakieś zapy albo swoje prywatne wspomnienia, piszcie. Bardzo przyjemnie się to czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co zrobić kwakii ,pisać do nich można tylko po co jak i tak ci nie odpiszą i tylko nerwów szkoda zni[beep]i markę MTV i jeszcze się za Vivę biorą ,trudno chyba nic w tej kwestii na lepsze nie zmieni ,na MTV muzyki z roku na rok jest coraz mniej a jak leci to nie taka co 10 ,11 lat temu jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze wspominam MTV Europe z czasów analogu (pamiętam, że leciało z Astry 1A i 1B jednocześnie - ten drugi przekaz miał w Polsce znacznie gorszy zasięg przez co "dropił"). Po zakodowaniu kanału długo nie miałem do niego dostępu aż do czasu gdy pojawiła się Wizja TV i dostałem znów ten kanał (a właściwie MTV Europe w jakieś wersji middle east ;)).

 

Trochę się zawiodłem - częsty brak belek, raptem 3 czy 4 prezenterów, MTV News powtarzane w kółko z puszki, czołówki z teledyskami, które jako pierwsze pojawiły się w MTV przez 3 miesiące te same, arabskie reklamy + jakieś zapchajdziury, żeby wypełnić czas kiedy w głownym przekazie szły inne reklamy itd. Wrażenie strasznej amatorki to stwarzało w porównaniu z tym co MTV prezentowało kiedyś. No ale jak dziś pamiętam podkład Aphex Twin - Windowlicker i tło w postaci kłosów zboża czy czegoś innego w powtarzanej 30 razy dziennie przez pare miesięcy reklamie jakiś festiwali by MTV ;).

 

Byłem pewnie wtedy w wieku jak obecni "fani" VIVY Polska i zwracałem uwagę na takie rzeczy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakodowaniu kanału długo nie miałem do niego dostępu aż do czasu gdy pojawiła się Wizja TV i dostałem znów ten kanał (a właściwie MTV Europe w jakieś wersji middle east ;)).

 

Na Wizji TV była wersja MTV Europe & Nordic. Kanał nadawał w latach 1998-2006. Europejska MTV powróciła jako MTV European w 2006, gdy kraje skandynawskie sukcesywnie w latach 2005 i 2006 dostały własne wersje MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Nie zmienia to tego, że emitowali reklamy w wybtnie nieeuropejskich językach. ;)

Nawet znalazłem post na ten temat na usenecie: http://www.grupy.otopr.pl/reklamy-w-mtv ... 94525.html

"Czesc,

Od jakiegos czasu na MTV leca reklamy w jakims dziwnym jezyku. Pismo wyglada

na arabskie ale nie jestem do konca pewien. Czy ktos moze mi powiedziec co

to za reklamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...