Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przycisk "Ostatni kanał TV" to tzw. panick button. Czyli jego naciśnięcie w dowolnym miejscu menu powoduje powrót do ostatnio oglądanego kanału TV. Taka była jego funkcja w "pomarańczowym" menu i taka jest teraz. Opis jest zgodny z podstawową funkcją.

Instrukcja obsługi jasno opisuje. Błędem było dodanie do tego przycisku drugiej funkcji czyli przełączanie pomiędzy dwoma ostatnimi kanałami. Nowe menu jest zoptymalizowane pod pilot Evobox. Jako dobry syn możesz sprezentować tacie na spóźniony dzień ojca ;)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk "Ostatni kanał TV" to tzw. panick button. Czyli jego naciśnięcie w dowolnym miejscu menu powoduje powrót do ostatnio oglądanego kanału TV. Taka była jego funkcja w "pomarańczowym" menu i taka jest teraz.

Ja mam pomarańczowy soft i jak wciskam ten przycisk kiedy jestem w menu to nic się nie dzieje.

A na pilocie od HD 3000 ten przycisk jest opisany jako Ostatni kanał.

A ja jeszcze do tego nowego softu dodałbym przełączanie między kanałami TV i Radiowymi przyciskiem TV/Radio, a nie że ten przycisk wyświetla listę kanałów radiowych, a do przełączenia na kanał radiowy trzeba wcisnąć OK, a na kanały TV przełącza przycisk ostatni kanał.

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie też już jest nowe oprogramowanie. I gdzie jest ten mądrala, co pisał,że nowy soft dopiero po wakacjach? 


Da się przywrócić poprzednią wersję oprogramowania i zostać na niej? Bo znów rodzice będą kląć na CP, zanim się przyzwyczają.

Niestety nie da się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Najważniejsze funkcje, które były używane, czyli przełączenie na ostatni kanał nie działa -> tylko przyciskiem zamknij, przełączanie kanałów strzałkami w bok też nie, wyświetlenie informacji przyciskiem OK (służyło nam do zobaczenia godziny i zobaczenia co jest obecnie) otwiera menu programów. Dla mnie kicha ten soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wcześniej strzałkami w bok można było wybrać kanał sobie i OK zaakceptować, albo samym OK sprawdzić godzinę. Teraz zanim rodzice się przyzwyczają, że trzeba dać strzałkę w górę, wybrać kanał i dopiero zatwierdzić... Pilot mam taki jak ten: https://satservice.co.uk/wp-content/uploads/2015/08/sat-service-tv-london-Cyfrowy-Polsat-HD-3000.jpg tylko przyciski głośności, kanału i CP są pomarańczowe.
Chyba trzeba będzie wyciągnąć Samsunga S305 z szafy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu zmierzyłem się z tym oprogramowaniem. Zniknęła pomarańcz, pojawiła się czerń. O gustach nie dyskutujemy.

Ale jeśli niczego nie przeoczyłem, to usunięto użyteczną funkcję: na starej wersji, po wciśnieciu EPG, pojawił się widok, z obecnymi i przyszłymi pozycjami dla kilku kanałów (około 8 kanałów oraz czas do 6 godzin chyba). Miało to tą zaletę, że jednym rzutem oka można było stwierdzić, czy w ciągu kilku następnych godzin będzie coś ciekawego na jednym z kanałów. Teraz, trzeba wybrać kanał i EPG tyczy się tylko tego jednego kanału. Więc chcąc sprawdzić, co jest ciekawego w TV, trzeba żonglować kanał po kanale. Masakra! Dla mnie to jednoznaczna zmiana na gorsze. Widok z aktualną i tylko jedną kolejną pozycją też nie zadowala.

Chyba z "EPG" będę musiał korzystać w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy, gdyż na zalinkowanym przez ciebie filmie nadal nie widzę funkcji, o której pisałem. Chodzi mi o to, że chciałbym zobaczyć - tak jak to było w starym menu - na jendym ekranie kolejne audycje (powiedzmy 6 godzin) dla kilku kanałów (powiedzmy 8 ). Czyli chodzi o taki widok, jak np. na stronie teleman.pl : widać kilka kanałów i klika godzin. Wiadomo, że PORUSZAJĄC się po nowym menu mogę wybrać dany kanał i widzę kilka godzin w przód, ale wówczas tyczy się to JEDNEGO w danej chwili podświetlonego kanału. Tak więc, żeby zobaczyć to, co ostatnio było widoczne po jednokrotnym naciśnięciu przycisku EPG, trzeba teraz ręcznie wybierać kanał po kanale (tak jak w 9. minucie filmiku powyżej).

Jeśli nadal uważasz, że jest to możliwe, prosiłbym o podanie miejsca, w którym jest to zaprezentowane na filmiku. Bardzo bym się ucieszył, wiedząc że nadal można wygodnie sprawdzić program TV.

Edytowane przez tomvid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...