Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem ten dekoder z HD 2000 przedwczoraj.

No i mi się restartuje na kanałach HD głównie na TVP1HD i TVP2HD. Po prostu po jakimś czasie się wyłącza i włącza na nowo. Też tak macie? U mnie się nie zawiesza ale restartuje. Co mam na to poradzić?

ściągnąłem jakąś aktualizację bo akurat była jak sprawdziłem w menu. Aktualna wersja softu u mnie to 1.78.1.5 oraz wersja DVL to 2.4.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mówię to, co słyszałem. ;) Ale widać, że z tym dekoderem jest grubszy problem. Można powiedzieć, że Cyfrowy Polsat wypuścił na rynek niezły bubel. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, G jakich mało, pewnie wsadzili tańsze odpowiedniki komponentów niż w Mini HD2000 i są efekty, nie wiem czy programiści to ogarną czy skonczy sie wycofaniem calej partii/serii. Pierwszy lepszy z brzegu, na kanałach HD po paru minutach albo się zawiesza, albo przełącza (szybki restart) na kanał 20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że CP dba o klientów dając im możliwość wymiany nowych dekoderów na nowsze, więc dzięki temu wasze dekodery nigdy się nie zestarzeją, przez cały okres umowy :lol2: . Mój dekoder hd2000 tnie się na Ipli, miałem zamiar go wymienić na HD3000, ale z tego co piszecie widzę że powinienem się cieszyć z Super dopracowanego egzemplarza mini HD2000 który nie wiesza się na kanałach HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, właśnie zostalem "szczesliwym" posiadaczem tego cudu, w miejsce hd2000 , ktory wieszal sie na kanalach hd, okazalo sie , ze ten jest jeszcze "lepszy" kanalow hd nie daje sie ogladac , albo pionowe pasy albo resety i powrót na kanal 23, wygląda na to, że tym dekom nie służy temperatura, na zimno nawet dziala ok, po paru chwilach jednak zaczyna sie "odjazd na maxa" na kanalach hd resety co chwilę, ipla powoduje zwis dekodera, kable mam wymienione, antena 100 konwerter nowka, dwa sagemy hd cyfry,pace pvr cyfry, nbox bialy latają jak zloto , a ta zaraza , która jest na dokladke moją wlasnoscią, to parodia sprzętu. Łączę sie w bólu z pozostałymi posiadaczami i użytkownikami tej podstawki pod kwiatka. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że po HD5000 którego miałem nieszczęście posiadać przez rok,niczym w CPT już nas nie zaskoczą.A jednak....Inwencja twórcza zatrudnionego tam Wielkiego Elektronika nie zna granic.Skąd oni biorą zatrudnionych tam speców?Nie dość że oszczędzają już nawet na plastiku i kablach to jeszcze na dodatek nie umieją stworzyć oprogramowania pozwalającego na prawidłowy odbiór kanałów w dedykowanym przecież do konkretnej platformy odbiorniku.Strach pomyśleć co będzie jak zaczną wymyślać tuner PVR...a może pójdą po najmniejszej linii oporu i do każdego tunera będą dołączać magnetowid VHS,przy okazji reaktywując ten zapomniany nieco system nagrywania?

Ach ten High-Tech made by CPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, właśnie zostalem "szczesliwym" posiadaczem tego cudu, w miejsce hd2000 , ktory wieszal sie na kanalach hd, okazalo sie , ze ten jest jeszcze "lepszy" kanalow hd nie daje sie ogladac , albo pionowe pasy albo resety i powrót na kanal 23, wygląda na to, że tym dekom nie służy temperatura, na zimno nawet dziala ok, po paru chwilach jednak zaczyna sie "odjazd na maxa" na kanalach hd resety co chwilę, ipla powoduje zwis dekodera, kable mam wymienione, antena 100 konwerter nowka, dwa sagemy hd cyfry,pace pvr cyfry, nbox bialy latają jak zloto , a ta zaraza , która jest na dokladke moją wlasnoscią, to parodia sprzętu. Łączę sie w bólu z pozostałymi posiadaczami i użytkownikami tej podstawki pod kwiatka. :cry:

Oddaj to cudo zanim się zapali. Przecież to się tak grzeje że ręki się nie da przyłożyć. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Całkiem padł HD 3000. Zawiesił się kompletnie na TVP HD. Wyłączenie go nic nie dało, ponieważ gdy go włączyłem ponownie się zawiesił na TVP HD i na nic nie reagował.

Wymieniłem go na Mini HD 2000 i jest na razie git.

Z ciekawości spytałem się pani w APS, jakie dekodery najczęściej są reklamowane. Pani odpowiedziała mi że najwięcej dekoderów od CPT które wracają uszkodzone to właśnie HD 3000 i powiedziała że zdarza się że wraca nawet po 5-7 sztuk tego dekodera na dzień, zaraz po nim plasuje się model HD 5000. Najmniej reklamacji zdarza się dekoderowi Mini HD 2000.

 

Osobiście radzę nie brać dekodera HD 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno też byłem z wujkiem wymienić Echostara HDS-400E bo już też zaczęły się dziać z nim problemy to Pan z Aps chciał wcisnąć HD 3000 na siłę i mówił że ten dekoder jest dobrym dekoderem i że ma nowe oprogramowanie a my chcieliśmy HD 2000 bo to lepszy dekoder, potem i tak dał nam HD 3000 a ja powiedziałem że ten dekoder jest straszny i że ma nam dać HD 2000, a on powiedział że HD 2000 nie ma znaczka Ipli. :lol2: Ciężko było dostać HD 2000 bo widać Pan chciał jak najszybciej pozbyć się HD 3000-dobrze że go nie wzięliśmy bo były by same problemy,a Ci niektórzy ludzie z Aps są straszni i nawet nie wiedzą że można w tym dekoderze ustawić własną listę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój HD3000 miał to samo. Pisze "miał", bo już nie ma. Kilka zwiech i restartów. Problem polega na temperaturze.

Format HD to obsługa dużo, dużo większej ilości pixeli przez układ graficzny dekodera, a co za tym idzie większy pobór energii i wzrost temperatury procka grafiki. Tego nie ma przy oglądaniu kanałów w SD.

Na moje oko jest to celowa zagrywka polsatowskiego lobby żeby puścić społeczeństwu bubel po to, by udręczony klient w akcie desperacji, szału i rozpaczy poszedł i kupił "bezawaryjny" model Echostara 7400 za 1200 złociszy lub cokolwiek innego byle za gotówkę albo bandycki abonament.

Z pudełeczkiem typu HD3000 można sobie poradzić zapewniając mu chłodzenie, (w moim przypadku działa, ani razu zwiechy czy restartu od wielu dni oglądania w HD).

Producent zaleca korzystanie z pudełeczka w temperaturach od 0 do +45 stopni zaopatrując pudełka w setki otworków wentylacyjnych (czy to nie daje do myślenia?)

Spróbujcie nie "obstawiać"go innym sprzętem i postawić w przewiewnym miejscu, powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...