Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrywałem softy od nowa

1.27 i 1.31 (chociaż ten drugi źle działa pod Cameleonem nc+ i modułem CP)

Nic nie pomogło.

 

Mam taki układ:

 

Splitter z kartą nc+ CAMELEON -----> kabel telefoniczny 1 -----> karta Turbo 1 -----> dekoder Ariva 250 Combo

'------------------------------------------------> kabel telefoniczny 2 -----> karta Turbo 2 -----> dekoder Ariva 210 Combo

 

i układ z 250-tką nie działa

a sprawdzone wielokrotnie kable i karty - wszystko sprawne

250-tka czyta normalnie kartę Cameleon bez splittera

 

Mam ktoś może podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ariva 250 ma taki sam lub bardzo podobny soft, jak Ariva 202E?

 

STRONA FERGUSONA z SOFTAMI:

 

Ariva 202E
        A202E 20151015 V1.27B9 (4.3 MiB)
        A202E 20160812 V1.31B2 (4.7 MiB)
Ariva 250Combo
        A250Combo 20151012 V1.27B9 (4.4 MiB)
        A250Combo 20160812 V1.31B2 (4.8 MiB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ferguson Ariva 202E nie posiada tunera DVB-T. Natomiast Ariva 250 Combo, jak też sama nazwa modelu wskazuje ("Combo"), taki tuner posiada. Są to generalnie "bliźniacze" dla siebie urządzenia.

 

Bliźniacze ale różnic jest więcej

Przekonałem się na własnej skórze.

Listonosz przyniósł dzisiaj 202E a tam brak wejścia na TOSLINK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Przy odtwarzaniu na YouTube znikł mi obraz. Jest tylko dźwięk. Wgrałem nowe oprogramowanie i padł, na wyświetlaczu ASH. Wie ktoś, co na rzeczy? Miałem wcześniej chyba v1.31 i nie wiem, czy przez przypadek nie wgrałem v1.27, bo miałem ją na pamięci. Na v1.31 też nie chciał mi wszystkiego odtwarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Downgrade oprogramowania w tym tunerze nie powinno się skończyć komunikatem "ASH". Ja na mojej Arivie 202E też już kiedyś to robiłem i wszystko było OK. U ciebie najprawdopodobniej podczas wgrywania aktualizacji (tzn. starszej wersji softu) coś poszło nie tak w trakcie tego procesu... :roll: Teraz pozostaje już tylko podłączyć tuner do komputera kablem typu null modem i ponownie wgrać oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś z Was też ma problem z brakiem obrazu na niektórych niekodowanych kanałach na Arivie 250 ?

Przykładowo u mnie ostatnio nie mam obrazu (dźwięk zawsze jest) na częstotliwości 10758V 13E. A szkoda, bo mamy tu Eskę i paczkę 4 Fun. Co ciekawe, kodowany Polsat Music działa bez zastrzeżeń. Precyzując, jeśli zostawię tuner dłużej na danej stacji, to po paru minutach obraz się pojawia. No, ale nie będę czekał tak długo :(  Dotąd nie miałem takich problemów za wyjątkiem egzotycznych kanałów z dalekich krajów, co mnie niewiele obchodziło ;p

Ale teraz to już przegięcie. 

O co może chodzić?

Edytowane przez donald-0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W mojej arivie combo 250 mam cos takiego, ze jak zakład eneregetyczny wyłączy prąd a moja ariva jest w trybie czuwania to po ponownym włączeniu prądu przez zakład energetyczny ariva włącza sie sama (tzn jest wybudzana z trybu czuwania). Tez tak macie? Da się to zmienić w ustawieniach czy ten tryb tak ma? Jest to męczące jeżeli wyjażdzam na wakacje np na 2 tygodnie a oni w piewrszym dniu moich wakacji wyłączą i włączą prad to ariva bedzie właczona przez prawie 2 tygodnie...

 

Co wiecej, probuje ustawic za pomoca hdmi cec aby właczając arive z trybu czuwania ariva właczała tv ale jakos to sie nie udaje, ale jak zakłąd energetyczny wylaczy pradi i wlaczy to ariva sie wlacza (wybudza z trybuczuwania) i wowczas wlacza za kazdym razem tv.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie softy do tych modeli mają już prawie 4 lata, w tym czasie api większości tych serwisów zdążyło się już wielokrotnie zmienić, stąd nie działa bo "dekoder myśli, że serwisy te są takie same jak w 2016 roku" i prawdopodobnie już nie będzie działać gdyż producent od dawna już nie aktualizuje softów do tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...