Skocz do zawartości

Odbiór Kraków


donjur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mieszkam na 1 piętrze w bloku na os. podwawelskim, widzę że jedni mają anteny do dvb ustawione w lewo inni w prawo, Ci w lewo chyba celują w Chorągwice albo Hallera, Ci w prawo raczej Skawina.

Jaki model polecacie na 1 piętro? co na dzień dzisiejszy można oglądać?

z góry dziękuje z pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, z analogową telewziją nie mam problemów, stary telewizor odbierał na gwoździu, alb nożyczkach.

Jeszcze jedno małe pytanie, przejrzałem schematy instalacji i wszędzie są jakieś rozgałęźniki, wzmacniacze dekodery itp, jak ja nie potrzebuję tego stosować to mogę normalnie pociągnąć kabel (około 3m z balkonu) z anteny do telewizora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

- Masz antenę pokojową czy zewnętrzną ? Jeśli zewnętrzną, to:

- Jakiego typu: siatkowa, yagi (taka długa), logarytmiczna (trójkątna)?

- Czy antena jest nowa, czy stara?

- Czy ma zwykły symetryzator czy wzmacniacz (jak masz do niej zasilacz, to ma wzmacniacz)?

- Jakiej jakości jest przewód? widać na nim jakieś rowki, pęknięcia?

- Czy wszystkie gniazda są poprawnie zarobione?

- Czy w instalacji znajdują się dodatkowe elementy, takie jak rozdzielacze, wzmacniacze, filtry itp.?

- Jak odbierają programy analogowe?

itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Takie cuda żeby na gwoździu oglądać 5 programów są tylko na ponad 20 letnim Sanyo, trochę nowszy kineskopowy Sony i LG 26LD350 znajdują tylko bardzo słabe tvp1 albo tvp2.

Jak starczy czasu to postaram się jutro kupić i zmontować.

Na dwudziestoletnim SANYO bez stb nie odbierzesz DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie wiem co robić może ktoś mi doradzi, otóż mieszkam w kamienicy w Krakowie na ulicy Lubicz (centrum miasta) obecnie w kamienicy trwa remont dachu ( pozdejmowane wszystkie anteny w tym moja satelitarna),remont potrwa 2 tygodnie i aby nie zostać bez telewizji zastanawiam się nad zakupem anteny pokojowej bo innej zamontować nie ma szans ,czy jest szansa,że dam rade na takiej antenie odebrać jakiekolwiek programy chociaz tvp 1 tvp2 ? i czy cena anteny ma znaczenie czy mogę wziąć najtańszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w saturnie i niestety nie mieli anten pokojowych,z ciekawości podłączyłem zamiast anteny zestaw słuchawkowy od telefonu i mam programy z tzw mux-3 (sprawdziłem na stronie cyfryzacja.gov) mam również jakies kanały kodowane nie mam natomiast np tvn ttv polsatu czy to oznacza,że na tej antence od telefonu łapie mi tylko mux 3 czy może pozostałe programy tez są tylko trzeba jakoś przełączyć ? sorry jeżeli glupie pytanie ale od wielu lat jestem na platformach satelitarnych.Aha i dziwna sprawa bo jestem z Krakowa a regionalne tvp info mam z Katowic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...