Skocz do zawartości

problem z odbiorem DVB-T


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm antena taka zwykla szerokopasmowka, wzmacniacz antenowy (nie wiem co o nim moge napisac, standardowy jak w sklepach) mieszkam w brzegu dolnym odleglosc ok 50km

Inne kanaly chodza non stop a polsat tvn majac 100% syg potrafia nagle spac do zera a poziom bledow wzrosnac z 0 na 2 tys. Rozumiem wichura, tornada ale dzis mam non stop slonce, bez wiatru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Ślęży MUX2 jest raczej na kanale 58 nadawany a do nadajnika masz bliżej 30km niż 50km. Być może masz po prostu przesterowany sygnał (za mocny wzmacniacz) albo antena jest nieprecyzyjnie ustawiona. Zaleca się stosowanie anten typowo kierunkowych z symetryzatorami a dopiero jeśli nie ma stabilnego odbioru podmianę symetryzatora na wzmacniacz. Podpytaj też sąsiadów czy mają zakłócenia i z jakich anten korzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabardzo nie ma kogo pytac:p

Sory do slezy gdzies mam dokladnie 44.6km. Tam sa 3(mux) i na kazdym odbieram 100na 100 tylko nie wiem co jest grane ze nagle mux 2 czyli polsaty dostaja szajby wysypuja sie bledy zaklucenia.

 

Wiecie co znalazlem dwie przyczyny. Jedna to taka ze wyszukiwalem kanaly to zamiast złapać polsat z mux 2(kanal58) sleza to chwycilo az z Jeleniej Góry kanal 35. A druga sprawa wzmacniacz mial zware masy z glowna zyla. Juz usunąłem zware oraz kanal 35 wyszukalem na sztywno kanaly 25,55,58 i sygnal mam 100 ma 100 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam problem z odbiorem MUX3. Mieszkam we Wrocławiu, najbliżej mam do RCTN Żórawina - 14.8 km w linii prostej, która nadaje MUX3. Do Ślęży na której są wszystkie MUXy mam 38.8 km. Posiadam w domu 3 odbiorniki - karta TV w komputerze, telewizor CRT z dekoderem WIWA HD 80 EVO oraz telewizor Sony z mpeg4 lcd. Na telewizorze Sony wszystko działa idealnie, także MUX 3 chociaż jakość sygnału jest tam niska. Natomiast na telewizorze CRT i na komputerze z kartą TV są problemy z MUX3. Nie zawsze, ale często tak jest że obraz pikselizuje, ścina czasem nic nie widać. Ale czasami wszystko jest OK i działa jak gdyby nigdy nic. Pozostałe MUXy są ok.

 

Antena jaką posiadam to Vivanco TVA500 42 dB. Znajduje się ona na drugim piętrze balkonu skierowanego na południe - południowy zachód. Pół metra przed balkonem i anteną znajduje się rozłożyste drzewo zasłaniające całe południe. Kabel od anteny idzie do rozgałęźnika trój drożnego, przed nim jest zasilacz antenowy. Kabel od anteny do zasilacza to Conotech NS50.

 

Problemy jak już wspomniałem występują tylko na trzeci MUXie czyli tym który jest jednocześnie nadawany z Żórawiny i ze Ślęży więc sygnał jest najmocniejszy. Możliwe że po prostu jest za mocny sygnał i tylko dobry telewizor sobie z tym radzi a dekoder i karta tv już nie? Może powinienem zastosować jakąś słabszą antenę bez zasilacza?

Zastanawiam się czemu czasami MUX3 odbiera idealnie i to np 2 dni temu gdy były chmury i padał deszcz działało pięknie, a wczoraj przy dobrej pogodzie już tragicznie.

Teraz włączyłem tv sony i na MUX3 mam: jakość sygnału niski-średni, poziom sygnału - wysoki. Pozostałe MUXy - oba wysoki.

 

Proszę o jakieś porady w tym temacie, bardzo zależy mi na MUX3. Dodam że Żórawina nadaje tylko MUX3 a bardziej odległa Ślęża - wszystkie trzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ustaw antenę na RTCN Ślęża - 3 muxy po 100kW każdy i zobacz jak będzie.

Problemem może być też antena - przy tych mocach oraz odległości od nadajników wzmacniacz jest nie potrzebny - antena z linku byłaby lepsza oraz tańsza http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm ustawiona na Ślęże oczywiście bez wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta antena którą mam jest dookólna 360*, teraz ją trochę inaczej ustawiłem i przede wszystkim kabel puściłem luzem, za ścianą a nie po balustradzie - jakość jest 90-99 % na MUX3, zobaczymy jak długo. Bardzo blisko mam blok którego ściana jest skierowana na zachód i lekko południe, odbija on chyba sygnał i trzeba znaleźć najlepsze miejsce. W pewnym momencie miałem tak, że tylko przy otwartych drzwiach balkonowych jakość sygnału była wysoka, przy zamkniętych natychmiast spadała :)

 

Jeśli położenie kabla ma taki wpływ na jakość sygnału to znaczy że badziewny kabel? Jest ekranowany w środku i ma miedzianą żyłę więc powinien być dobry.

 

Ta antena którą podałeś była by dobra, no ale już mam tą dookólną, wolał bym uniknąć kolejnych inwestycji, no ale jak nadal będą problemy z sygnałem to będę musiał. Dzięki za pomoc w każdym razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, taka to super antena, że tak naprawdę sygnał odbierasz kablem. Ładna obudowa, a w środku kawałek drutu i mocny wzmacniacz. Dookólna - niby do wszystkiego, a okazuje się, że ... do niczego.

 

Jeśli dalej będziesz miał problemy, to odżałuj 30 zł i kup tą kierunkową, którą zaproponował @Crossi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawe że antena nie jest warta tych pieniędzy, ale ja jej nie wybierałem. Jak już jest to niech będzie :) W przyszłości chyba kupie taką kierunkową, może wyniosę na dach i będę próbowal łapać Czechy :P

 

Sygnału samym kablem chyba jednak nie łapię, bo odkręciłem kabel od anteny i jakość sygnału była prawie ciągle na 0 % :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...