Skocz do zawartości

MUX 4 - TV Mobilna - Kielce


tester19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne bo na Szydłówku (róg Klonowej i Zamenhofa) całkowity brak sygnału choć do nadajnika na Elektrociepłowni mam maksymalnie jakieś 2km w linii prostej i nic nie zasłania widoczności komina z nadajnikiem (antena zewnętrzna DVB-T firmy DIPOL). Pozostałe Multiplexy (MUX 1,2,3) odbieram bez najmniejszego problemu (100%/100%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Należy pamiętać, że są to testy, więc są możliwe wyłączenia, włączenia i inne tego typu zachowania, które często mają miejsce w czasie testów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

U mnie w Połancu niestety nie dziala;/ Antena kierunkowa 19 elementowa ale nie lapie nic.

Wszystkie muxy dzialaja dobrze na samym symetratorze.

Jak bd pogoda przestawie ja w pion i zobaczymy.Ps a tak na mnarginesie ile km ma zasiegu ten nadajkik z kielc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Niech mi kto wytlumaczy od czego to zalezy. W Tarnowie mux 4 nadaje z moca 10KW. Radio eska 2KW czy jakos tak.O Ile radio eska odbieram bez przeszków o tyle w Pc wogole nie moge mobilnej złapac. Wczesniej za czasów analogu tvn nadawany z moca rowniej 10 KW odbieralo sie bez problemow.

Czy ten nadajnik faktycznie nadaje z moca 10 KW jesli tak to czemu zasieg jego jest w ok 30 no moze 40 km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska Tarnów nadaje z "Góry Wał" z mocą 2kW, wycięty jest trochę zasięg w kierunku południowo-zachodnim. Jeden z 2 nadajników TV Mobilnej w Waszym mieście też nadaje z tej góry (ale kierunkowo - możliwe, że kierunek na Twoją miejscowość być lekko wycięty). Tylko problem jest taki, że radio to niska częstotliwość, więc roznosi się lepiej. TVN w analogu leciał z Góry Św. Marcina (kierunkowo na zachód). Jest jeszcze jeden nadajnik, ale widzę nikłe szanse na jego odbiór. Również na 55 kanale - Tarnów *Centrum Handlowe Echo* i moc 3kW oraz kierunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w kierunku na Połaniec nie ma żadnych wycięć i mnie to trochę dziwi, że są tam problemy ze złapaniem sygnału. Mimo wszystko warto dodać sam fakt, że refrakcja sygnału w troposferze na wyższych częstotliwościach zachodzi dużo gorzej niż na niższych. Wkońcu Radio Eska jest nadawane na 98,1MHz a multipleks TV Mobilnej na 746,0MHz. Inne multipleksy też są nadawane na dosyć wysokich częstotliwościach, ale tutaj przewagę daje dużo lepsza lokalizacja oraz większa moc z jaką są nadawane.

 

Moim zdaniem sprawa jednak rozchodzi się nie o słaby zasięg multipleksu, a o zakłócenia od słowackiego MUX2 ze St.Lubownej, który jest nadawany na tym samym kanale, w tej samej polaryzacji, ale z mocą 25kW. Być może w twojej lokalizacji oba sygnały się nachodzą na siebie, co powoduje niemożność odebrania multipleksu telewizji mobilnej. Obie lokalizacje (Góra Wał oraz Kotnik) znajdują się na tej samej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam ok. 40km do kielc w lini prostej i odbiór jest możliwy na ant. siatkowej w pol. V. Antena na wysokości ok. 8-10 m.n.p.t. Ze Starachowic jest podobna odległość i wszystko zależeć będzie od lokalnych warunków tj. wysokość zawieszenia anteny, ukształtowanie terenu do nadajnika, najbliższe przeszkody na kierunku Kielc itp. I tak jak @Qrzysztof napisał trzeba spróbować aby się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...