Skocz do zawartości

Moduł ASTON do Cyfry HD


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oprogramowanie tunera jest do najnowszej ostatniej cóż zostaje mi kontakt z wami Hollex ustalić szczegóły i wysłać do was do zmiany softu w module aston,bo i tak nie mam jak.

Po prostu znikają wszystkie kanały z cyfry ale moduł wzywa sprawdź kartę ale z kartą jest ok bo mam jeszcze aston 1.05

 

Zacznij od prośby do Cyfra+ o ponowne przesłanie uprawnień do karty. Zanim to zrobisz przełącz TV na TVP INFO i poczekaj do

30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

u mnie występuje przy 2.18 jest tak,brak głosu i nie może zapamiętać ver polski tylko angielski,a jak zapamięta polski to brak głosu itd... sama karta czytniku śmiga idealnie bez problemu.Wada modułu nie zależy jaką wersję ma,czy się mylę?

 

Globo hd ts1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie ma póki co pliku z aktualizacją wyższą niż 2.23, a na 2.23 jest nadal źle (temat o Humaxie iCord HD). Tak jak pisałem tam: jest próba załatwienia pliku z wersją 2.25 lub 2.26 w Astonie we Francji i jednocześnie próba uzyskania informacji w C+, czy nie da się tam coś pokombinować, bo do tej pory Astony działały dobrze i dopiero ostatnia zmiana je załatwiła.

 

Nie jest wykluczone, że tak jak kiedyś ktoś w tym temacie pisał, że dałoby radę zaktualizować moduł wysyłając do Francji, ale to śliska sprawa i trochę trwa, dlatego raczej zalecam czekać na jakieś info, mam nadzieję, że coś się uda wyjaśnić na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co dość ciekawe moduły ASTON 2 działają tak samo dobrze z kartami CYFRY+ z oprogramowaniem najnowszym, jak i z pierwszym, z jakim je w ogóle Francuzi wypuścili, więc jeśli komuś przydarzy się wypadek przy pracy i moduł mu się zdegraduje do niższej wersji oprogramowania, co przy obsłudze tego CAMa zdarza się dość często, nie zauważy tak naprawdę żadnej różnicy, czy będzie to wersja 2.18, czy 2.26. ;)

 

PS.

Żeby dodać jeszcze pikanterii temu tematowi powiem jeszcze, że moduł, który używam z kartą CYFRY+ (pełna oferta), był kiedyś aktualizowany OTA do wersji oprogramowania 2.18, a obecnie po samoczynnej degradacji identyfikuje się jako, cytuję dosłownie: "Application versioon: 1.0300B" i działa idealnie w każdym z możliwych zastosowań tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Lucyferem raczej nie jestem, ale w oświeceniu mogę spróbować pomóc, byś mógł się nazywać odtąd, "Jaśnie oświeconym". :)

 

Z tego co mnie wiadomo, to wszystkie sprawy załatwia się w manufakturze we Francji, więc jeśli jakiś moduł źle funkcjonuje, to odsyła się go z opisem do ASTONA.

 

PS.

Gwarantem przy zakupie w Polsce jest sprzedawca i to w okresie 24 miesięcznym, on też ponosić powinien wszelkie koszty wymiany tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w Polsce jest przynajmniej dwóch dystrybutorów, których można uznać za głównych, to jak @Johan1 uważam, że do sprzedawcy, bo nie wiadomo od kogo ma (ale jednocześnie zastrzegam, że na bazie tego, o czym dyskutowaliśmy w wątku o Humaxie iCord HD - sugerowałbym zacząć od próby dogadania się jakoś, a jak nie, to ostatecznie próbuj po swojemu - co szkodzi spróbować? BTW: to jest właśnie efekt pisania w złym temacie - teraz wypadałoby, żebym wkleił tu całość z tamtąd, co jest znowu nie bardzo możliwe, bo nie mogę wyciąć - zazębia się zbyt z tematem o Humaxie :/ ).

 

Jeśli chcesz, mogę też dać namiary na tych "głównych" na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ten TV posiada tuner DVB-S, bo coś mi się wydaje, że tylko DVB-T, więc marzenia o "CYFRZE+" bezpośrednio z telewizora raczej spełzną na panewce. :)

 

Potrzebny odbiornik sat z tunerem DVB-S, albo lepiej DVB-S2 i wtedy przy odrobinie tolerancji dla wielosystemowego oprogramowania można się obejść zupełnie bez modułu CI.

 

ASTON 2 kosztuje 300-350 złotych, więc w tej cenie z pewnością kupisz już odpowiedni odbiornik sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...