Skocz do zawartości

Moduł ASTON do Cyfry HD


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Czy ktoś ma podobny problem:

Karta Cameleon w module Aston 2.26. W odbiornikach z Enigmą dekodowanie kanałów z nc+ napotyka na ustawiczne problemy. Po włączeniu tunera ze stanu uśpienia mam np. na TVN24 SNR:85%, o czym informuje pasek programu, ale nie mam ani wizji, ani fonii.

Niekiedy pomaga restart (nieraz dwukrotny!), niekiedy parokrotne wyjmowanie i wkładanie modułu z kartą - a niekiedy nic, muszę wyłączyć tuner z zasilania.

I nie dotyczy to jednego tunera, sprawdzałem na trzech: AX HD51, Zgemma H9 (wersja z CI), Axas HD4combo. W każdym te same kłopoty.

Natomiast w tunerach bez Enigmy (Miraclebox 8, GI VoyagerII) moduł pracuje bez zarzutu, idealnie.

 

To tylko u mnie tak, czy zdarza się innym?

Jak sobie z tym poradzić?

Jest to o tyle istotne że na tych "felernych" enigmowych tunerach o nagrywaniu z timera muszę zapomnieć - zwykle nagrywa się czarny ekran...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dekodery na linux - E2 i kartę Cameleon to po co ci moduł ?

Karta bardzo dobrze działa w czytniku dekoderów na linux - E2 .

 

Kłopotem nie jest karta i tzw. "felerne dekodery na linux - E2  a brak twojej wiedzy i odpowiednio skonfigurowanego oscama w dekoderach na linux - E2.

 

Napiszę więcej jak masz te 3 dekodery

AX HD51, Zgemma H9 (wersja z CI), Axas HD4 combo - podłączone do sieci - routera w domu:

 

to możesz zrobić tak że karta będzie działać w czytniku jednego z nich ( np. AX HD51 )   a pozostałe dwa ( Zgemma H9, Axas HD4combo ) będą pobierały uprawnienia z tego pierwszego ( AX HD51 ).

Zniknie problem z oglądaniem i nagrywaniem jednocześnie - nawet łącznie na 3 w/w dekoderach.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to jest kwestia podejścia. Moduł kupiłem kiedyś, żeby uwolnić się od konieczności poszukiwania różnych softów, czy pluginów takich lub innych. Kupiłem tuner z Enigmą ale też z wejściem CI, żeby po prostu oglądać telewizję bez wielkich kombinacji.

Rozumiem, że Enigma daje wiele możliwości, ale mnie chodzi tylko o prostą rzecz: żeby za pomocą modułu odkodować konkretne programy. Niczego więcej nie potrzebuję (może na razie?)

Dlatego trochę dziwią mnie i niepokoją trudnosci na jakie trafiłem.

Nie mam trzech tunerów - na trzech (dwa użyczone) miałem okazję sprawdzić działanie modułu, znajomi mają te inne tunery (ja tylko Axasa combo), im odkodowywanie karty bez modułu istotnie funkcjonuje - ale dla mnie ważna jest kwestia działania modułów na Enigmie, bo wkrótce canal+ wycofa karty cameleon i chciałbym mieć pewność, że jeśli wezmę od nich nową kartę z modułem (ma być taka opcja) to tuner na Enigmie będzie działał bez kłopotów. Tak jak dotychczasowe tunery bez enigmy.

Dlatego interesuje mnie, czy to tylko mnie się tak jakoś trafiło, czy to częstsza przypadłość i czy da się z tym coś zrobić.

Mój Aston ma oprogramowanie 2.26. Na tunerach bez enigmy działa perfekcyjnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ nie wycofa kart Cameleon. Wyłączy tylko tunel Seca. I zrobi to dopiero w lipcu 2020 (o ile nie przeciągną tego terminu ponownie)

Karty nadal będą, jednak tylko jako Nagravision 1813. Takie karty na chwile obecną latają w E2 w trybie global. W lipcu mogą zacząć latać w trybie unique - wtedy trzeba wyciągnąć dane parujące, ale tutaj też nie ma z tym problem bo platforma ma tony sprzętu dziurawego, który jest podatny na owe ciągnięcie i odszyfrowanie danych.

 

I nie wiem o jakim poszukiwaniu piszesz. Zainstaluj sobie dowolny lekki obraz E2, doinstaluj Oscam, ustaw klientów i to wszystko. To zabawa na 10minut roboty. Oscama nie musisz aktualizować z każdym nowszym numerkiem bo to tylko głównie kosmetyka. Zresztą w changelogu piszą co się zmieniło, jak to cie nie dotyczy to nie zmieniasz. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...