Skocz do zawartości

Moduł ASTON do Cyfry HD


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

U mnie soft uaktualnił się do wersji 2.18 automatycznie, co trochę mnie zdziwiło. Mam teraz wersję 2.1800T.

Niestety zmiana fw odbiła się niekorzystnie na pracy tunera (Lemon 070 PVR, niestety nie HD :wink: , z najnowszym oficjalnym fw). Kanały przełączają się znacznie wolniej, czasami dwa strumienie nie są obsługiwane (jest to dziwne, bo na razie nie stwierdziłem żadnej prawidłowości, po prostu raz działa, a raz nie). Powrócił problem zrywania dźwięku na wyjściu cyfrowym (jak poprzednio dotyczy tylko niektórych kanałów z paczki tvn).

Dodatkowo z menu Astona zniknęła opcja uaktualnienia fw :!:

Generalnie odczucia negatywne.

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia i może podpowiedzieć rozwiązanie problemu?

Oprócz Astona i C+ w dolnym slocie mam jeszcze Polsat Cyfrowy w górnym. Z fw Astona 2.17 wszystko chodziło jak ta lala, a teraz zaczęło się sypać.

Pozdrawiam,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja miałem wgrane firmware 2.18 i wszystko chodziło z kartą Cyfry+ w miarę O.K., ale od przedwczoraj nie mogłem włączyć NG HD ! Jak się okazało, moduł musiał widocznie "zgubić" wersję 2.18 i zresetował się do wersji 1.03.

Brak aktualnego firmware redukuje znacznie funkcjonalność Astona, a programy HD przestały wręcz chodzić.

 

Czy wiecie, co można zrobić z tym fantem ? Czy wiadomo Wam, czy i kiedy zostanie uruchomiony techn. support (a raczej update) za pośredn. satelity ?

 

pozdr.

 

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam nadzieję, że kupując jakiś czas temu ten moduł, przez wielu bardzo rekomendowany dla współpracy z cyfrą +, nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto ...

Czas pokaże, niemniej jednak brak informacji na stronie producenta i wstrzymanie bez jakiegokolwiek komentarza możliwości update przez satelitę (czy to na wersję 2.18, czy chociażby na 2.17) nie świadczy dobrze o jakości supportu Astona dla klientów

 

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uwaga!!! Mamy już możliwość aktualizowania Astonów bez OTA. Jeśli komuś moduł padł przy przejściu z 2.17 do 2.18 i ma w efekcie 1.03, lub ma po prostu wsad starszy niż 2.17, który nie obsługuje HD - proszę dosyłać do nas do serwisowania i adnotacją w czym problem i namiarami na siebie (telefon kontaktowy). Usługa jest bezpłatna tylko gdy moduł był kupiony u nas (tj. w Hollexie) i jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio jeszcze się nie dało - jeśli nic się nie zmieniło to jedyny sposób to wrzucenie z Topfielda PVR (nie z każdego modelu) - mamy obecnie taką możliwość u nas, ale mamy tylko wsad 2.18, 2.17 i innych - brak. Wsadu szukać w internecie jakby co - pojawia się okazjonalnie w różnych miejscach w sieci ;) Ale załadować go można tylko z odbiornika PVR (u nas udało się to tylko z Topfieldem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telewizor loewe z wbudowanym tunerem satelitarnym dyskiem.

Warto na tym próboać?

Przez usb z pendriva robilem juz dwa razy update softu tv i tunera to moze to tez pojdzie??

 

te pliki z updatem sa uniwersalne czy pod kazdy tuner inne?

Moze mozna prosic o ich udostepnienie, byl bym bardzo wdzieczny.

fpawlak@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aktualizację mozna zrobić poprzez odbiornik Topfield.

 

Nie ma dostepnej obecnie aktualizacji poprzez satelitę.

Ale podam ciekawostkę, że napisałem e-mail do ASTON France, z pytaniem że pomimo informacji na stronie internetowej o dostępnej aktualizacji poprzez satelitę, jej niestety nie ma i nie mogę przez to zrobić upgrade z 2.09 na 2.18 i otrzymałem odpowiedz tego samego dnia, ze proszą o przesłanie modulu do nich na adres serwisu we Francji, do konkretnej osoby z serwisu. Zaryzykowałem i tak zrobiłem.

Wysyłka modułu do Francji kosztuje listem poleconym, priorytet lotniczy 8,30 PLN. Na razie minęło chyba z 9 dni jak wysłałem i czekam na powrót. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeżeli to zadziała, to jest alternatywa na upgrade modułu ASTON. Zamiast płacić w Polsce 50PLN za upgrade w serwisie. Byłoby taniej zrobic to bezpośrednio u producenta za powiecmy 8,50 PLN. Nieźle co?

Myślę, ze im nawet bardziej się opłaca obsłużyć korespondencyjnie takim klientów, niz ciągle transmitować upgrade przez satelitę. Na pewno większe koszty za wynajęcie transpondera i transmitowanie tego non-stop niż, opłacenie przesyłki zwrotnej modułu do klienta. Bo takich klientów, co potrzebują upgrade nie jest juz tak dużo, po czasie gdy na rynku wersja 2.18 sprzedaje się z 1,5 roku.

 

Na pewno napisze jak sprawa dalej się potoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak obiecałem, piszę co dalej się stało z moim modułem CAM wysłanym do Francji, do ASTON-a za 8,50PLN w kopercie bombelkowej. Trwało to długo bo do dzisiaj. A moduł wysłalem 15 lutego. Czyli blisko miesiąc i miałem w ostatnim tygodniu, już myśli że pewnie zaginął na poczcie, a tu NIE jednak wrócił. Wrócił cały i zdrowy i najważniejsze z najnowszym firmware 2.18 !!! Czyli to działa !!!

Można zrobić upgrade CAM, wysyłając moduł bezpośrednio do ASTON France za jedyne 8,50 PLN (a nie 50PLN +koszty przesyłki w Polsce) Koszty wysłania do Polski modułu, pokrył ASTON France.

Dodam, ze moduł był po gwarancji.

 

Poniżej prosto z Francji, parametry aktualne z modułu ASTON:

Aston module: 2.1800

Application version: 2.1800T

Hardware version: 1.0000

Cicas version: 1.0003

Boot version: 1.0300

CA version: ASTON 2.0r14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie, na satelicie nadal nie ma nowej wersji. Do tego pojawiły się Astony 2.19. Lista zmian nieznana, rewolucji nie widzę w działaniu. Nie ma możliwości aktualizacji do 2.19 u nas, bo nie mamy pliku - tylko Francja jeśli komuś strasznie zależy (u nas robimy nadal 2.18, natomiast w sprzedaży do wyczerpania zapasów będą 2.18, a później przejdziemy na 2.19).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...