Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 COMBO HD NNK


Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym patrząc po ITI X8 HD to całkiem dobry sprzęt który jest świetnie wspierany :) Combo wystartuje pewnie z dopracowanym oprogramowaniem. N pewnie boi się też że "hakerzy" dobiorą się w końcu do 2850 (?) Szkoda że nie zdystansowali wizualnie dekodera COMBO od X8, ale może się czepiam ... Zobaczymy co nam maj przyniesie ... Co przyniesie n :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPTICUM ITI HD X8 COMBO telewizja n na kartę:

 

Chipset ALI M3603 (dwurdzeniowy, 400MHz)

Odbiornik w 100% zgodny z ustawą o cyfrowej telewizji naziemnej

Zgodny z SD/HD, DVB-T, DVB-S /S2 AVC/H.264 MPEG-4 & MPEG-2

Jeden czytnik kart dostępu w systemie Conax Chipset Pairing

Odbiornik współpracuje wyłącznie z kartą telewizji n na kartę dołączoną do zestawu.

Wyjście video wysokiej rozdzielczości - HDMI

Wyjście video standardowej rozdzielczości - SCART

Obsługiwane rozdzielczości video - 576p, 720p, 1080i, Full HD 1080p

Wbudowany dekoder Dolby Digital Plus (E-AC-3)

Odtwarza kanały 3D (wymagany telewizor 3D)

Wyświetlacz na panelu przednim - LED 4 cyfry

Analogowe wyjście audio

Cyfrowe wyjście audio S/PDIF - coaxial

Aktualizacja oprogramowania przez OTA z satelity

Złącze USB w standardzie USB 2.0

Niske zużycie prądu w trybie Stand-by - poniżej 1W

Automatyczne wyłączeniedo Stand-by po 3 godzinach od ostatniego użycia, celem oszczędzania energii

Elektroniczny przewodnik po programach - EPG

Polskie Menu ekranowe

Time Shift (zatrzymywanie, przewijanie obrazu)

PVR Ready - możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk USB

Blokada rodzicielska na kanały i Menu

Szybkie przełączanie pomiędzy kanałami

Obsługa napisów ekranowych - Teletext, DVB

Obsługa Teletext

 

57cf7f8189394b92m.jpg 4be652e3066c0850m.jpg 3444da40f7df9b62m.jpg ee09a40dbf76faa0m.jpg 5094e7a1fcd34ba0m.jpg 9c8404a13b945283m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dekoder się ciekawie zapowiada nie sądzę. Dlaczego już wyjaśniam:

1. Karta parowana z dekoderem. Brak możliwości wykorzystania innej karty.

2. Znając N pewnie jak w ADB2850 i 2849 brak możliwości korzystania z dvb-t bez aktywnej karty.

3. Nagrania z podłączonego dysku niemożliwe do odtworzenia w komputerze.

 

To jest takie połączenie Fergusona Ariva 102e z Fergusonem Ariva 120. Ariva 102e ma nowszy procesor Ali M3606, Ariva 120 ma tuner dvb-t i starszy procesor Ali M3602.

Nie wspominając że obydwie Arivy mają uniwersalny czytnik ale przez parowanie karty N - brak możliwości korzystania z N na kartę.

Nagrania z Arivy 120 bez problemu odtwarzam na komputerze oraz dvb-t korzystam bez karty.

Nie wspominając że dwie Arivy 102e mogę połączyć kablem lan i zrobić multiroom - w jednej jest włożona karta Cyfra+, druga odbiera uprawnienia i dekoduje kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Mam na imię Tomasz i będę Państwu służył wsparciem ze strony dystrybutora odbiornika Opticum X8 Combo czyli firmy Globo Multimedia ( producentem odbiornika jest Szczecińska firma YVO ). Z góry przepraszam że nie będę mógł być obecny na forum codziennie ( choć będę się starał ).

Zapraszam do zgłaszania uwag odnośnie odbiornika.

Zapewniam że wszystkie zostaną uważnie wysłuchane i w miarę mozliwości będziemy się starać jak najszybciej wprowadzać je w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dekoder się ciekawie zapowiada nie sądzę. Dlaczego już wyjaśniam:

1. Karta parowana z dekoderem. Brak możliwości wykorzystania innej karty.

Karta jest parowana z dekoderem. Dekoder został wyprodukowany do współpracy z kartą operatora N i nie będzie współpracował z kartą innego operatora. To nie jest wada tego sprzętu tylko po prostu do takiego celu został stworzony.

2. Znając N pewnie jak w ADB2850 i 2849 brak możliwości korzystania z dvb-t bez aktywnej karty.

Można korzystać z DVB-T bez aktywnej karty

3. Nagrania z podłączonego dysku niemożliwe do odtworzenia w komputerze.

Nagrania z DVB-T oraz kanałów niekodowanych mogą być odtwarzane na komputerze. Nagrania kodowane nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie parowanie karty z tunerem jest wadą. Wyjaśnię na przykładzie karty Cyfra+. Mam jedną kartę, którą mogę wykorzystać do oglądania programów w domu, na działce i gdzie mi się podoba. Wystarczy że tu i tam mam dekoder. Odpada mi przenoszenie dekodera z miejsca na miejsce. W razie awarii dekodera po gwarancji mogę kupić nowy jeśli mi taniej wyjdzie niż naprawiać.

 

Jak sprawa wygląda, kiedy po gwarancji popsuje mi się taki dekoder ze sparowaną kartą ?? Sparujecie mi aktywną opłacaną na rok kartę z dowolnym dekoderem który zakupiłem kiedy brak jest możliwości naprawy tego dekodera z którym była sparowana karta?? To mnie interesuje?

 

Jeśli będę zmuszony zakupić od was nowy dekoder aby działał z kartą sparowaną ze wcześniejszym popsutym dekoderem to już są praktyki monopolistyczne i naruszające prawa konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 - Jaki to ma związek z tematem? Tak samo jest w przypadku dekoderów ADB, więc skieruj swoje zapytanie do wątku ogólnego o n na kartę, bo taka jest zasada działania ich usługi. Żeby w ogóle móc zaoferować dekoder, wymogiem jest jego sparowanie z kartą i na to producent dekodera nie ma na to wpływu. Gdyby Ferguson chciał dostarczył takie urządzenie, aby działała w nim karta n na kartę, to także musiałby być to dekoder parowany z kartą. Jeśli nie chcesz dekodera parowanego - Opticum XTS703, czy x406p, czy cokolwiek od jakiegokolwiek innego producenta, do zakupu tego konkretnego modelu nikt Cię nie zmusza.

 

Sama kwestia sytuacji ew. awarii urządzenia w trakcie posiadania okresu opłaconego to także temat nie dla producenta dekodera, tylko usługodawcy, czyli n na kartę, co oznacza nie mniej, nie więcej, że to także zły wątek do tego typu wywodów. Usługodawca w takim przypadku musi po prostu przepisać uprawnienia na nowy dekoder (czy Ci padnie parowany, czy nie parowany, to i tak nowy kupić musisz, ale to po gwarancji, bo wcześniej jeszcze jest normalne 24 miesiące gwarancji i sprzęt jest "zabezpieczony"), ale z sytuacją nigdy się nie spotkałem. Pytanie do NNK. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że odbiornik z kartą jest oferowany w przystępnej cenie - na tyle przystępnej, że trudno znaleźć w takiej cenie nieparowany dekoder, a jak już go znajdziesz, to z uwagi na brak karty za wiele na nim nie pooglądasz, jeśli nie poniesiesz dodatkowego wydatku na umowę z operatorem lub chociaż prepaid. Dzięki współpracy producenta z usługodawcą możliwe jest zaoferowanie sprzętu w dobrej cenie, ale coś za coś - jest to sprzęt dedykowany do tej jednej konkretnej oferty. Dalsza dyskusja w tej sprawie - proszę przejść do tematu ogólnego, bo to dotyczy dowolnego sprzętu NNK.

 

EDIT: Oczywiście kwestii wygody nie zaprzeczam, ale kierujesz sprawę do złego adresata. I tak jest lepiej niż było, bo są też moduły NNK, kiedyś tego nie było. Jeśli nie odbiornik, to w ostateczności zostaje sprzęt nieparowany z gniazdem CI oraz CAM+karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie parowanie karty z tunerem jest wadą. Wyjaśnię na przykładzie karty Cyfra+. Mam jedną kartę, którą mogę wykorzystać do oglądania programów w domu, na działce i gdzie mi się podoba. Wystarczy że tu i tam mam dekoder. Odpada mi przenoszenie dekodera z miejsca na miejsce. W razie awarii dekodera po gwarancji mogę kupić nowy jeśli mi taniej wyjdzie niż naprawiać.

 

To są dwie różne sprawy i 2 różnych operatorów. Każdy stosuje zabezpieczenia jakie uznaje za stosowne.

My jako producenci dekodera nie czujemy się upoważnieni do oceny postępowania operatora. W przypadku telewizji N karta musi być sparowana z odbiornikiem. Takie są zasady.

Jak sprawa wygląda, kiedy po gwarancji popsuje mi się taki dekoder ze sparowaną kartą ?? Sparujecie mi aktywną opłacaną na rok kartę z dowolnym dekoderem który zakupiłem kiedy brak jest możliwości naprawy tego dekodera z którym była sparowana karta?? To mnie interesuje?

 

Generalnie jeżeli dekoder się popsuje to naprawia go autoryzowany serwis. Brak możliwości naprawy występuje tylko w zupełnie wyjątkowych okolicznościach ( zalanie, usterki po wyładowaniach atmosferycznych lub przepięciach w sieci energetycznej itp ). W takim przypadku po zakupie nowego dekodera ( dedykowanego dla tego operatora ) oczywiście sparujemy taka kartę bez żadnego problemu.

Jeśli będę zmuszony zakupić od was nowy dekoder aby działał z kartą sparowaną ze wcześniejszym popsutym dekoderem to już są praktyki monopolistyczne i naruszające prawa konsumenta.

Nie bardzo rozumiem. Po prostu kupi pan ten sam dekoder który był dotąd używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita na Fergusonie działa TVN HD z karty N oraz N na kartę bo ten kanał nie jest sparowany z kartą. Ponadto był okres że działały też inne kanały. Wszystko kwestia nadawcy.

 

Tylko że w N na abonament masz gwarancję wieczystą na czas trwania umowy. Wymieniają od ręki.

 

Tutaj kupujesz dekoder ze sparowaną kartą. Połączone usługi które jedna bez drugiej działać nie może. Ten OPTICUM ITI X8 COMBO HD NNK jest specjalnie dla N na kartę a pozostałe opcje ( dvb-t ) to dodatkowo.

To może czas najwyższy się dopytać producenta dekoderów oraz N co w takim przypadku.

 

Najprościej sprzedać - czekać na koniec gwarancji a później radź sobie sam kliencie.

 

Do X8 support.

Jeszcze raz zadam pytanie:

Kupuję OPTICUM ITI X8 COMBO HD NNK - działa mi 2 lata ok bez napraw.

Po upływie gwarancji psuje mi się dekoder - tak że nie mogę go naprawić albo koszt jest porównywalny z zakupem nowego zestawu.

Pozostaje mi z zepsutego dekodera karta z opłaconym rocznym pakietem.

Co wtedy chcę korzystać z mojej karty którą mam opłaconą ale w jakim dekoderze ?? Mogę kupić dowolny ??

Czy sprzedacie mi sam dekoder który zostanie mi sparowany z kartą z zepsutego dekodera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... producent dekodera ...

...

 

Tak między nami, to używanie słowa "producent" w stosunku do importerów, to nadinterpretacja. ;)

Nie wiem w jaki sposób odróżniasz "producenta" od "importera" i co w/g Ciebie te sława znaczą.

Zapewniam że w/g ogólnych interpretacji tych słów firma YWO jest producentem tego dekodera.

Dlaczego wprowadzacie szajs piloty, nie da się lepszego modelu stworzyć?

Pilot zastosowany w tym modelu jest standardowym pilotem używanym od kilku lat. To czy jest on lepszy czy gorszy od innego modelu to kwestia gustu a o gustach jak wiadomo sie nie rozmawia.

Do X8 support.

Jeszcze raz zadam pytanie:

Kupuję OPTICUM ITI X8 COMBO HD NNK - działa mi 2 lata ok bez napraw.

Po upływie gwarancji psuje mi się dekoder - tak że nie mogę go naprawić albo koszt jest porównywalny z zakupem nowego zestawu.

Ta dyskusja staje się powoli jałowa i przypomina trochę dyskusje o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Każdy klient posiada wybór i jeżeli w danej ofercie coś mu nie odpowiada to po prostu tego nie kupuje. Chciałbym już zakończyć ten wątek ponieważ nie wnosi niczego do dyskusji o dekoderze i nadaje sie na ogólne forum poświęcone N lub NNK.

Co do kwestii związanych z naprawą uszkodzonych w przyszłości dekoderów to zapewniam że po gwarancji dekodery są normalnie naprawiane. Nie ma w tym nic dziwnego. Nie ma dekodera którego nie można naprawić. Czasami tylko koszt naprawy jest wysoki ( np. w przypadku konieczności wymiany płyty głównej po zalaniu dekodera ). Gdyby jednak teoretycznie nie dało sie go naprawić należy kupić drugi ( oczywiście dedykowany dla tego operatora ). Tego typu zasady są powszechnie praktykowane u operatorów którzy sprzedają a nie oddają w dzierżawę dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...