Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiek.karolak

@mateusiak

Tak, mamy wszystkie MUX'y, TVN HD i inne kanały w zasięgu.

Przecież lista w UHD 88 nie jest przypisana na stałe i wszystkie kanały się od razu pojawiały i prawidłowo identyfikowały od razu po włączeniu.

P.S więcej info o dekoderze masz tu: http://orangesat.joi.pl/prezentacja-dekodera-uhd-88/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu z kablami tak ,ze mógłbym przeciągnąć max. jeden kabel do satelity. Warto by było (mam w planach wzięcie tp) rozbić sygnał na dwie karty. Czy mógłbym podłączyć ten dekoder kablem, włożyć kartę do splittera i podłączyć do drugiego dekodera który jest podłączony pod antenę ?

To nie zadziała, ponieważ podzielisz same karty, a to nie wystarcza - każdy dekoder musi mieć niezależny dostęp do sygnału z anteny, osobne połączenie.

 

ps. Doczytałem ,że chyba te karty są parowane.

Nie są, ale TP nieco kombinuje przy komunikacji z kartami i w efekcie obecnie wiele odbiorników sobie z tym nie radzi. Szczegóły są na ostatnich stronach w temacie: viewtopic.php?f=102&t=11943

Oj kolego, wybacz trochę pokręciłem. Chciałbym połączyć dekoder od tp przez iptv i inny dekoder do anteny. I kartę podzielić splitterem dla dwóch. Coś mi się kojarzy ,że z Via Acces 5 można o tym zapomnieć. Ale wolałbym się dokładnie dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale kombinację chcesz uczynić ;) Obawiam się, że to nie przejdzie - nie widziałem kart od IPTV, ale wydaje mi się, że do IPTV karty idą inne niż do satelity i karta od IPTV nie zdekoduje kanałów z SAT (to może być przez Viaccess PC 5.0, jeśli takie karty idą pod IPTV). Musiałby się wypowiedzieć ktoś z kartą IPTV, czy próbował wrzucić w box satelitarny - to by wyjaśniło za jednym zamachem i parowanie w tym przypadku i odbiór kanałów SAT z karty IPTV.

 

Z samym Viaccess PC 5.0 nadal nie do końca rozumiem co się dzieje, bo fizycznie na satelicie widzę na kanałach Orange tylko CAID Viaccess PC 3.0, a stare karty działają po staremu (tj. nie zauważyłem, żeby mi się biała karta zmieniła na 5.0 za pomocą update przez sat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Wymieniłem dzisiaj białą kartę na tę nową - czarną. Niby wszystko działa oprócz kanału Comedy Central (pozycja 56). Na starej karcie wszystko działało a tu takie coś. :( Ktoś wie, jaka może być tego przyczyna? Pakiet Witaj HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Po ostatniej wymianie dekodera dźwięk z kanałów co chwilę sam pogłaszał się i przyciszał (nie było nic widać żeby był przyciszony). Po jakimś czasie kiedy nie był wcale odłączany od prądu to ustąpiło. Jednak wczoraj dekoder był odłączony i problem znowu powrócił. Przy poprzednim dekoderze nie było takiego problemu. Czy ktoś zaobserwował podobne zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie zaobserwowałem wyżej wymienionej przypadłości.Może to wina kabla HDMI lub scart i to telewizor ścisza i robi głośniej. Spróbuj pożyczyć inny kabel HDMI i sprawdź.

Jak nie pomoże to niestety pozostaje chyba tylko wymiana.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...