Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sygnał w Krakowie na kanale 46 - działa to co z Eurobirda 3, czyli w sumie nic.

VLC widzi jakieś niekodowane strumienie - przyjrzę się temu bliżej w najbliższym czasie.

Bez modułów CI nie wróżę sukcesów tej pseudoplatformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
W czwartek wysłałem maila do operatora mobilnego muxa, czyli spółki "INFO TV OPERATOR" z zapytaniem, czy w Wieluniu w województwie Łódzkim planowane jes postawienie nadajnika mobilnego muxa.

W przypadku województwa łódzkiego nadajniki telewizji mobilnej mogą pojawić się w takich gminach, jak: Aleksandrów Łódzki, Andrespol, Brójce, Łódź, Nowosolna, Rzgów. Konstantynów Łódzki, Pabianice oraz Zgierz. Są to gminy, w których nadajniki telewizji mobilnej mogą pojawić się do 2015 roku. :) Kanał na którym będzie nadawała telewizja mobilna to oczywiście kanał 40 (626 MHz).

 

dostępny tylko po zakupie ich "wspaniałego" jak wszystkie dekodery polsatu

Akurat ten odbiornik zbiera bardzo dobre opinie. Ale faktycznie brak modułu z kartą to wielki minus.

 

3) większość kanałów które będą się tam znajdować jest dostępne w muxach 1 i 2 (bezpłatnych).

Nie prawda. Żaden kanał dostępny w pierwszym oraz drugim multipleksie nie znajdzie się w mobilnym multipleksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Akurat oferta kanałów to najpilniej strzeżona tajemnica w przypadku TV Mobilnej. Ale pewnie też dlatego, że Cyfrowy Polsat ma problem ze zbudowaniem tej oferty, gdyż Urząd Komunikacji Elektronicznej wraz z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji nie chce wpisać do wykazu programów telewizyjnych i stacji radiowych (będącego częścią decyzji rezerwacyjnej) kanałów, które to zaplanował sobie Cyfrowy Polsat (kanały te nie spełniają wymogów zawartych w decyzji rezerwacyjnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czym tak się wszyscy zachwycają na tym IV muxie, przecież wiadomo że ten mux:

1) będzie płatny (prawdopodobnie kodowany w irdeto 3)

2) dostępny tylko po zakupie ich "wspaniałego" jak wszystkie dekodery polsatu, mobilnego dekodera z kartą. Według mnie projekt jest nietrafiony, bo w ofercie powinna być również sprzedaż samych kart/modułów zwłaszcza że większość telewizorów ma kieszeń na moduł CI, a nie wciskanie ludziom kolejnych dodatkowych pudełek.

3) większość kanałów które będą się tam znajdować jest dostępne w muxach 1 i 2 (bezpłatnych).

Jaki to ma sens - nie wiem - chyba taki, żeby pokazać, że znajdą się ludzie myślący inaczej, którzy to kupią i jeszcze będą za to płacić abonament :)

 

Co do punktu 2. - tuner mam być nawet z 1ZŁ przy odpowiednio długim zobowiązaniu

Fakt, że wprowadzenie modułów byłoby też wygodniejsze i lepsze, no ale cóż...

3. To nie prawda. Ich tunery będą odbierały MUXY bezpłatne, ale sama oferta nie jest jeszcze znana.

Raczej na pewno będzi tam POLSAT NEWS, POLSAT SPORT. Ale co więcej tego niewiadomo

 

TO ŻE BYŁY TESTOWANE KANAŁY POLSAT2, POLSAT CAFE, POLSAT JIM JAM to nic nie oznacza, zresztą POLSAT JIM JAM

nie nadaje wymaganej liczby produkcji w jez, polskim(chyba nawet nie ma polskiej koncesji) -to są tylko TESTY przy użyviu kanałów będących własnością CP

 

Dla tych co nie wiedzą, sygnał w polaryzacji V jest mniej podatny na odbicia np. od wysokich budowli, drzew, topografii terenu itd. Dlatego w trudnych terenach górskich emisje analogowych stacji TV byly lub są w polaryzacji pionowej. Na mapce zasięgu mobilnego muxa zauważyłem, że nadajnik w polaryzacji V o mocy 3 KW ma dobry zasięg nawet w promieniu 70 kilometrów.

 

Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie.Pozdrawiam z Wielunia.

 

Tylko że większość nadajników nadawać bedzie KIERUNKOWO z mocnym ograniczeniem zasięgu w jednym lub kilku kierunkach

-zobacz na mapie dvbtmap.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że uruchomionio nadajnik w Skawinie. Czy ktoś może potwierdzić?

 

Przy dokładnym ustawieniu anteny TriDigit (z symetryzatorem) na Skawinę, tuner Signal pokazuje poziom sygnału 90-100%. Wcześniej to było 60-80%. Telewizor Samsung, na domowej instalacji wciąż ma problemy z poprawnym odczytaniem listy kanałów, a Signal pokazuje poziom 67%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku został uruchomiony MUX IV na kanale 30. Lokalizacje są dwie (nie wiadomo czy działa jedna czy już obie):

- Białystok, ul. Starosielce 2/1; Kanał: 30; Moc: 5 kW; Charakterystyka: D; Polaryzacja: V (komin MPEC),

- Wasilków, ul. Nadrzeczna 22; Kanał: 30; Moc: 3 kW; Charakterystyka: ND; Polaryzacja: V (komin firmy Biruna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest emisja z EC II, mam niedaleko, sygnał bardzo silny, mimo, że anteny ustawione w innym kierunku i w innej polaryzacji. Na słynnym "dipolu z kabla koncentrycznego" też jest dobry odbiór, polaryzacja anteny bez większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj włączyli nadajnik w Katowicach na k.44 odbiór w Piekarach Śląskich bezproblemowy-sygnał mocny.Odbieram go również z anteny skierowanej na Ostrawę (kierunek na Katowice jest osłonięte przez blok-antena na balkonie)na tej antenie jest nieco słabszy sygnał.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie MUX IV został złapany na k44 z nadajnika Katowice / Koksownia; Adres: Dąbrowa Górnicza, ul. Koksownicza 1; Kanał: 44; Moc: 5 kW; Charakterystyka: D; Polaryzacja: V. Na chwilę obecną nie są wyszukiwane żadne programy.

 

 

EDIT 10/05/2012 godzina 12:27

 

 

Wyszuliwane są łącznie 34 serwisy, w tym jeden nie kodowany

Test1 TV Mobilna

Test2 TV Mobilna

Test3 TV Mobilna

Test4 TV Mobilna

Test 5TV Mobilna

Test6 TV Mobilna

Test7 TV Mobilna

Test8 TV Mobilna

Test9 TV Mobilna(LRV)

Test10 TV Mobilna(LRV)

Test11 TV Mobilna(LRV)

Test12 TV Mobilna(LRV)

Test13 TV Mobilna(LRV)

Test14 TV Mobilna(LRV)

Test15 TV Mobilna(LRV)

Test16 TV Mobilna(LRV)

Test17 TV Mobilna(LRV)

Test18 TV Mobilna(LRV)

Test19 TV Mobilna(LRV)

Unknown CHl 001

Unknown CHl 002

Unknown CHl 003

Unknown CHl 004

Unknown CHl 005

Unknown CHl 006

Unknown CHl 007

Unknown CHl 008

Unknown CHl 009

Unknown CHl 010

Unknown CHl 011

Unknown CHl 012

Unknown CHl 013 ( nie kodowany, podczas przełączenia wyskakuje komunikat "brak serwisu" )

Unknown CHl 014

Unknown CHl 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odebrać MUX testowy mobilnej TV Cyfrowego Polsatu z Tarnowa na k.55

Myślę, że odebrałem sygnał z nadajnika Lichwin. Wskazuje na to najkorzystniejszy profil terenu.

Ma on pozwolenie na nadawanie z mocą 10 kW.

Drugi tarnowski nadajnik na Galerii Echo posiada moc 3 kW i mam względem niego niekorzystny profil terenu

 

__________________________________________

 

Nadajnik: TV Mobilna - Tarnów(Lichwin)

Częstotliwość: 746 MHz ( k.55 )

Moc: 10 kW

Polaryzacja: Pionowa

Lokalizacja: ok. Radomyśla Wielkiego (podkarpackie)

Odległość od nadajnika: 44.7 km

Azymut: 214.8 °

 

Profil terenu:

profil-lichwin-tarn%C3%B3w-mobile-mux.jpg

 

__________________________________________

 

Nadajnik: TV Mobilna - Tarnów (Galeria Echo)

Częstotliwość: 746 MHz ( k.55 )

Moc: 3 kW

Polaryzacja: Pionowa

Lokalizacja: ok. Radomyśla Wielkiego (podkarpackie)

Odległość od nadajnika: 27.2 km

Azymut: 223.3 °

 

Profil terenu:

profil-echo-tarn%C3%B3w-mobile-mux.jpg

________________________________________

 

Umiejscowienie anteny: maszt na dachu - 12m nad ziemią

Najbliższe przeszkody na drodze do nadajnika: las - 50m

Antena: Antena kierunkowa ATX-91 (w polaryzacji pionowej)

Symetryzator / Wzmacniacz: SWA-9701

Zasilacz: Regulowany 12V

Kabel antenowy / długość: Triset 113 / 30m

Zwrotnica/Sumator: brak

Odbiornik: Telewizor Samsung C650

Data i godzina skanowania: 09.V.2012 godz. ~22:00

Siła i jakość sygnału: siła: 92% liczba błędów: 0

 

 

Zdjęcia:

mux-mobile-v1.jpg

mux-mobile-tv-v2.jpg

mux-mobile-radio-v3.jpg

 

Przy okazji odkryłem błąd w oprogramowaniu Samsunga C650.

Przy skanowaniu tv pokazuje, że nie znalazł żadnych kanałów na k.55 pomimo tego zostają one zapisane z numerami powyżej 50. Przy przełączaniu po kolei z kanałów MUXa1 i MUXa2 nie można przejść do kanałów MUX-a mobilnej Tv. Można do nich przejść tylko poprzez wybranie przyciskami numerycznymi konkretnego nr.

Zauważył ktoś podobne zjawisko na Samsung-ach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji odkryłem błąd w oprogramowaniu Samsunga C650.

Przy skanowaniu tv pokazuje, że nie znalazł żadnych kanałów na k.55 pomimo tego zostają one zapisane z numerami powyżej 50. Przy przełączaniu po kolei z kanałów MUXa1 i MUXa2 nie można przejść do kanałów MUX-a mobilnej Tv. Można do nich przejść tylko poprzez wybranie przyciskami numerycznymi konkretnego nr.

Zauważył ktoś podobne zjawisko na Samsung-ach?

Ja skanuje programy za pomocą Sharpa 32'' i 40" oraz tunera WIWA HD-80. Sharpy pokazują siłę i jakość na danym kanale, lecz nie pokazują zawartośći podczas skanowania, w opcjach mam zaznaczone "skanuj kodowane", więc to może jakaś wada producentów :?: WIWA natomiast radzi sobie doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może Twój telewizor ma problem z kanałami kodowanymi? "test33" jest niekodowany, natomiast pozostałe kanały są szyfrowane. A tak w ogóle to te kanały będzie można odbierać tylko za pomocą dwóch dedykowanych odbiorników (jeden pod telewizor, drugi pod urządzenia mobilne typu smartfon oraz tablet). Na swoim telewizorze oferty TV Mobilnej i tak nie odbierzesz, gdyby nawet zapisał wszystkie programy prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test 33 to tylko pusty identyfikator. Telewizor znajduje i zapisuje, ale wyświetla "kanał niedostępny", natomiast tuner od dvb-t niczego nie wypisuje.

 

W Kielcach jest sygnal na kanale 44. Multipleks nadawany jest kierunkowo i w polaryzacji pionowej, więc wątpię, czy cokolwiek złapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...